Kaip prižiūrėti savo Orchidėja brassia orchidėja: geriausias vadovas

Kaip prižiūrėti savo Orchidėja brassia orchidėja: geriausias vadovas

Orchidėja brassia orchidėjos, taip pat žinomos kaip vorinės orchidėjos, yra labai populiarios ir gražios orchidėjų rūšys, puikiai papildančios bet kokius namus. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, ištisus metus galėsite mėgautis ryškiais Orchidėja brassia orchidėjų žiedais ir kvapniais aromatais. Šiame vadove pasinersime į tai, kaip geriausiai planuoti, prižiūrėti ir šalinti orchidėją Orchidėja brassia , kad ji būtų sveika ir laiminga.

Orchidėja brassia Orchid apžvalga

Orchidėja brassia orchidėja yra didelė, patraukli hibridinė orchidėja su aukšta, vešlia lapija ir išlenktais gėlių spygliais, žydi baltais, geltonai žaliais arba oranžiniais atspalviais. Šioms orchidėjoms, kurios natūraliai auga atogrąžų regionuose, tokiuose kaip Centrinė ir Pietų Amerika, klestėti reikia ryškios, netiesioginės saulės šviesos ir šilto, drėgno klimato. Kaip epifitinis augalas, Orchidėja brassia orchidėjai nereikia dirvožemio, kad galėtų įsišaknyti, tačiau jai naudinga tinkama substrato palaikymas, kai ji auginama patalpose. Tinkamai prižiūrint, Orchidėja brassia orchidėja gali gyventi daugelį metų ir apdovanoti savo sodininką dažnais, įspūdingais žydėjimais.

Orchidėja brassia orchidėjų priežiūros privalumai

Orchidėja brassia orchidėjų priežiūra reikalauja kantrybės, atsidavimo ir veiksmų. Turėsite atidžiai stebėti savo Brassia aplinką ir atlikti įprastinę priežiūrą, pvz., tręšimą, persodinimą ir genėjimą. Tačiau jei tai padarysite, visus metus būsite apdovanoti nuostabiais egzotiškai atrodančiomis gėlėmis. Be to, rūpinimasis Orchidėja brassia orchidėja jūsų namams suteikia elegancijos ir teigiamos psichinės naudos, pavyzdžiui, sumažina stresą ir nerimą.

Orchidėja brassia orchidėjos planavimas

Vietos pasirinkimas

Raskite tinkamą vietą Orchidėja brassia orchidėjai, kad suteiktumėte jai geriausią galimybę sulaukti sėkmės. Renkantis vietą Orchidėja brassia orchidėjai, ieškokite vietos savo namuose, kur gausu ryškios, netiesioginės šviesos. Nestatykite jo šalia tiesioginių šilumos šaltinių, skersvėjų ir oro kondicionavimo angų. Kalbant apie temperatūrą, siekkite maždaug 18–24 °C (65–75 °F). Taip pat turėtumėte pabandyti rasti vietą atokiau nuo bet kokių naminių gyvūnėlių ar vaikų, kurie gali netyčia pakenkti, ir kur būtų pakankamai vietos tinkamai laistyti, tręšti ir persodinti orchidėjų Orchidėja brassia .

Konteineriai ir amp; Dirvožemis

Kai reikia pasirinkti konteinerį ir dirvą jūsų orchidėjai Orchidėja brassia , svarbiausia yra užtikrinti tinkamą drenažą. Pasirinkite vazoninį indą su keliomis drenažo angomis apačioje ir pasodinkite savo Orchidėja brassia orchidėjas į dirvą, skirtą specialiai epifitiniams augalams. Šiuos dirvožemius paprastai sudaro žievės gabalėliai ir kokoso lukštų drožlės, kurios skatina aeraciją ir leidžia jūsų Orchidėja brassia orchidėjai tinkamai įsikibti į substratą. Be to, į dirvos mišinį įdėjus sfagninių samanų, galima pagerinti drėgmės sulaikymą ir sukurti svetingą buveinę naudingiems mikroorganizmams.

Temperatūros reikalavimai

Orchidėja brassia orchidėjos paprastai teikia pirmenybę 18–24 °C (65–75 °F) temperatūrai, todėl planuojant jas savo namuose svarbu palaikyti optimalią temperatūrą, kad būtų maksimaliai padidintas jų augimo potencialas. Apsvarstykite galimybę įrengti higrometro termometrą, kad galėtumėte stebėti temperatūrą ir stenkitės išlaikyti 60–80% drėgmės lygį. Jei reikia, naudojant sausintuvą gali sumažėti drėgmės lygis, kai jis tampa per didelis.

Rūpinimasis orchidėja Orchidėja brassia

Laistymas ir amp; Tręšimas

Sultingų Orchidėja brassia orchidėjų nereikia laistyti labai dažnai, paprastai tik 1–2 kartus per savaitę. Prieš laistydami išbandykite viršutinį dirvožemio centimetrą, spausdami į jį pirštą; jei jaučiasi sausa, laikas laistyti. Naudokite drungną lietų arba distiliuotą vandenį ir palikite per naktį prieš naudojimą. Prieš tręšdami savo Orchidėja brassia orchidėjas, išplaukite visas susikaupusias druskas nuo ankstesnio šėrimo, gerai pamirkydami vazonų mišinį, kol jis taps skaidrus. Tada kas mėnesį tręškite 20-20-20 skystomis trąšomis, kurios šiltesniais mėnesiais atskiestos iki pusės stiprumo, o žiemą – iki ketvirčio stiprumo.

Persodinimas & Genėjimas

Orchidėja brassia orchidėja turėtų būti persodinama kas vienerius ar dvejus metus, geriausia po žydėjimo. Atsargiai išimkite orchidėją iš vazono, kad nesulaužtumėte jokių šaknų. Jei reikia, į naują vazoną įpilkite naujo substrato ir komposto, tada gerai Orchidėja brassia . Taip pat svarbu reguliariai genėti nuvytusius lapus, negyvus ir perteklinius žalumynus, kad būtų išvengta perpildymo ir stiebų puvinio.

Šviesos reikalavimai

Pakankamas šviesos poveikis yra būtinas sveikai Orchidėja brassia orchidėjai. Aprūpinkite savo Orchidėja brassia orchidėją ryškia, netiesiogine saulės šviesa; tačiau venkite tiesioginių spindulių, kurie gali nudeginti lapiją. Jei jums sunku gauti pakankamai natūralios šviesos, naudokite dirbtinius auginimo šviestuvus arba fluorescencinius šviestuvus pagal laikmatį, nustatytą 12 valandų du kartus per dieną, kad imituotumėte saulės ciklą.

Trikčių šalinimas

Bendrosios problemos ir sprendimai

Viena iš dažniausių Orchidėja brassia orchidėjų problemų yra prasta gėlių auginimas. Paprastai tai atsitinka, kai orchidėja negauna pakankamai šviesos arba turi per daug šešėlio. Norėdami tai ištaisyti, pasirūpinkite, kad jūsų Orchidėja brassia orchidėja būtų pakankamai šviesiomis sąlygomis, ir sumažinkite jos gaunamą šešėlį. Be to, jūsų orchidėjų aprūpinimas tinkama mityba trąšų ir mikroelementų pavidalu padės padidinti jos žydėjimą. Kita problema, kuri kartais iškyla su Orchidėja brassia orchidėjomis, yra grybelinės problemos. Įsitikinkite, kad orchidėjos Orchidėja brassia aplinkoje yra žema drėgmė ir venkite perlaistyti, nes tai gali paskatinti pelėsių ir pelėsių susidarymą.

Ligų diagnostika

Jei įtariate, kad jūsų Orchidėja brassia orchidėja yra užsikrėtusi liga, atidžiai apžiūrėkite jos lapiją. Kai kurie simptomai gali būti pageltę lapai, rudos dėmės arba iškilusios iškilimų vietos. Jei jūsų orchidėja turi šių požymių, pašalinkite bet kokią pažeistą medžiagą ir izoliuokite ją nuo kitų netoliese esančių augalų, kad išvengtumėte plitimo. Taip pat turėtumėte būti atsargūs naudodami fungicidų purškalus, nes Orchidėja brassia orchidėjų jautrias šaknų sistemas gali lengvai paveikti stiprios cheminės medžiagos.

Išvada

Paskutiniai Orchidėja brassia orchidėjų priežiūros patarimai

Orchidėja brassia orchidėjų priežiūra nebūtinai turi būti sudėtinga, jei nuo pat pradžių sukuriate gerą jos sėkmės pagrindą. Būtinai pasirinkite gerą vietą su daug ryškios, netiesioginės šviesos ir optimalios temperatūros bei drėgmės. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo Orchidėja brassia orchidėjų laistymo ir maitinimo poreikius ir būkite budrūs dėl kenkėjų valdymo. Turint tinkamų žinių ir atsidavimo, jūsų Orchidėja brassia orchidėja gali žydėti daugelį metų.