Kaip naudoti Muskato medis savo sode, kad gautumėte aromatą ir spalvą

Kaip naudoti Muskato medis savo sode, kad gautumėte aromatą ir spalvą

Norint išnaudoti visas savo sodo galimybes, reikia kūrybiško mąstymo. Prieskoniai dažnai nepastebimi, tačiau jie gali suteikti jūsų sodo kraštovaizdžiui skonio, spalvos ir įdomumo. Visų pirma, Muskato medis gali suteikti jūsų sodui papildomos įtakos, jei tai daroma teisingai. Vykdydami šiuos paprastus veiksmus sužinosite, kaip naudoti Muskato medis savo sode, kad gautumėte skonį ir spalvą.

Muskato medis yra amžinai žaliuojantis medis, auginantis mėlynus arba purpurinius žiedus, o paskui vyšnios dydžio geltonai raudonus vaisius su viena sėkla viduje. Šią sėklą mes žinome kaip Muskato medis; kvapnus prieskonis, iš kurio gaminami gardūs patiekalai nuo pudingų iki sausainių. Malto Muskato medis kvapo gaivumas ir intensyvumas puikiai papildo jūsų maisto gaminimo repertuarą. Tačiau Muskato medis taip pat suteikia daugiau naudos nei tik aromatizuoja maistą.

Planavimas Muskato medis sodininkystei

Planuodami į savo sodą įterpti Muskato medis , reikia atsiminti keletą dalykų. Pirma, atidžiai pasirinkite savo klimatą. Muskato medis medžiai klesti drėgname atogrąžų klimate, todėl geriausia juos sodinti USDA 10 ir 11 auginimo zonose. Antra, nors sodinimo instrukcijos gali skirtis priklausomai nuo jūsų gyvenamosios vietos, paprastai galite tikėtis šių dalykų: pradėkite iškasdami maždaug 15 pločio duobę. cm (6 colių) gylio ir pločio. Įdėkite Muskato medis sodinuką į skylę ir uždenkite žeme. Norėdami išlaikyti vandenį, mulčiuokite aplink savo sodinimo vietą. Galiausiai, namų sodininkui yra įvairių rūšių muskato riešutų, įskaitant Angustifolia ir Myristica Fragrans, kurie duoda didesnius vaisius.

Rūpinimasis Muskato medis

Rūpinimasis Muskato medis medžiu nėra raketų mokslas. Kai jis bus nustatytas, jis augs gana lengvai, jei laikysitės kelių pagrindinių gairių. Pirma, kadangi Muskato medis mėgsta drėgną dirvą, medį rekomenduojama laistyti bent kartą per savaitę. Jei esate ypač sausoje vietoje, padidinkite šį dažnį iki dviejų kartų per savaitę. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę kovoti su maistinių medžiagų trūkumu kas keturis mėnesius auginimo sezono metu šerdami jį trąšomis ar kompostu. Antra, genėti nebūtina, bet galite tai padaryti, jei norite išlaikyti tvarkingą medžio išvaizdą ar suformuoti savo formą. Galiausiai, atkreipkite dėmesį į įprastas ligas ir kenkėjus, tokius kaip nematodai, miltligė ir šaknų puvinys.

Daugiau idėjų, kaip į savo sodą įtraukti Muskato medis

Be savo Muskato medis sodinimo, yra dar keletas būdų, kaip į mūsų sodą įtraukti Muskato medis . Konteineriai yra patrauklus pasirinkimas, leidžiantis sodininkams mėgautis Muskato medis net ir patalpose, kuriose yra mažiau vietos. Sodinimas kartu yra dar vienas puikus būdas pajusti visą Muskato medis poveikį. Apsvarstykite galimybę juos derinti su kvapniais augalais, tokiais kaip Levanda, Rozmarinas ir čiobreliai, kad sukurtumėte „kvapų sodus“, kurie skleidžia malonius aromatus.

Išvada

Naudojant Muskato medis sode, gaunama įvairiapusė nauda – nuo skonio pridėjimo iki estetikos pagerinimo. Jei atsižvelgsite į klimato sąlygas, sodinimo instrukcijas, laistymą, tręšimą ir ligų prevenciją, galite sukurti gražias lauko erdves su šiuo kvapniu prieskoniu. Yra įvairių būdų, kaip įterpti Muskato medis į savo sodą – sodinant Muskato medis medį, naudojant konteinerius ar derinant juos su kitomis kvapiosiomis žolelėmis. Naudodamiesi šiais patarimais, būsite pasirengę suteikti savo sodui visiškai naują skonio ir grožio lygį.