Kaip savo sode užsiauginti Oplismenas , žalios vejos

Kaip savo sode užsiauginti Oplismenas , žalios vejos

Oplismenas yra mažai priežiūros reikalaujanti, tačiau labai patraukli žolė, puikiai tinkanti ilgalaikei ir gražiai vejai sukurti. Tik šiek tiek pasiruošus ir prižiūrėjus, lengva pradėti auginti savo Oplismenas . Pasinerkime į veiksmus, kurių reikia imtis, kad užaugintumėte vešlią ir žalią veją su Oplismenas.

Kas yra Oplismenas? Oplismenas (Oplismenus hirtellus) yra unikali žolė, kuri auga giliai įsišaknijusiuose kilimėliuose, jungiasi prie pagrindo ir sudaro sruogelius. Jo lapai briaunoti, smulkiai dantyti, paprastai būna nuo 20 iki 40 centimetrų ilgio. Ašmenys yra ryškiai žalios spalvos, tačiau esant tiesioginiams saulės spinduliams, šalia kraštų gali įgauti purpurinį atspalvį.

Žolės auginimo Oplismenas: Oplismenas yra ne tik puikus pasirinkimas norint sukurti nuostabią veją, bet ir gana lengva prižiūrėti, kai ji įvesta. Nereikia dažnai pjauti, kaip tai daro kitos žolės, paprastai reikia pjauti ne dažniau kaip kartą per du mėnesius. Dėl tankaus kilimėlio piktžolės taip pat neturi jokių šansų – ir po pirmojo sezono jūsų žolė jas veiksmingai Oplismenas .

Pasiruošimas

Oplismenas naują veją, prieš pradėdami, turite atlikti kelis pagrindinius veiksmus.

Tinkamos vietos pasirinkimas: pradėkite pasirinkdami sodo plotą, kuris didžiąją dienos dalį gauna daug saulės. Kad Oplismenas , jai reikia mažiausiai keturių valandų stiprios saulės šviesos per dieną. Taip pat atkreipkite dėmesį į dirvožemio drenažą; kadangi ši rūšis teikia pirmenybę šiek tiek drėgnam dirvožemiui, vietos su sunkiu arba prastu drenažu gali būti Graikinis riešutmedis.

Dirvožemio reikalavimai: turėsite įsitikinti, kad pasirinktoje vietoje yra derlinga ir gerai drenuojanti priemolio žemė, kad nauja veja aprūpintų pakankamai maistinių medžiagų. Smėlingas dirvožemis dažniausiai tinka geriausiai, kai kalbama apie Oplismenas , tačiau jei jūsų dirvoje daug molio, greičiausiai norėsite įmaišyti papildomo smėlio ir komposto, kad sulaužytumėte visas kietas vietas ir pagerintumėte drėgmės išlaikymą.

pH tikrinimas ir reguliavimas: norėdami įsitikinti, kad Oplismenas pradeda gerai pradėti, prieš sodindami patikrinkite dirvožemio pH lygį. Idealiu atveju norėsite, kad pH būtų nuo 5,5 iki 6,0, kad augimas būtų optimalus. Jei rezultatai per dideli, sieros pridėjimas padės sumažinti šarmingumą. Arba, jei jūsų lygis yra mažesnis nei pageidaujama, kalkių naudojimas padidins juos.

Oplismenas sėklų sėjimas

Dabar, kai pasirūpinote vieta ir dirvožemio parinkimu, laikas sėti sėklas.

Dirvos paruošimas: pradėkite įdirbdami dirvos paviršių iki 15–20 centimetrų gylio. Įsitikinkite, kad visi gumulėliai buvo suskaidyti, tada sugrėbkite paviršių, kad jis būtų gražus ir lygus.

Atstumas tarp sėklų ir išdėstymas: lauke sukurkite maždaug 2 centimetrų gylio vagas, palikdami 1 centimetrą tarpo tarp kiekvienos eilės. Tada tolygiai paskirstykite sėklas šiose vagose.

Sėklų uždengimas: lengvai uždenkite sėklas plonu – maždaug pusės centimetro storio – žemės sluoksniu. Įsitikinkite, kad tarp dirvožemio ir sėklų yra pakankamai kontakto, kad būtų skatinamas sėkmingas daigumas.

Dažnas laistymas: pasėtą sėklas lengvai apšlakstykite vandeniu, kol jos bus prisotintos – ir nepamirškite, kad per visą dygimo procesą dirva turi būti drėgna. Atsižvelgiant į klimato sąlygas, karštu oru tai gali reikšti kasdienį laistymą.

Oplismenas priežiūra

Kai sodinukai įsisuks ir veja pradės formuotis, pateikiami keli patarimai, padėsiantys išlaikyti puikią jos būklę.

Pjovimo aukštis: pagrindinė Oplismenas priežiūros dalis yra tinkamo peilių aukščio palaikymas. Sumažinkite nuplikimo riziką, pjovimo metu nustatydami vejapjovę aukščiausiu įmanomu nustatymu – paprastai siekdami, kad aukštis būtų maždaug 4 centimetrai.

Piktžolių naikinimas: kaip minėta anksčiau, Oplismenas puikiai slopina piktžolių augimą. Tai reiškia, kad vis tiek norėsite stebėti, ar nėra įkyrių įsibrovėlių. Ravėjimas rankomis yra saugiausias būdas išvengti šaknų pažeidimo.

Trąšų poreikis: nors tai nėra būtina sveikiausiam jūsų naujos vejos vystymuisi, papildomos mitybos suteikimas naudojant integruotas trąšas pavasarį gali padėti dar labiau padidinti jos augimą ir gyvybingumą. Pakaks bet kokios lėtai atpalaiduojančios formulės, sukurtos specialiai velėnai.

Išvada

Sukurti gražią lauko zoną su Oplismenas yra paprastas ir nesudėtingas procesas – dabar jūs žinote, kaip tai padaryti! Nuo tinkamos vietos pasirinkimo ir dirvos paruošimo iki sėklų sėjimo ir žolės priežiūros – turite visą informaciją, reikalingą jūsų vizijai įgyvendinti. Tiesiog atidžiai atlikite šiuos veiksmus ir netrukus turėsite nuostabiai žalią kraštovaizdį, kuriuo galėsite mėgautis ištisus metus.

Tikimės, kad šis vadovas padės sukurti vešlią ir žalią veją naudojant Oplismenas. Sėkmės ir gero sodininkavimo!