Nolina arba Beaucarnea recurvata yra populiarus sodininkų pasirinkimas dėl įdomios architektūros, nereikalaujančios priežiūros ir galimybės klestėti tiek patalpoje, tiek lauke. Jei norite įtraukti šį augalą į savo sodą, šie patarimai padės užtikrinti, kad jis sėkmingai augs ir laikui bėgant išliks sveikas.
Turinys
Nolina kilęs iš Meksikos ir dėl savo išskirtinės formos buvo apibūdinamas kaip „architektūrinis įdomumas“ ir „gyva skulptūra“. Kaip Agavaceae šeimos dalis, šios rūšies gėlės skleidžia saldų Agava kvapą, kuriuo galima mėgautis pavasarį. Nolina dažnai pasiekia iki 3 metrų (10 pėdų) aukštį ir geriausiai klesti šiltoje nuo 10°C iki 35°C (50°F – 95°F) temperatūroje.
Auginimo patarimai
Pridedant į savo sodą Nolina , reikia atsižvelgti į keletą reikalavimų, susijusių su dirvožemio tipu, temperatūros diapazonu, saulės spindulių poveikiu ir vandens reikalavimais.
Dirvožemio tipas
Nolina mėgsta lengvą, gerai drenuojančią dirvą, kurios pH lygis yra 6,5–7,5. Ši rūšis yra tolerantiška daugeliui dirvožemio tipų, tačiau Graikinis riešutmedis priesmėlio priemolis, nes jis padeda apsaugoti šaknų sistemą nuo pernelyg drėgno. Galima naudoti ir įprastą dirvą vazonams, tačiau ją reikia sumaišyti su lygiomis dalimis komposto, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų.
Temperatūros diapazonas
Temperatūros požiūriu Nolina geriausiai veikia, kai auginamas šiltesnio klimato sąlygomis, o 30 °C (86 °F) yra Graikinis riešutmedis temperatūra augimui. Tačiau ši rūšis gali išgyventi ir žemesnę temperatūrą, jei bus tinkamai apsaugota.
Saulės šviesa
Norint optimaliam augimui Nolina reikia mažiausiai keturių valandų netiesioginių saulės spindulių per dieną. Vietose, kuriose vasaros saulė yra intensyvi, sodinimas daliniame pavėsyje geriau apsaugo nuo saulės nudegimo. Taip pat žiemos mėnesiais didesnis šešėlis sulėtins augimą ir sumažins poreikį dažnai laistyti.
Vandens reikalavimai
Ši rūšis yra gana tolerantiška sausrai, tačiau aktyvaus augimo sezono metu rekomenduojama reguliariai laistyti. Žiemą laistymo dažnis turėtų būti sumažintas, kad dirva išdžiūtų tarp kiekvieno laistymo. Per daug vandens gali sukelti šaknų puvinį, todėl būtinai venkite perlaistyti.
Platinimo metodai
Jei jau turite sveiką Nolina, dauginti naujus augalus yra gana paprasta! Yra du pagrindiniai dauginimo būdai: sėklos ir ofsetai.
- Sėklos
Norėdami dauginti sėklomis, sėklų išorę lengvai uždenkite kompostu ir sudėkite į negilų vazoną, užpildytą vazonine žeme arba smėliu. Padėkite vazoną saulėje ir palaukite, kol sudygs, o tai gali užtrukti iki 4 savaičių. Kai daigai pasirodys, perkelkite juos į atskirus konteinerius, kol jie bus paruošti sodinti į sodą.
- Poslinkiai
Be to, motininio augalo kompensacijas galima naudoti auginant naujas arklio uodegos palmes. Kai poslinkis yra bent 5 cm (2 colių) skersmens, paruoškite atskirą indą ir užpildykite jį lengvu ir gerai drenuojančiu dirvožemio mišiniu. Pasodinkite poslinkį šiek tiek giliau, nei augo anksčiau, ir įsitikinkite, kad neperlaistykite, nes šaknys dar nebus visiškai įsitvirtinusios. Persodinkite Nolina , kai jis bus pakankamai didelis.
Priežiūros patarimai
Pasodinus tinkamomis sąlygomis, prižiūrėti Nolina yra gana paprasta. Tačiau, atsižvelgiant į gamyklos dydį, reikia atsiminti keletą svarbių priežiūros veiksmų.
Genėjimo reikalavimai
Suaugusį Nolina genėti retai reikia, nors nuvalius negyvus ar pageltusius lapus, gali pagerėti oro cirkuliacija aplink kamieno pagrindą. Tačiau jaunesniems augalams gali prireikti genėti, kad būtų skatinamas šoninis šakotis.
Tręšimo rekomendacijos
Kas mėnesį maitinkite jaunas arklio uodegos palmes, naudodami bendros paskirties trąšas, atskiestas iki 1/4 stiprumo. Po pirmųjų metų tręšimo dažnumą sumažinkite iki kas antro mėnesio. Netręškite subrendusių augalų, nes tai sukels pernelyg didelį augimą ir padidins jų užkrėtimo vabzdžiais riziką.
Patarimai dėl persodinimo
Iki metro (3 pėdų) aukščio palmių uodegą persodinkite kas dvejus metus ankstyvą pavasarį. Didesni egzemplioriai turėtų būti persodinami kas trejus metus ir gali būti naudinga, jei viršutinis dirvožemio sluoksnis būtų pakeistas šviežia, turtinga maistinėmis medžiagomis. Persodindami Nolina būkite atsargūs, kad nesulaužtumėte šaknų kamuoliuko.
Apsauga nuo kenkėjų ir ligų
Ši rūšis yra labai atspari ir paprastai be kenkėjų ir ligų. Nepaisant to, retkarčiais gali užsikrėsti miltligės ir voratinklinės erkės. Jei jūsų Nolina paveikė šie kenkėjai, stipria vandens srove nuplėškite juos nuo lapų ir stiebų. Lengvų atvejų gydymas insekticidiniu muilu taip pat gali būti veiksmingas.
Išvada
Esant tinkamoms dirvožemio, temperatūros ir saulės šviesos sąlygoms, Nolina yra mažai priežiūros reikalaujantis ir gražus bet kurio sodo priedas. Ši rūšis ne tik patraukli ir lengvai pritaikoma, bet ir gali gyventi kelis dešimtmečius ir padėti bet kokiam kraštovaizdžiui suteikti architektūrinio susidomėjimo. Tinkamai sodinant ir prižiūrint, vienas Nolina gali pasiūlyti grožį ir malonumą daugelį metų.