Sodinti „Forget Me Nots“: patarimai, kaip užauginti gražų sodą

Sodinti „Forget Me Nots“: patarimai, kaip užauginti gražų sodą

Nepamirškite manęs auginimas gali suteikti jūsų sodui nuostabių spalvų ir duoti gražių žiedų. Šiame vadove rasite visus patarimus, kurių jums reikia norint sėkmingai Neužmirštuolė, kaip sodinti ir prižiūrėti.

Kas yra „Nepamiršk manęs“?

Nepamirškite manęs (Myosotis sylvatica) yra maži, žoliniai augalai, kilę iš Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos. Per visą auginimo sezoną jie gamina dangaus mėlynų penkių žiedlapių gėlių grupes su geltonais centrais.

Auginimo privalumai Neužmirštuolė

Neskaitant akį traukiančio grožio, vienas pagrindinių sodinimo „nepamirškite manęs“ pranašumų yra tai, kad jiems nereikia daug priežiūros. Įsitvirtinus juos gana lengva prižiūrėti ir gausiai žydi iki pirmųjų šalnų.

Sodo planavimas

Vietos ir dydžio pasirinkimas

Kai reikia pasirinkti tinkamą vietą savo „ Neužmirštuolė “ sodui, rinkitės visą arba dalinai saulėje esantį plotą, kur po lietaus greitai nusausina dirva. Jie taip pat teikia pirmenybę drėgnam, šiek tiek rūgščiam dirvožemiui, todėl, jei jūsų dirvožemis neatitinka šių poreikių, apsvarstykite galimybę pridėti organinio komposto.

Prieš sodindami atkreipkite dėmesį į visiškai suaugusių augalų dydį, kad suplanuotumėte tinkamą atstumą tarp jų. Kiekvienas „Neužmirštuolė “ augalas paprastai užauga 15–30 cm aukščio ir 25–40 cm pločio.

Tinkamo dirvožemio pasirinkimas

Kaip jau buvo minėta anksčiau, nepamirškite, kad jums labiau patinka drėgnas, šiek tiek rūgštus dirvožemis. Siekite, kad pH būtų 6,0–7,5, ir užtikrinkite gerą drenažą. Jei žemė per drėgna, šaknys gali pūti; jei per sausa, vanduo nepasieks augalų. Turėtumėte patikrinti bent kartą per dvi savaites ir įsitikinti, kad žemė išlieka tolygiai drėgna, bet neprisotinta.

Sodinimas

Sėklų paruošimas

Kad pradėtumėte sodinti, nepamirškite manęs, sėkite sėklas tiesiai į dirvos paviršių maždaug pavasario viduryje. Kol daigai dygsta, žemė turi būti šiek tiek drėgna. Sudygimas paprastai trunka 1–3 savaites. Sėklos turi būti išdėstytos 30 cm atstumu, kad būtų pakankamai vietos augti, kai tik išdygs gėlių galvutės.

Augalų priežiūra

Kai tik neužmirštuolės pradės dygti, išretinkite visas perpildytas vietas ir, jei reikia, persodinkite sveikus sodinukus į didesnius vazonus ar kitą sodo dalį. Laistykite augalus du kartus per savaitę maždaug 45 minutes, naudodami žarną arba laistytuvą, ir įsitikinkite, kad vanduo pasiekia šaknų zoną.

Priežiūra ir priežiūra

Laistymas

Pamirškite mane bent du kartus per savaitę maždaug po 45 minutes, naudodami žarną arba laistytuvą, kad vanduo pasiektų šaknų zoną. Labai karštu ir sausu oru juos gali prireikti iki keturių laistymo per savaitę. Svarbu, kad ant dirvos neliktų stovinčio vandens, todėl stenkitės neperlaistyti arba laistyti vakare, kai žemė jau gali būti per drėgna. Be to, dirvožemio mulčiavimas padės išsaugoti drėgmę ir sumažinti piktžolių augimą.

Saulės šviesos reikalavimai

Pamiršk mane, norint klestėti, jiems reikia maždaug 3–6 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Per daug saulės gali sukelti stresą, o per mažai saulės gali neleisti žydėti. Turėkite omenyje, kad nors šie augalai yra atsparūs sausrai, sveikam augimui jiems vis tiek reikia vidutinio saulės šviesos kiekio.

Apkarpymas

Taip pat svarbu reguliariai genėti nudžiūvusius ar pažeistus lapus, kad pašalintumėte visas galimas ligas pernešančias medžiagas ir paskatintumėte naują žydėjimą. Išblukusios gėlės skatina tolesnį žydėjimą ir neleidžia augalams plisti. Be to, retkarčiais suspauskite ūglių galiukus, kad atnaujintumėte lapiją ir paskatintumėte krūmų augimą.

Kenkėjų kontrolė

Įprastų kenkėjų nustatymas

Įprasti kenkėjai, kurie kelia grėsmę, yra amarai, vikšrai, šliužai ir sraigės. Atkreipkite dėmesį į pakitusią spalvą ar nuvytusius lapus, taip pat kitus pažeidimo požymius, pvz., kramtytas ar rudas dėmes. Šie kenkėjai gali pakenkti jūsų augalų sveikatai ir sustabdyti jų augimą, jei nebus gydomi.

Natūralūs sprendimai

Jei aptinkami kenkėjai, pabandykite juos švelniai pašalinti daržovių šepetėliu arba rinkitės natūralius tirpalus, tokius kaip skystas česnako purškalas ar neem aliejus, kad išvengtumėte užkrėtimo. Be to, reguliariai stebėkite žalumynus ir imkitės prevencinių priemonių, kad aplinka būtų švari ir be šiukšlių.

Išvada

Pagrindinių punktų santrauka

Nepamirškite manęs sodinimas ir priežiūra yra gana paprastas procesas, kurį kiekvienas gali lengvai atlikti. Kad pasisektų, pasirinkite vietą su geru dirvožemio drenažu, laikykite dirvą tolygiai drėgną, aprūpinkite pakankamai saulės spindulių ir saugokitės bet kokių įprastų kenkėjų grėsmių.

Drąsinantys žodžiai

Turėdamas kantrybės ir praktikos, kiekvienas gali sukurti nuostabų sodą, pilną gražių „nepamiršk manęs“. Nors jiems nereikia daug priežiūros, jie visada apdovanojami ryškiomis spalvomis. Taigi kodėl gi nepabandžius auginti jų savo sode? Neliksite nusivylę!