Narcizas sodinimas: patarimai, kaip auginti šias gražias pavasario gėles

Narcizas sodinimas: patarimai, kaip auginti šias gražias pavasario gėles

Narcizas sodinimas: patarimai, kaip auginti šias gražias pavasario gėles

Pavasaris – naujo gyvenimo metas, kai orą užpildo šviežios spalvos ir žydinčių gėlių kvapas. Vienas iš šių kvapnių mėgstamiausių yra Narcizas gėlė. Narcizai, taip pat žinomi kaip narcizai arba Narcizas , turi neabejotiną trimito formos žydėjimą, kuris patraukia dėmesį bet kuriame sode. Narcizas sodinimas gali lengvai pagyvinti kiemą ryškiomis spalvomis ir maloniu kvapu. Šiame straipsnyje bus aptarta, kaip sodinti ir prižiūrėti Narcizas , kad galėtumėte mėgautis jų grožiu visą pavasario sezoną.

Narcizas yra žydintys svogūnėliai, susidedantys iš maždaug 50 veislių, priklausančių ‘Narcissus’ genčiai. Paprastai jie auga iš didelių, baltų svogūnėlių ir žydi ryškiai geltonos, oranžinės ir baltos spalvos atspalviais. Maži, briaunoti lapai susidaro iškart po to, kai svogūnėlis išdygo, todėl sunku nepastebėti bet kurioje vietoje (1). Kitas patrauklus Narcizas bruožas yra tai, kad jie yra atsparūs elniams (2), tai reiškia, kad juos retai suvalgo laukiniai gyvūnai. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, Narcizas puikiai papildys bet kurį kiemą!

Kaip Narcizas

Sodinant Narcizas reikia iš anksto pasiruošti. Kad pavasarį žydėtų gražiai, skaitykite patarimus, kada ir kur sodinti svogūnėlius.

Kada sodinti

Geriausias laikas sodinti Narcizas paprastai yra ruduo (maždaug nuo rugsėjo iki lapkričio), kai oras vėsesnis ir mažesnė šalčio žalos tikimybė (3). Tai suteiks augalams pakankamai laiko įsišaknyti, kol temperatūra per daug nenukris. Svogūnėlių sodinimas į žemę maždaug 8–10 savaičių iki pirmųjų šalnų yra Graikinis riešutmedis daugelyje vietovių.

Kur sodinti

Narcizas teikia pirmenybę pilnai saulei, bet gali toleruoti ir dalinį pavėsį (4). Jei auga saulėje, pasirinkite gerai nusausintą vietą ir venkite vietų, kur vanduo linkęs telktis. Kad poveikis būtų maksimalus, Narcizas sodinkite grupėmis, tarp kiekvienos svogūnėlės 5–15 cm atstumu (5). Tai padarius, žiedai bus supakuoti kartu, kad gautumėte dramatišką efektą.

Dirvos paruošimas

Norėdami paruošti dirvą, prieš sodindami įdirbkite, kol ji bus puri ir aeruojama. Įpilkite organinių medžiagų, pvz., kompostuoto mėšlo ar durpių samanų, kad svogūnėliai greičiau įsišaknytų ir aprūpintų būtinomis maistinėmis medžiagomis. Kadangi Narcizas mėgsta rūgščią dirvą, prireikus galite pridėti pušų spyglių arba sieros, kad sumažintumėte pH lygį (6).

Svogūnėlių sodinimas

Kai dirva bus paruošta, iškaskite atskiras maždaug 10–15 cm gylio ir pločio duobes. Įdėkite lemputę smailiu galu į skylę ir uždenkite žeme, kad išlygintumėte paviršių. Kruopščiai laistykite vietą ir pridėkite mulčio, kad apsaugotumėte svogūnėlius šaltesniais mėnesiais.

Narcizas priežiūra

Pasodinus Narcizas yra gana paprasta. Perskaitykite patarimus, kaip laistyti, tręšti ir genėti Narcizas.

Vandens reikalavimai

Pasodinę, lengvai laistykite vietą du kartus per savaitę, kol žemė taps drėgna. Kai tik pradeda pasirodyti žalumynai, sumažinkite vandens kiekį, kad lapai išliktų vertikaliai. Paprastai per savaitę turėtų pakakti 1–2 cm vandens (7).

Augalo tręšimas

Trąšos Narcizas nėra privalomos, bet gali būti naudojamos augimui skatinti. Subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10 NPK, geriausia tręšti praėjus 4-8 savaitėms po pasodinimo ir vėl auginimo sezono metu (8). Būtinai laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų ir neviršykite rekomenduojamų kiekių.

Apkarpymas ir naikinimas

Po žydėjimo pašalinkite nuvytusius žiedus ir nuvalykite vietą, nupjaudami išblukusią lapiją šalia pagrindo (9). Tai padeda nukreipti energiją į sveiką augimą, o kitą sezoną žydi didesni ir ryškesni.

Išvada

Atliekant anksčiau nurodytus veiksmus, Narcizas galima lengvai pasodinti ir prižiūrėti pavasarį. Dabar viskas, ką jums reikia padaryti, tai atsisėsti ir laukti, kol pasirodys įspūdingi žiedai. Pasinaudokite šiais patarimais, kad į savo sodą įneštumėte spalvų ir kvapų – nepasigailėsite!

Ištekliai

(1) https://en.wikipedia.org/wiki/Narcissus_(augalas )
(2) http://www.deerresistance.com/Daffodils_Narcissus.html
(3) https://www.burpee.com/gardenadvicecenter/bulbs/daffodils/all-about-daffodils/article10417.html
(4) https://www.burpee.com/gardenadvicecenter/areas-of-interest/flower-bulbs/care-and-placement-for-summer-blooming-bulbs/article10261.html
(5) https://www.gardendesign.com/flowers/daffodil.html
(6) https://extension.umn.edu/FloweringBulbs#when-to-fertilize-flowering-bulbs-1456071
(7) https://www.bbg.org/gardening/article/watering_tips_for_spring_bulb_garden
(8) https://ag.purdue.edu/hla/sites/yardandgarden/wp-content/uploads/sites/20/2011/05/Daffodils-Care-after-Blooming.pdf
(9) https://gardenerspath.com/how-to/ornamentals/how-to-deadhead-narcissus-daffodils/