Kaip atpažinti ir Naktižiedė savo sode

Kaip atpažinti ir Naktižiedė savo sode

Naktižiedė yra graži ir subtili gėlė, kurią galima rasti daugelyje sodų. Dėl ilgų mažų, žvaigždės formos baltų gėlių stiebų su Gvazdikas arba geltonais centrais lengva įvertinti šią augalų rūšį. Kiekvienam aistringam sodininkui būtina žinoti, kaip tinkamai planuoti ir prižiūrėti Naktižiedė savo sode. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip atpažinti, suplanuoti, pasodinti ir prižiūrėti vizualiai patrauklų sodą Naktižiedė .

Naktižiedė (Silene sp.) yra vienmetė gėlė iš Caryophyllaceae šeimos, kuri geriausiai auga USDA 4–9 atsparumo zonoje. Nereikalaujantis priežiūros augalas Naktižiedė mėgsta drėgną dirvą, daug saulės šviesos ir vidutinio klimato. Jis dažnai naudojamas kaip užpildas tarp aukštesnių augalų, taip pat puikiai dengia žemę.

Teisingai prižiūrint Naktižiedė jūsų sode yra daug naudos. Tai ne tik pritraukia drugelius ir kitus apdulkintojus, bet ir gali suteikti tekstūros ir spalvos bet kokiam kiemui. Šios gėlės žydi maždaug keturias savaites ir kiekvienais metais pasisės iš naujo, jei bus paliktos vienos.

Planavimas Naktižiedė

Prieš sodindami turėsite nuspręsti dėl vietos ir atsižvelgti į šiuos veiksnius:

  • Dirvožemio reikalavimai: Naktižiedė mėgsta drėgną, gerai nusausintą, derlingą dirvą, kurios pH lygis yra 5,5–7,0. Prieš sodinant dirvą reikia pataisyti 2–4 colių organinių medžiagų sluoksniu.

  • Reikalavimai atstumui: Naktižiedė augalai turi būti išdėstyti 10–15 cm atstumu vienas nuo kito.

  • Saulės ir pavėsio reikalavimai: šie augalai renkasi visą saulę ir šviesų pavėsį.

Pasodinti Naktižiedė

Kai nustatėte geriausią vietą Naktižiedė pasodinti, dabar laikas jį pasodinti į žemę! Štai ką daryti:

  • Sėklų arba įsitvirtinusių augalų gavimas: paprastai Naktižiedė sėklos sėjamos tiesiai į dirvą, o ne patalpoje. Tačiau darželinių augalų taip pat galima įsigyti, kad jie iškart žydėtų jūsų sode.

  • Sėklų arba įsisenėjusių augalų sodinimas: jei naudojate sėklas, tolygiai išbarstykite ir laisvai uždenkite 1/8 colio žeme. Kruopščiai laistykite ir laikykite plotą nuolat drėgną, kol augalai įsitvirtins. Jei naudojate transplantaciją, iškaskite negilią duobę ir padėkite augalą taip, kad vainikas būtų tiesiai virš dirvos paviršiaus. Kai visi augalai bus pasodinti, giliai laistykite.

  • Padengimas mulčiu: uždenkite plikas dirvožemio vietas mulčiu, kad išlaikytumėte drėgmę ir sumažintumėte piktžolių augimą.

Naktižiedė priežiūra

Naktižiedė priežiūra yra gana paprasta. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti „ Naktižiedė“:

  • Reikalavimai vandeniui: laikykite dirvą nuolat drėgną laistydami kartą per savaitę sausu laikotarpiu.

  • Tręšimo reikalavimai: kas mėnesį reikia tręšti bendrosios paskirties trąšomis, kad būtų užtikrintas sveikas žydėjimas.

  • Genėjimo reikalavimai: genėkite nužydėjusius žiedus, kad paskatintumėte ataugimą ir papildomą žydėjimą.

  • Apsauga žiemą: jei temperatūra nukrenta žemiau 0 °C, mulčiuokite aplink augalus, kad apsaugotumėte nuo šalčio žalos.

„ Naktižiedė“ trikčių šalinimas

Kaip ir bet kuris kitas augalas, Naktižiedė galite susidurti su tam tikrais kenkėjais ir ligomis. Dažniausiai pasitaikantys yra išvardyti toliau:

  • Dažni kenkėjai: amarai ir šliužai gali sukelti lapų spalvos pasikeitimą, ūglių vytimą ir kitas problemas.

  • Dažnos ligos: Botrytis ir miltligė gali sukelti rudas dėmes ant lapų ir stiebų.

Išvada

Naktižiedė auginimas savo sode yra puikus būdas suteikti daugiau spalvų ir tekstūros be didelių rūpesčių. Norėdami užtikrinti sėkmę, pradėkite nuo tinkamos vietos su tinkamu dirvožemiu, gerais atstumais ir tinkamu saulės bei šešėlio kiekiu. Nustačius šiuos veiksnius, galima pradėti sodinti arba įsisenėjusius augalus, arba sėklas. Būtinai reguliariai laistykite ir tręškite, o nužydėjusius žydėjimus genėkite, kad paskatintumėte ataugimą. Galiausiai pašalinkite kenkėjų ar ligų padarytą žalą ir apsaugokite augalus žiemą. Jei atliksite šiuos veiksmus, kasmet jūsų sode bus ryškus ir spalvingas Naktižiedė eksponavimas.