Taurė (Nierembergia Nyrenbergija ) yra lengvai prižiūrimas ir gražiai žydintis augalas. Jis gali būti naudojamas norint sukurti puikų įspūdį bet kuriame sode. Šiame vadove bus pateikta svarbi informacija apie tai, kaip planuoti, sodinti, prižiūrėti ir nuimti Nyrenbergija namų sode.
Turinys
Nyrenbergija yra vienmetis arba trumpaamžis daugiametis augalas, kilęs iš Pietų Amerikos. Jis gali siekti iki 30 cm aukščio ir vėlyvą pavasarį bei vasarą skleidžia šviesiai mėlynus, Gvazdikas, violetinius arba baltus žiedus. Nyrenbergija žinomi dėl to, kad į jūsų sodą pritraukia drugelius ir kitus naudingus vabzdžius. Šie augalai taip pat puikiai skina gėles ir gali būti reguliariai nuimami per visą žydėjimo sezoną.
Vykdydami toliau nurodytus veiksmus, pradedantys sodininkai gali auginti gražias Nyrenbergija lysves, kurios jų sodams suteikia daug spalvų ir grožio.
Planuojame Nyrenbergija sodą
Planuojant Nyrenbergija sodą, svarbu pirmiausia nuspręsti dėl vietos. Nyrenbergija mėgsta pilną saulę, tačiau vis tiek gausiai žydi, jei auginamos daliniame pavėsyje. Ir būtinai patikrinkite vietovės dirvožemio tipą. Nyrenbergija klesti derlingose, drėgnose, gerai drenuotose dirvose. Jie netinkamai veiks pernelyg drėgnomis arba per sausomis sąlygomis.
Prieš sodinant Nyrenbergija taip pat svarbu atsižvelgti į auginimo klimatą. Skirtingos šio augalo veislės turi skirtingą šilumos ir šalčio tolerancijos lygį. Būtinai pasirinkite veislę, kuri tinka jūsų konkrečiam klimatui.
Pasirinkus tinkamą veislę ir pasirinkus vietą, laikas paruošti dirvą. Įpilkite kompostą į žemę, kad pagerintumėte drenažą ir vaisingumą. Jei reikia, pakoreguokite dirvožemį, kad pH lygis būtų nuo 6,0 iki 7,5.
Pasodinti Nyrenbergija
Geriausia Nyrenbergija , kai praeina šalnų grėsmė. Jei sėjate tiesiai į žemę, sėkite sėklas maždaug 1 mm gyliu ir padėkite jas maždaug 20 cm atstumu. Arba pasėkite sėklas lauke likus maždaug 8 savaitėms iki paskutinio šalčio ir persodinkite į lauką, kai daigai pasieks 10–12 cm aukščio.
Perkeldami sodinukus į lauką, atsargiai elkitės su šaknimis. Iškaskite negilią duobę, išskleiskite šaknis ir užberkite jas žeme. Po pasodinimo laistykite giliai.
Nyrenbergija priežiūra
Kad Nyrenbergija sveikas, reguliariai laistykite ir apsvarstykite galimybę kiekvieną mėnesį į dirvą įpilti komposto arbatos. Jei reikia, genėkite jaunus augalus, kad būtų skatinamas krūminis augimas. Būtinai dažnai ravėkite piktžoles, kad išvengtumėte konkurencijos dėl maistinių medžiagų ir vandens. Aplink augalų pagrindą uždėję mulčio arba komposto sluoksnį padėsite išlaikyti drėgmę ir sumažinti piktžolių skaičių.
Be to, Nyrenbergija gali būti jautrios kenkėjams, ligoms ir piktžolėms, kurios gali pakenkti. Norėdami sumažinti šią riziką, reguliariai tikrinkite augalus ir pašalinkite visus paveiktus lapus ar stiebus.
Nyrenbergija derliaus nuėmimas
Gėlės turėtų būti paruoštos derliaus nuėmimui, kai visiškai atsiskleis ir suplotos. Aštriomis žirklėmis nupjaukite stiebus ir nuskintas gėles nedelsdami sudėkite į vandens pripildytą indą. Kotelių galus laikykite sandariai uždarytus vandenyje, kad nesusidarytų oro burbuliukų.
Išvada
Atlikę šiuos veiksmus padėsite pradedantiesiems sodininkams sėkmingai auginti gražias Nyrenbergija lysves savo soduose. Nyrenbergija ne tik suteikia daug ryškių spalvų kraštovaizdžiui, bet ir kvapnūs žiedai pritraukia daug naudingų apdulkintojų ir gali būti skinami šviežioms skintoms gėlėms.