Užauginkite retą Nikandra savo sode ir gaukite didelį atlygį!

Užauginkite retą Nikandra savo sode ir gaukite didelį atlygį!

Nikandra arba Physalis Peruviana yra mažas, mažai augantis augalas, duodantis ryškiai geltonus, vyšnios dydžio vaisius. Dėl švelniai saldaus skonio jis išpopuliarėjo nuo Centrinės Amerikos iki Karibų jūros ir už jos ribų. Tinkamai prižiūrint, šis retas ir kvapnus vaisius gali būti auginamas jūsų sode.

A. Nikandra apibrėžimas
Nikandra yra kilęs iš Pietų Amerikos ir daugiausia randamas Peru ir kitose šalyse netoli Andų kalnų. Tai žemai gulintis į krūmą panašus daugiametis augalas su ovaliais lapais ir pasiekiantis 50–90 cm (20–35 colių) aukštį. Jo vaisiai yra smulkūs ir primena apvalius geltonus pomidorus.

B. Nikandra auginimo privalumai
Nikandra auginimas siūlo keletą atlygių. Daug maistinių medžiagų turintis augalas padeda išlaikyti sodus sveikus, aprūpindamas aplinkinius augalus gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis. Be to, jo produkcija ištisus metus duoda gausų derlių. Be to, jo stiprus aromatas gali veikti kaip natūralus pesticidas, apsaugantis nuo kenkėjų ir vabzdžių.

Nikandra“ planavimas

A. Aplinkos reikalavimai
1. Dirvožemis
a. pH lygis: Nikandra teikia pirmenybę dirvožemiui, kurio šiek tiek rūgštus diapazonas yra 6,0–6,5.
b. Drenažas: Norint išvengti šaknų puvinio ir užmirkimo, svarbu gerai nusausinti dirvą.
2. Poveikis saulei: šis augalas mėgaujasi visa saule iki dalinio pavėsio ir klestės vietose, kuriose kasdien yra bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių.
3. Oro cirkuliacija: įsitikinkite, kad aplink augalą pakankamai cirkuliuoja oras, kad šiluma būtų pašalinta iš jo lapijos.

B. Įvairių parinktys
1. White Velvet: balta minkštimo Nikandra veislė, kuri subręsta maždaug per 75 dienas.
2. Auksinis nykštukas: augina geltonai oranžinius vaisius ir yra viena iš mažiausių Nikandra veislių, siekia tik 33 cm (13 colių) aukščio.
3. Ankstyvas vaisingas: pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis ankstyvo rudens derliumi. Subręsta per 60-70 dienų.
4. Rock Redstreak: Mažiausia iš visų veislių, užauganti 40–50 cm (16–20 colių) aukščio ir duodanti raudonus vaisius vos per 70–80 dienų.

Nikandra sodinimas

A. Pasirinkite vietą: pasirinkite vietą savo sode, atitinkančią aukščiau nurodytus aplinkos reikalavimus. Kad pagerintumėte oro srautą, pabandykite pasodinti Nikandra obuolį aukštesnių augalų ar sienų pakraštyje.

B. Paruoškite dirvą: įdirbkite dirvą iki maždaug 30 cm (12 colių) gylio, įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto arba perpuvusio mėšlo, kad pagerintumėte vaisingumą. Jei reikia, pakoreguokite dirvožemio pH lygį atitinkamai įpildami kalkių.

C. Pasodinkite sėklas arba auginius: Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite sėklas iš patikimo šaltinio ir prieš sodindami pamirkykite jas per naktį. Arba galite pradėti nuo auginių, tiesiogiai persodindami subrendusį augalą iš darželio.

Paruošę sėklas pasėkite 0,5–1 cm (0,2–0,4 colio) giliai į gerai paruoštą dirvą, palikdami jas maždaug 25 cm (10 colių) atstumu. Pasodinkite naujai pasodintus auginius 15 cm (6 colių) atstumu vienas nuo kito.

Nikandra“ priežiūra

A. Laistymas: laikykite dirvą tolygiai drėgną ir laistykite, kai viršutiniai 5 cm (2 coliai) dirvožemio pradeda išdžiūti. Venkite gausaus laistymo, nes augalas yra jautrus šaknų puvimui.

B. Tręšimas: Kas mėnesį maitinkite augalą subalansuotomis trąšomis vasaros mėnesiais, kad užtikrintumėte maksimalų augimą ir derlių.

C. Genėjimas: kartą per metus genėkite Nikandra, kad paskatintumėte naują ir sveikesnį augimą.

D. Kenkėjų ir ligų prevencija: Peru obuoliai gali būti paveikti kai kurių įprastų kenkėjų ir ligų, įskaitant amarus, miltliges, miltligę, bakterinį pūtimą ir grybinius uodus. Norėdami sumažinti užsikrėtimo tikimybę, pašalinkite visas sergančias augalo dalis ir reguliariai tikrinkite, ar nėra užkrėtimo požymių.

Išvada

A. Svarstymų santrauka: Planuodami auginti Nikandra, pasirinkite saulėtą vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu ir stebėkite dirvožemio pH lygį. Pasirinkite sezonui tinkamą veislę ir paruoškite dirvą prieš sodindami išrautus augalus arba sėklas. Nuolat prižiūrėkite savo Nikandra palaikydami drėgną dirvą, prireikus tręšdami ir ravėdami piktžoles bei reguliariai tikrindami, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių.

B. Atlygis pasodinus Nikandra: Kantrybės ir tinkamos priežiūros dėka būsite apdovanoti gausiu Nikandra derliumi, kuriuo galėsite mėgautis. Šie maži vaisiai, kuriuose gausu antioksidantų ir kitų būtinų vitaminų bei mineralų, yra skanus salotų, uogienių, padažų, gėrimų ir kt. priedas.