Atneškite į savo sodą Nendrinė melvenė grožį

Atneškite į savo sodą Nendrinė melvenė grožį

Nendrinė melvenė (Molinia caerulea) yra nuostabiai graži dekoratyvinė žolė, kilusi iš Šiaurės Europos, Šiaurės Afrikos ir Vakarų Azijos. Grakštus šios žolės žydėjimas ir banguojanti lapija sukuria įspūdingą vaizdą bet kuriame sode. Šiame straipsnyje apžvelgsime Nendrinė melvenė sodo planavimo pagrindus, įskaitant vietos parinkimą, dirvožemio paruošimą, veislės ir kiekio pasirinkimą, laistymo, tręšimo ir genėjimo reikalavimus.

Bendra Nendrinė melvenė apžvalga

Nendrinė melvenė geriausiai auga saulėto klimato sąlygomis, nors galima toleruoti ir šviesų atspalvį. Mėgsta drėgną, o ne šlapią dirvą ir blogai laikosi sausomis sąlygomis. Priklausomai nuo veislės, paprastai užauga iki 80–120 centimetrų (maždaug nuo 31 iki 47 colių) aukščio ir sudaro tankius kuokštus arba gumulėlius.

Prabangios gėlės šakotomis galvomis auga nuo birželio iki rugsėjo, o lapai ir stiebai yra sidabriškai žali. Po žydėjimo gėlės galvutė tampa auksinės rudos spalvos, o tai suteikia susidomėjimo žiemos mėnesiais.

Nendrinė melvenė jūsų sode privalumai

Nendrinė melvenė suteikia sodui vertikalų aukštį ir sudaro patrauklų foną kitiems augalams. Jis taip pat maitina laukinius gyvūnus, pavyzdžiui, paukščius ir mažus žinduolius, kurie mėgsta valgyti jo sėklas. Kai pasodinta daug, sodo priežiūra yra mažai prižiūrima, nešienaujama, tačiau vis tiek yra vešli, visžalių augalų danga.

Planuokite savo Nendrinė melvenė sodą

Vietos sodinimui pasirinkimas

Rinkdamiesi sodinimo vietą įsitikinkite, kad pasirinkta vieta gaus pakankamai saulės šviesos, geriausia 4–6 valandas per dieną. Nendrinė melvenė taip pat mėgsta drėgną, o ne šlapią dirvą, todėl stenkitės pasirinkti vietą, kurioje būtų vandens. Jei įmanoma, rinkitės aukštesnę vietą, nes Nendrinė melvenė netoleruoja stovinčio vandens.

Dirvos paruošimas sodinimui

Pasirinkus tinkamą vietą, laikas paruošti dirvą sodinimui. Graikinis riešutmedis Nendrinė melvenė pH lygis svyruoja nuo 6,5 iki 7,5. Būtinai iš anksto patikrinkite dirvožemį, kad įsitikintumėte, jog yra tinkamas azoto, fosforo ir kalio kiekis. Be to, būtinai pridėkite daug organinių medžiagų, kad padėtų nusausinti ir aprūpintų žolę maistinėmis medžiagomis.

Sprendimas dėl įvairovės ir kiekio

Yra kelios Nendrinė melvenė atmainos, todėl pasirinkite vieną pagal dydį, norimą žydėjimo laikotarpį ir lapijos spalvą. Paprastai 1 000 kvadratinių pėdų (929 kvadratinių metrų) reikia dešimt 2 litrų (3/4 galonų) vazonų anksčiau užaugintos pelkės žolės.

Priežiūra ir priežiūra

Laistymo reikalavimai

Reguliariai Nendrinė melvenė , kol sustiprės. Po to leiskite dirvožemiui išdžiūti tarp laistymo seansų ir patikrinkite drėgmės lygį bent du kartus per savaitę. Rekomenduojame tik giliai mirkyti.

Tręšimo reikalavimai

Tręškite kas dvi savaites subalansuotomis trąšomis per visą auginimo sezoną. Venkite pertręšti, nes dėl per daug azoto lapija taps gana silpna ir reta.

Genėjimo reikalavimai

Nendrinė melvenė vėlyvą pavasarį iki vasaros pradžios, kai tik ji pradeda atrodyti netvarkinga. Tai turėtų išlaikyti augalą tvarkingą ir tvarkingą ištisus metus. Pastebėjus, nedelsdami pašalinkite negyvas arba ligotas žalumynus.

Išvada

Pasiekimų apmąstymas

Nendrinė melvenė pridėjimas į savo sodą yra puikus būdas suteikti lauko erdvei grožį, tekstūrą ir privatumą. Tinkamai prižiūrint, Nendrinė melvenė apdovanos jus nuostabiais žydėjimais ir vešlia lapija.

Daugiau informacijos apie Nendrinė melvenė

Jei norite sužinoti daugiau apie Nendrinė melvenė ir jos priežiūrą, internete yra daug naudingų šaltinių. Taip pat galite pasikonsultuoti su vietiniais sodininkystės ekspertais, kad gautumėte individualų patarimą, kaip sėkmingai naudoti Nendrinė melvenė patirtį!