Orchidėja katlėja auginimas ir priežiūra: patarimai, kaip gražiai žydėti

Orchidėja katlėja auginimas ir priežiūra: patarimai, kaip gražiai žydėti

Cattleya orchidėjos yra nepaprastai gražios ir vis labiau populiarėja tarp gėlių entuziastų. Taip yra dėl jų kvapnių, spalvingų žydėjimo ir gana paprastos priežiūros. Turėdami tinkamų žinių ir patarimų, galite išmokti sodinti ir prižiūrėti Orchidėja katlėja , kad ji būtų sveika ir žydėtų ryškiai žydint.

Orchidėja katlėja yra išskirtinis, egzotiškas augalas, kilęs iš Centrinės ir Pietų Amerikos. Tai neabejotinai viena elegantiškiausių žydinčių orchidėjų rūšių, kurios žiedlapiai yra Gvazdikas, violetinės, geltonos ir baltos spalvos. Jis reikalauja mažai priežiūros, todėl Graikinis riešutmedis tinka bet kokio lygio sodininkams, norintiems sukurti atogrąžų oazę savo namuose ar už jų ribų.

Su Orchidėja katlėja auginimu ir priežiūra siejama daugybė privalumų. Jie yra natūralus oro valytuvas, nes sugeria toksinus iš aplinkos, todėl jūsų namai tampa sveikesni ir malonesni. Be to, Cattleyas atrodo neįtikėtinai ir įneš stiliaus į bet kurį kambarį ar kiemą. Ir galiausiai, orchidėjų žydėjimo ciklas paprastai trunka kelis mėnesius, o tai reiškia, kad visą sezoną galėsite mėgautis šios unikalios gėlės grožiu.

Savo Orchidėja katlėja planavimas

Prieš pradėdami sodinti, turėsite apsvarstyti, kokio tipo Orchidėja katlėja norėtumėte, taip pat jos sodinimo terpę, vietą ir laistymo grafiką. Štai ką turėtumėte žinoti prieš pradėdami:

Subrendusio augalo pasirinkimas

Rinkdamiesi subrendusį augalą įsitikinkite, kad pasirinkote tokį, kuris atrodo sveikas. Patikrinkite, ar visa jo lapija yra žalia, vazono apačioje yra drenažo angos ir pakankamas oro srautas, o pačiame augale ar dirvoje nėra kenkėjų ar puvimo požymių. Norėdami užtikrinti geriausius rezultatus, rinkitės įsitvirtinusius augalus, o ne sodinukus.

Putimo terpės pasirinkimas

Cattleya orchidėjos geriausiai auga sfagnų samanų, žievės drožlių, perlito, medžio anglies ir kokoso lukštų drožlių mišinyje. Šį mišinį būtina įsigyti iš patikimos darželio ar sodo parduotuvės. Arba galite nusipirkti atskirų medžiagų, kurias galite derinti patys. Visi ingredientai turi būti maždaug vienodo lygio.

Sprendimas dėl vietos

Cattleya orchidėjos nevyksta tiesioginiuose saulės spinduliuose, todėl svarbu rasti vietą, kur visą dieną patektų netiesioginė saulė. Viduje galite pastatyti savo orchidėją prie lango su permatomomis užuolaidomis. Įsitikinkite, kad pasirinktoje orchidėjų vietoje temperatūra išlieka nuo 65 °F (18 °C) iki 85 °F (29 °C).

Supratimas apie laistymo tvarkaraštį

Vasarą Orchidėja katlėja kartą per 7–10 dienų, o žiemą – kas 14–21 dieną, priklausomai nuo temperatūros. Kai laistote, pripildykite vazoną, bet būkite atsargūs, kad jo neperpildytumėte, nes šie augalai tarp laistymo nori šiek tiek išdžiūti. Geriausias būdas pamatuoti, ar orchidėją reikia laistyti, yra apčiuopti viršutinį dirvožemio sluoksnį – jei jis jaučiasi drėgnas, žinosite, kad orchidėja buvo pakankamai palaistyta.

Priežiūra jūsų Orchidėja katlėja

Kad paskatintumėte optimalų Orchidėja katlėja augimą, žydėjimą ir sveikatą, pateikiami keli patarimai, padėsiantys prižiūrėti augalą:

Saulės šviesos tiekimas

Cattleyas mėgsta ryškią, filtruotą šviesą, todėl jos yra Graikinis riešutmedis kambarinis augalas. Tačiau per daug tiesioginių saulės spindulių gali nudegti lapai ir išblukti gėlių spalvos. Todėl, jei planuojate statyti savo orchidėjas lauke, įsitikinkite, kad ji nebus karštoje popietės saulėje. Gera nykščio taisyklė yra užtikrinti, kad orchidėja gautų 4–6 valandas netiesioginių saulės spindulių per dieną. Jei patalpose nėra pakankamai natūralios šviesos, gali prireikti dirbtinio apšvietimo. Kambarinėms orchidėjoms rekomenduojamos fluorescencinės lemputės, LED šviestuvai ir sodininkystės lempos.

Augalų maitinimas

Reguliarus trąšų naudojimas yra labai svarbus norint išlaikyti jūsų Orchidėja katlėja sveiką ir skatinti jos augimą. Universalios trąšos paprastai tinka daugeliui orchidėjų tipų, tačiau, jei yra, specialios orchidėjų trąšos paprastai duoda geresnių rezultatų. Tręškite augalą kas savaitę, kai temperatūra yra aukštesnė nei 50 °F (10 °C), arba kas dvi savaites, kai temperatūra žemesnė. Būkite atidūs, kad per daug nemaitintumėte savo orchidėjų; standartinė dozė yra 1/4 arbatinio šaukštelio trąšų kiekvienam galonui vandens.

Temperatūros stebėjimas

Cattleyas vertina šiltą temperatūrą, ypač kai jos žydi. Graikinis riešutmedis temperatūros diapazonas, kad jūsų Orchidėja katlėja būtų laimingas, yra nuo 70 °F (21 °C) iki 80 °F (27 °C). Tačiau naktį svarbu sumažinti temperatūrą iki 55–65 °F (13–18 °C). Norėdami kontroliuoti temperatūrą, prireikus naudokite drėkintuvą ir sausintuvą.

Kenkėjų kontrolė ir amp; Ligos

Kaip ir bet kokio tipo gyvas būtybes, vabzdžiai, ligos ir kiti parazitai gali paveikti jūsų Orchidėja katlėja. Nors daugelio šių problemų galima lengvai išvengti vadovaujantis šiame straipsnyje pateiktomis instrukcijomis, nustačius užkrėtimą reikėtų pagalvoti apie specialų gydymą pesticidais. Galima įsigyti įvairių produktų ir insekticidų, taip pat kai kurių natūralių priemonių. Taip pat galite pasirinkti sisteminius kenkėjų kontrolės sprendimus, tokius kaip smaigaliai, granulės ar skysti koncentratai.

Išvada

Orchidėja katlėja jūsų namuose ar sode yra estetiška ir lengvai prižiūrima. Pagrindiniai šios nuostabios orchidėjos priežiūros komponentai apima šiuos veiksmus: tinkamo augalo ir sodinimo terpės pasirinkimas, vietos pasirinkimas, laistymo grafiko supratimas, pakankamas saulės poveikis, tinkamas maitinimas, temperatūros stebėjimas ir kenkėjų bei ligų kontrolė.

Orchidėja katlėja turėjimo privalumai gerokai nusveria minusus – šis augalas natūraliai valo orą, suteikia namams atogrąžų atmosferos ir ištisus metus skleidžia ryškias gėles. Jei laikysitės šių gairių, tikrai akimirksniu pamatysite gražų žydėjimą!