Sodininkystės patarimai, kaip auginti Nakviša

Sodininkystės patarimai, kaip auginti Nakviša

Nakviša (Oenothera sp.) yra vienmetė gėlė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Šis augalas žydi kvepiančiais geltonais arba baltais žiedais, kurie pasirodo vakare ir baigiasi ryte maždaug po 12 valandų. Tai populiarus sodo pasirinkimas dėl ryškių vasaros gėlių, patrauklių lapų ir gebėjimo savarankiškai sėti. Štai keletas patarimų, kaip planuoti, pasodinti ir prižiūrėti savo Nakviša.

Planavimas

Prieš sodindami Nakviša, turite pasirinkti tinkamą vietos tipą ir nustatyti reikiamą plotą. Pirma, Graikinis riešutmedis pasirinkti vietą, kuri kasdien gauna 6–8 valandas saulės šviesos. Antra, paruoškite derlingą dirvą su geru drenažu; Į kvadratinį metrą įpilkite 10 litrų komposto, kad padidėtų dirvožemio derlingumas. Galiausiai sukurkite eiles 50 cm atstumu viena nuo kitos, kad kiekvienas augalas turėtų pakankamai vietos žydėti maksimaliu pajėgumu.

Sodinimas

Kai būsite pasiruošę sėti sėklas, paruoškite jas lengvai patrindami tarp dviejų švitrinio popieriaus gabalėlių. Paruošę sėklas, švelniai įspauskite jas į dirvą vieno centimetro gylyje, visiškai neuždenkite. Kiekvienoje eilutėje tarp augalų turi būti 10 cm atstumas. Kruopščiai laistykite, kad sėklos nusistovėtų.

Priežiūra augalu

Užtikrinkite, kad Nakviša gautų pakankamai saulės šviesos. Per daug šešėlio gali apriboti žydėjimą, o per daug saulės gali sukelti vytimą. Norėdami kontroliuoti ligas ir kenkėjus, kartais, jei reikia, naudokite kontaktinius pesticidus, pvz., Neem aliejų arba insekticidinį muilą. Galiausiai Nakviša periodiškai genėkite, kad išlaikytumėte krūmyniškumą ir formą. Apkarpykite tik išblukusias gėles ir negyvus stiebus, kad paskatintumėte daugiau žydėjimo.

Išvada

Užauginti Nakviša yra gana lengva ir naudinga. Planuodami rinkitės tokią vietą, kurioje 6–8 valandas apšviestų saulė ir kad tarp augalų būtų pakankamai vietos. Sodinimo metu prieš sėją įtrinkite sėklas švitriniu popieriumi, o po to nepamirškite palaistyti. Rūpindamiesi augalu pasirūpinkite, kad būtų pakankamai saulės šviesos ir išvengtumėte kenkėjų. Genėkite tik išblukusias gėles ir nudžiūvusius stiebus, kad paskatintumėte naują žydėjimą. Naudodamiesi šiais paprastais, bet efektyviais sodo patarimais, galėsite akimirksniu mėgautis šios nuostabios gėlės grožiu ir kvapu!