Nidularijus auginimo ir priežiūros jūsų sode vadovas

Nidularijus auginimo ir priežiūros jūsų sode vadovas

Nidularijus yra patrauklus ir lengvai prižiūrimas žydintis augalas. Su tinkamu vandens, saulės šviesos ir trąšų kiekiu šie augalai gali klestėti daugelį metų bet kuriame sode ar konteineryje. Šiame vadove bus pateikta informacija apie tai, kaip planuoti, sodinti ir išlaikyti sveiką Nidularijus.

Nidularijus (Neoregelia carolinae) yra bromeliadų rūšis, kilusi iš Brazilijos ir kitų Pietų Amerikos dalių. Tai visžalis daugiametis augalas su ryškiai Gvazdikas ir žalių margų lapų rozetėmis ir raudonais žiedais, kurie žydi per pavasarį. Šis greitai augantis augalas gali pasiekti iki 0,8 metro (32 colių) aukščio. Jis teikia pirmenybę daliniam pavėsiui ir 12–30 laipsnių Celsijaus (55–86 Farenheito) temperatūrai.

Šiame vadove bus apžvelgta, ką reikia žinoti auginant ir prižiūrint Nidularijus. Apimsime viską nuo dirvos paruošimo prieš sodinimą iki pagrindinių kenkėjų kontrolės metodų.

Planuojate Nidularijus sodą

Kai planuojate savo sodą pridėti Nidularijus , turite atlikti keletą pagrindinių veiksmų:

Dirvožemio paruošimas

Prieš sodindami Nidularijus, turėtumėte paruošti dirvą. Pradėkite kasdami 1 metro (39 colių) pločio ir 0,6 metro (24 colių) gylio duobę. Užpildykite skylę lygiu priemolio, durpių samanų ir smėlio mišiniu. Šis mišinys suteiks Nidularijus pakankamai drenažo.

Bromeliadų sodinimas

Paruošus dirvą, laikas sodinti Nidularijus. Įdėkite augalo šaknies gumulėlį į duobutę ir užpildykite ją dirvožemio mišiniu. Gerai laistykite augalą ir palikite pakankamai vietos, kad lapija išsiskleistų. Įsitikinkite, kad dirva yra drėgna, bet neužmirkusi, kol augalas įsitvirtina.

Tinkų konteinerių pasirinkimas

Jei norite auginti savo Nidularijus konteineryje, o ne tiesiai žemėje, būtinai pasirinkite konteinerį, kuris yra bent 40 centimetrų (15,7 colio) pločio ir 25 centimetrų (9,8 colio) gylio. Norėdami užpildyti indą, naudokite specialiai bromelijoms skirtą dirvą ir padėkite augalą centre. Būtinai rinkitės indą su skylutėmis apačioje, nes taip išbėgs drėgmės perteklius.

Sveikos Nidularijus išlaikymas

Pasodinus Nidularijus , ja rūpintis yra gana paprasta. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti savo augalą laimingą ir sveiką.

Laistymas ir tręšimas

Nidularijus klestėti reikia vidutinio vandens kiekio. Kartą per savaitę ar dvi giliai laistykite, naudodami kambario temperatūros vandenį. Jei naudojate indą, po kiekvieno laistymo būtinai ištuštinkite lėkštę, kad šaknys nenusėstų stovinčiame vandenyje. Taip pat galite naudoti skystas trąšas, atskiestas iki pusės stiprumo kartą per dvi savaites auginimo sezono metu.

Genėjimas ir persodinimas į vazonus

Retkarčiais gali tekti nugenėti lapiją nuo augalo šonų, kad augalas tolygiai pasiskirstytų. Kai augalas tampa per didelis savo konteineriui, persodinkite jį į didesnį. Pasirinkite tokį, kuris yra bent 10 centimetrų (3,9 colio) platesnis ir gilesnis nei originalus.

Pagrindiniai kenkėjų kontrolės metodai

Bromelijos yra gana atsparios kenkėjams, tačiau vis tiek turėtumėte reguliariai tikrinti, ar ant lapų neatsirado amarų ir miltų. Jei matote, apipurkškite lapus neemo aliejumi arba insekticidiniu muilu.

Išvada

Nidularijus auginimas ir priežiūra neturi būti sudėtinga ar sudėtinga. Tereikia paruošti dirvą, pasodinti bromeliadą, parinkti tinkamą konteinerį, laistyti ir tręšti, genėti ir persodinti vazonus bei laikytis pagrindinių kenkėjų kontrolės metodų. Skirdami pakankamai dėmesio ir priežiūros, savo sode galėsite mėgautis nuostabia Nidularijus daug metų.

Daugiau informacijos apie raudonuojančias bromeliadas rasite daugiau šaltinių

Jei reikia daugiau informacijos apie raudonuojančius bromeliadus, rekomenduojame peržiūrėti <a href=" https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/bromeliad/neoregelia-carolinae-blushing-bromeliad-plant.htm „>Sodininkystės išmanymas, <a href=" https://en.wikipedia.org/wiki/Neoregelia_carolinae „>Wikipedia ir <a href=" https://www.growjoy.com/products/neoregelia-carolinae -blushing-bromeliad „>Auginkite džiaugsmą.