Orchidėja epidendras auginimas ir priežiūra: mažai priežiūros reikalaujančio kambarinio augalo vadovas pradedantiesiems

Orchidėja epidendras auginimas ir priežiūra: mažai priežiūros reikalaujančio kambarinio augalo vadovas pradedantiesiems

Orchidėja epidendras auginimas ir priežiūra: mažai priežiūros reikalaujančio kambarinio augalo vadovas pradedantiesiems

Epidendrumai yra patrauklūs, mažai priežiūros reikalaujantys augalai, kurie žada įnešti grožį į bet kurią patalpų erdvę. Be to, jais gana lengva pasirūpinti, todėl jie yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems, kurie tik pradeda savo „žaliojo nykščio“ kelionę.

Šiame vadove aptarsime, kaip atpažinti sveiką Orchidėja epidendras, suprasti įvairias jo veisles, kokio dirvožemio ir vazonų mišinio jam reikia, geriausias vietas sodinti jūsų namuose, kaip tinkamai laistyti ir šerti, reikalinga šviesa, būtini temperatūros lygiai, ligų prevencija, dažniausios problemos ir kenkėjų kontrolės patarimai.

A. Orchidėja epidendras apibrėžimas

Epidendrim yra epifitinių orchidėjų gentis, kilusi iš graikų kalbos žodžių „epi“, reiškiančio ant ir „dendronas“, reiškiančio medį. Tai reiškia, kad daugelis Orchidėja epidendras rūšių auga ant medžių, o ne žemėje. Šis augalas turi ilgus stiebus, iš kurių susidaro mėsingi lapai, kartu su mažų ir paprastai kvapnių gėlių, kurios būna geltonos, baltos ir Gvazdikas, grupes.

B. Mažai priežiūros reikalaujančių reikalavimų apžvalga

Orchidėja epidendras augalai užsitarnavo reputaciją kaip vieni iš geresnių mažai priežiūros reikalaujančių kambarinių augalų nei gali būti auginami patalpose. Tačiau net ir mažai priežiūros reikalaujantiems augalams retkarčiais reikia šiek tiek meilės, todėl svarbu suprasti, kiek dėmesio ir priežiūros jiems reikia. Tinkamai prižiūrėdami galite išlaikyti savo Orchidėja epidendras gražią išvaizdą ištisus metus, išvengdami dažniausiai pasitaikančių problemų.

Tinkamo Orchidėja epidendras pasirinkimas

A. Sveiko augalo atpažinimas

Pasirinkdami Orchidėja epidendras, ieškokite augalų, turinčių dvi ar tris šakas ir keturis ar penkis lapus, išdygusius iš kiekvienos šakos. Jo šaknys taip pat turėtų būti bent trijų colių (7 cm) ilgio ir turėti šiek tiek naujų ataugų. Šių orchidėjų lapai neturi būti suvytę ar pakitusi spalva, o stiebas turi būti tvirtas ir tiesus. Svarbiausia, kad bet koks svarstomas augalas turėtų ryškių ir sveikų gėlių.

B. Įvairių veislių supratimas

Orchidėja epidendras gentis apima apie 1000 rūšių tiek gamtoje, tiek kultivuojamų. Kai kurios populiarios veislės yra Orchidėja epidendras ciliare, žemėje augantis Orchidėja epidendras su žalsvai geltonais žiedais, Orchidėja epidendras radicans, besiskleidžiantis tipas, dažnai auginamas pakabinamuose krepšiuose, ir Orchidėja epidendras nocturnum, naktinis žydėjimas, garsėjantis saldžiai kvepiančiais vakariniais žiedais.

Orchidėja epidendras sodinimas

A. Dirvožemio ir vazonų mišinio reikalavimai

Epidendrumams reikalingas drėgnas, bet gerai nusausintas dirvožemis su daugybe organinių medžiagų. Geros kokybės vazonų mišinį reikia sudaryti iš 3 dalių durpių samanų ir vienos dalies perlito arba stambaus smėlio, sumaišytus, kol visiškai susimaišys. Renkantis puodą, pasirinkite nuo šešių iki aštuonių colių (15–20 cm). Prieš pildami vazonų mišinį, būtinai pasirinkite tokį, kurio apačioje yra drenažo angos, o pagrindą išklokite akmenimis.

B. Geriausios vietos sodinti

Epidendrumai teikia pirmenybę ryškiai netiesioginei saulės šviesai. Nedėkite augalo prie pat lango. Vietoj to suraskite vietą už kelių pėdų, netoli kambario krašto, į kurį patenka daug šviesos be tiesioginio atšiaurių popietės spindulių poveikio. Šios orchidėjos gerai laikosi 64–78 laipsnių Farenheito (18–26 laipsnių Celsijaus) temperatūroje. Žiemą jį reikia laikyti šiek tiek vėsiau (ne žemesnėje kaip 50°F/10°C).

Orchidėja epidendras augalo priežiūra

A. Laistymas

Geriausia Orchidėja epidendras laistyti kartą per savaitę, pamirkydami dirvą, kol ji bus prisotinta, ir leidžiant nutekėti vandens pertekliui. Palaukite apie pusvalandį ir vėl laistykite, kol ištekės iš puodo dugno. Neleiskite dirvožemiui likti per šlapi, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Rekomenduojama naudoti distiliuotą arba filtruotą vandenį, o ne vandenį iš čiaupo.

B. Šviesos poreikiai

Kaip minėta anksčiau, Epidendrums klesti ryškioje, netiesioginėje saulės šviesoje. Jei planuojate jį laikyti lauke, padėkite jį margame pavėsyje arba padėkite jį iš dalies pavėsingoje vietoje. Reikėtų vengti bet kokio tiesioginio intensyvių saulės spindulių poveikio, nes tai gali sudeginti augalo lapiją.

C. Temperatūra

Šie augalai mėgsta šiltą klimatą ir vidutinę namų temperatūrą. Dieną galite leisti temperatūrai pakilti iki 80 °F (27 °C), o naktį nukristi iki 60 °F (16 °C). Reikėtų vengti žemesnės nei 55 °F (13 °C) temperatūros, nes lapai gali būti pažeisti.

D. Maitinimas

Žydėjimo sezono metu kartą per mėnesį maitinkite savo Orchidėja epidendras subalansuotomis trąšomis, atskiestomis iki 1/4 stiprumo. Taip pat nenaudokite trąšų, kuriose yra daug azoto, nes tai gali pakenkti lapams.

E. Genėjimas/karpymas

Kad paskatintumėte naują augimą, nugenėkite nužydėjusius žiedus, taip pat išdžiūvusius gėlių stiebus po žydėjimo. Taip pat naudinga nupjauti senus stiebus ir lapus, kurie turi nudžiūvimo ir pažeidimų požymių.

F. Persodinimas

Jūsų Orchidėja epidendras reikės persodinti kas dvejus ar trejus metus. Naudokite šviežią žemę ir indą, kuris yra tik šiek tiek didesnis nei ankstesnis. Perėjimo metu svarbu suteikti papildomos drėgmės ir drėgmės.

Dažnos problemos

A. Kenkėjų užkrėtimas

Dažniausi kenkėjai, susiję su Epidendrums, yra miltiniai vabzdžiai ir žvyneliai. Norėdami jų atsikratyti, tiesiog nuvalykite paveiktas vietas skudurėliu, suvilgytu spiritu arba insekticidiniu muilu.

B. Ligos

Perlaistymo sukeltas šaknų puvinys yra pagrindinė šio augalo liga. Reguliariai tikrinkite šaknis ir, jei pastebėsite puvimą, pašalinkite jas sterilizuotomis žirklėmis ir nupjaukite augalą. Tada perkelkite į švarų puodą su šviežiu vazonų mišiniu.

Išvada

A. Orchidėja epidendras reikalingos priežiūros apibendrinimas

Suvokus pagrindus, susitvarkyti su „ Orchidėja epidendras “ yra paprasta ir nesudėtinga. Jiems reikia daug saulės šviesos ir šilumos, todėl juos reikia laistyti giliai, bet retkarčiais. Tręškite juos kartą per mėnesį, bet neduokite jiems per daug azoto. Ir atminkite, nepamirškite persodinti savo augalo kas dvejus ar trejus metus!

B. Orchidėja epidendras auginimo privalumai

Apskritai Epidendrums yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas tiems, kurie ieško be rūpesčių, kai kalbama apie kambarines gėles. Dėl savo ilgų žydėjimo sezonų ir ilgai trunkančio žydėjimo jie puikiai papildo bet kokią patalpų aplinką. Ir dėl jų tvirtumo tikrai įmanoma jais pasirūpinti ilgą laiką.