Užauginkite akį traukiantį sodą su oranžinėmis dieninėmis lelijomis

Užauginkite akį traukiantį sodą su oranžinėmis dieninėmis lelijomis

Oranžinės dieninės lelijos (Hemerocallis fulva) yra puikus pasirinkimas norint suteikti sodui spalvą ir tekstūrą. Šie akį traukiantys daugiamečiai augalai būna įvairių atspalvių nuo ugningos oranžinės iki rausvai rudos spalvos ir dažnai gali būti matomi augančius pakelėse. Oranžinės dieninės lelijos ne tik pagyvina sodą, bet ir jas labai lengva prižiūrėti. Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime oranžinių vienadienių lelijų auginimo naudą ir pateiksime gaires, kaip jas planuoti, sodinti ir prižiūrėti, kad galėtumėte pasiekti nuostabių rezultatų savo sode.

Oranžinių dieninių lelijų apžvalga

Oranžinės dieninės lelijos yra žoliniai daugiamečiai augalai, priklausantys Hemerocallis genčiai. Jie geriausiai auga gerai nusausintame priemolio dirvožemyje ir žydi nuo vasaros vidurio iki vėlyvo rudens. Gėlės yra nuo tamsiai oranžinės iki aukso geltonos spalvos ir turi 6 šiek tiek persidengiančius žiedlapius, kurie supa šviesiai žalius kuokelius. Augalo aukštis paprastai svyruoja tarp 30–90 centimetrų (12–35 colių).

Oranžinių dieninių lelijų privalumai

Oranžinės dieninės lelijos yra mažai priežiūros reikalaujantys, sausrai atsparūs augalai, turintys daug privalumų. Jie apima:
* Pagyvinkite sodus ryškiomis spalvomis
* Žydėjimo sezonas trunka kelis mėnesius
* Labai ištvermingas – atlaiko šaltį ir karštį
* Lengva dauginti dalijant

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš sodinant oranžines dienines lelijas

Prieš sodinant bet kokio tipo augalus savo sode, reikia atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių, pvz., vietą, klimatą, dirvožemio kokybę, šviesos prieinamumą ir kenkėjų bei ligų prevenciją. Svarbu suprasti šiuos veiksnius, kad jūsų oranžinės vienadienės lelijos klestėtų ten, kur jas pasirinksite sodinti.

Oranžinė lelija sodas

Pasirinkite vietą

Renkant vietą savo oranžinėms dieninėms lelijomis, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius. Pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje, atsižvelgiant į jūsų pageidavimus, būtų pilna saulė arba dalinis pavėsis. Be to, svarbu pasirinkti erdvę, kurioje yra gerai nusausintas dirvožemis ir kuri nėra linkusi į vandenį. Renkantis sodinimo vietą, įsitikinkite, kad ji yra bent 50 cm (20 colių) atstumu nuo kitų augalų, kad oranžinėms dieninėms lelijoms būtų pakankamai vietos išsiskirstyti ir klestėti.

Įvertinkite dirvožemio būklę

Prieš sodinant svarbu įvertinti dirvožemio sąlygas, kad oranžinės vienadienės lelijos gaus joms reikalingų maistinių medžiagų. Idealiu atveju dirvožemis turėtų būti priesmėlio arba priemolio, o pH diapazonas yra 5,8–7,2. Jei dirvožemyje yra per daug molio ar smėlio, įmaišykite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar mėšlas, kad pagerintumėte drenažą.

Pasirinkite tinkamą vazoną arba sodintuvą

Jei oranžines viendienes planuojate auginti vazonėlyje ar sodintuvėje, svarbu pasirinkti tokį, kuriame būtų pakankamai vietos šaknims išsiplėsti ir jos nebūtų perpildytos. Gera nykščio taisyklė – naudokite sodintuvą, kuris yra 30–50% didesnis už viendienių lelijų šaknų gumulėlį.

Pasirinkite tinkamas trąšas

Svarbu tręšti oranžines vienadienes, kad jos gautų tinkamą mitybą, kurios reikia, kad augtų sveikos ir stiprios. Ieškokite aukštos kokybės trąšų, specialiai sukurtų žydintiems augalams, tokiems kaip dieninės lelijos. Naudokite pagal produkto instrukcijas.

Pasirinkite tinkamą mulčio tipą

Mulčiavimas aplink oranžines vienadienes padeda apsaugoti šaknis nuo kraštutinių temperatūrų ir neleidžia išdžiūti dirvožemiui. Rinkitės 2–4 cm (0,8–1,6 colio) storio mulčią, kurį sudaro tokios medžiagos kaip medžio drožlės, susmulkinti lapai ar nupjauta žolė. Būtinai venkite mulčio su piktžolių sėklomis, nes pradėjus dygti gali kilti problemų.

Oranžinė lelija sodinimas ir priežiūra

Sodinimo instrukcijos

Sodydami oranžines vienadienes lelijas, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už šaknų kamuoliuką, ir pašalinkite visas šiukšles ar piktžoles. Įdėkite oranžinį dieninį augalą į skylės centrą, o likusią skylės dalį užpildykite žeme, prieš ją tvirtai supakuodami. Po pasodinimo gerai laistykite, kad padėtumėte šaknis.

Vandens reikalavimai

Norint optimalios sveikatos, oranžinėms dieninėms lelijoms per savaitę reikia 1–2 cm (0,4–0,8 colio) vandens. Tai galima padaryti per lietų arba rankiniu būdu per žarną ar purkštuvą. Esant ekstremalioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, per karštoms dienoms ar sausrai, gali prireikti papildomo laistymo.

Tręšimo tvarkaraščiai

Oranžinės viendienės lelijos yra naudingos reguliariai tręšiant visą auginimo sezoną. Siekite juos šerti kas 4–6 savaites, naudodami subalansuotas trąšas, pvz., 10–10–10. Trąšas tolygiai paskirstykite aplink augalų pagrindą ir laistykite.

Apkarpymas

Apelsininių dieninių lelijų genėjimas padeda paskatinti jų augimą ir išlaikyti augalus tvarkingus ir tvarkingus. Jei reikia, nugenėkite senas gėlių galvutes ir negyvus lapus. Būkite atsargūs ir negenėkite per stipriai, nes galite sugadinti augalą.

Kenkėjų ir ligų prevencija

Laimei, oranžinės dieninės lelijos yra atsparios daugeliui kenkėjų ir ligų. Tačiau voratinklinės erkės, amarai ir rūdžių grybelis kartais gali sukelti problemų. Norėdami išvengti užkrėtimo, reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių. Išspręskite visas problemas tinkamu pesticidu ar fungicidu.

Išvada

Apelsininių viendienių lelijų auginimas yra puikus būdas suteikti sodui spalvų ir tekstūros. Šie universalūs ir lengvai prižiūrimi augalai turi daug privalumų, įskaitant ilgalaikį žydėjimą, spalvingas gėles ir nedidelius priežiūros poreikius. Tinkamai suplanavę ir pasiruošę, galite greitai sukurti akį traukiantį ekraną.