Išnaudokite valčių orchidėjų grožį savo sode

Išnaudokite valčių orchidėjų grožį savo sode

Orchidėjos su valčiais yra populiarus ir gražus pasirinkimas sodams, pridedant spalvų ir tekstūros bet kokiai lauko erdvei. Orchidėja cimbidis yra amžinai žaliuojanti egzotiška gėlė, kuri žydi balandžio–birželio mėnesiais ir gali pasigirti įvairiais Gvazdikas, violetinės, geltonos, baltos ir oranžinės spalvos atspalviais. Šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti norint sėkmingai auginti savo valčių orchidėjas namuose.

Planuojate Orchidėja cimbidis

Pasirinkite savo sodo vietą, kurioje gausu saulės šviesos, geriausia į pietryčius. Nors jis gali būti auginamas ir pusiau pavėsyje, saulė leis augalui pasiekti maksimalų dydį ir žiedų skaičių. Pasirinkę tinkamą vietą, pažiūrėkite, ar dirvožemis yra laisvai nusausintas ir šiek tiek rūgštus. Norėdami paskatinti sveiką šaknų augimą, į viršutinį 30 cm esamą dirvą įpilkite 10 cm organinių medžiagų. Sodinant įsitikinkite, kad kiekviename vazone yra pakankamai vietos, kad tilptų visa šaknų sistema ir jos talpykla. Paprastai tarp skirtingų augalų turi būti bent 15 cm atstumas.

Rūpinimasis savo Orchidėja cimbidis

Kai reikia rūpintis savo Orchidėja cimbidis, jos aktyviu auginimo sezonu nuo balandžio iki rugpjūčio reikia reguliariai laistyti ir tręšti. Laistykite du kartus per savaitę arba tada, kai viršutiniai 5 cm dirvožemio išdžiūsta. Ypač karštomis ir sausomis dienomis padidinkite savo dažnumą iki trijų kartų per savaitę. Be to, kas dvi savaites maitinkite orchidėją kalio turinčiomis trąšomis, kad pagerintumėte žydėjimą ir lapiją. Taip pat reikia reguliariai genėti ir nupjauti nužydėjusias gėles. Po švelnios žiemos visą augalą galite apkarpyti iki trečdalio, kad išvengtumėte kojomis. Jei temperatūra nukrenta žemiau 0 °C (32 °F), apsaugokite orchidėją apdengdami ją vilna arba hesianu.

Išvada

Valčių orchidėjos yra stulbinantis bet kurio sodo priedas, todėl jis tampa gyvybingesnis ir gyvesnis. Tinkamai suplanavus ir laiku prižiūrint, jų grožiu galima džiaugtis ištisus metus, o jūsų lauko erdvėms jos suteiks gyvybės. Atlikę šiuos veiksmus galėsite lengvai laukti ir stebėti, kaip jūsų sode pražys bet kurios iš šių nuostabių gėlių.