Kaip Orchidėja miltonia orchidėjas: patarimai, kaip auginti nuostabų sodą

Kaip Orchidėja miltonia orchidėjas: patarimai, kaip auginti nuostabų sodą

Kaip Orchidėja miltonia orchidėjas: patarimai, kaip auginti nuostabų sodą

Orchidėja miltonia orchidėjos, taip pat žinomos kaip našlaičių orchidėjos, yra populiarus sodininkų pasirinkimas dėl savo unikalios išvaizdos ir atsparumo. Nors jas gali būti sunku prižiūrėti, tinkamai prižiūrėdami ir dėmesingi, šiais nuostabiais žydėjimais savo sode galėsite džiaugtis ilgus metus. Šiame vadove apžvelgsime, kaip paruošti, prižiūrėti ir paskatinti miltonijų žydėjimą, kad būtų sukurtas nuostabus sodas.

Orchidėja miltonia orchidėjos apibrėžimas

Orchidėja miltonia orchidėja yra kilusi iš Brazilijos ir tampa vis populiaresnė soduose dėl savo žavios gėlių formos ir ryškių spalvų, nuo šviesiai rožinės ir baltos iki giliai violetinės ir mėlynos spalvos. Augalai užauga iki 12 colių (30,5 cm) aukščio ir žydi pavasarį po 3–7 žiedus.

Augalų poreikių apžvalga

Siekiant užtikrinti, kad jūsų Orchidėja miltonia orchidėja žydėtų metai iš metų, svarbu suprasti, kas verčia juos klestėti. Šiems augalams reikalinga temperatūra nuo 68 °F (20 °C) iki 75 °F (24 °C) dieną ir 60 °F (16 °C) naktį, ryškios netiesioginės saulės šviesos ir reguliarus laistymo grafikas, nors jiems reikia. trumpas ramybės laikotarpis žiemą, kai jie turėtų būti laikomi sausi. Be to, jiems naudingas tręšimas ir genėjimas.

Parengimas

Įsigykite sveiką augalą

Perkant Orchidėja miltonia orchidėjas, ieškokite atskirų augalų, turinčių sveiką stiebą ir šaknis, be rudų dėmių ar nuvytusių lapų. Venkite augalų, turinčių vabzdžių ar ligų požymių, nes jie gali išplisti į kitas orchidėjas, jei nepagausite anksti.

Pasirinkite Location and Potting

Prieš Orchidėja miltonia orchidėjų vazonus, nuspręskite, kokia jos vieta. Įsitikinkite, kad visur, kur pastatysite augalą, būtų pakankamai šilta, kad jis išgyventų šaltas žiemas, tačiau įsitikinkite, kad jis nėra per karštas. Norėdami padidinti oro srautą ir užtikrinti pakankamą drenažą, naudokite 6 colių (15,2 cm) skersmens molinį arba plastikinį puodą. Norėdami užtikrinti, kad drėgmė išliktų pastovi, prieš įdėdami žemę į vazono dugną padėkite akmenis arba anglis.

 1. Temperatūros reikalavimai
  Orchidėja miltonia orchidėjos teikia pirmenybę temperatūrai nuo 68 ° F (20 ° C) iki 75 ° F (24 ° C) dieną ir 60 ° F (16 ° C) naktį. Svarbu saugoti augalus nuo oro kondicionierių ir radiatorių, nes staigūs temperatūros pokyčiai gali pakenkti augalui.

 2. Saulės šviesos reikalavimai
  Šios orchidėjos geriausiai veikia ryškioje netiesioginėje šviesoje, pavyzdžiui, rytinėje namo pusėje. Reikia vengti tiesioginių saulės spindulių.

 3. Potingo parinktys
  Vazonams naudokite 6 colių (15,2 cm) molinį arba plastikinį puodą, užpildytą sterilizuotu dirvožemiu. Taip pat galite įsigyti iš anksto sumaišyto orchidėjų dirvožemio, kad sukurtumėte optimalią augimo aplinką.

Priežiūros instrukcijos

Dabar, kai sėkmingai pasodinote savo orchidėjų Orchidėja miltonia , vadovaukitės šiomis instrukcijomis, kad padėtumėte jai klestėti.

Laistymas

 1. Dažnis
  Laistykite orchidėją kartą per 7–14 dienų. Dažnis priklauso nuo augalo dydžio, amžiaus ir sezono. Dažniau laistykite, kai pradeda augti naujus augalus arba kai pradeda išdžiūti dirva.

 2. Dirvožemio drėgmė
  Laikykite dirvą drėgną, bet ne šlapią. Per didelis laistymas gali sukelti šaknų puvinį ir mirtį. Norėdami išmatuoti drėgmės lygį, pirštais apčiuopkite 2,5 cm vazono žemės. Jei žemė atrodo sausa, jūsų orchidėją reikia laistyti.

 3. Hidracija ramybės laikotarpiu
  Žiemos mėnesiais, kai orchidėja ilsisi, visiškai nustokite laistyti. Tai būtina jo sveikatai.

Tręšimas

Daugelyje komercinių trąšų yra azoto, fosforo ir kalio, kurie yra būtinos maistinės medžiagos sveikai orchidėjai. Naudokite specialiai orchidėjoms skirtas trąšas ir atskieskite jas iki pusės etiketėje rekomenduojamo stiprumo. Tręškite du kartus per mėnesį pavasario ir vasaros mėnesiais ir kartą per mėnesį rudens ir žiemos mėnesiais.

Apkarpymas

Kad paskatintumėte naują augimą, prireikus nukirpkite negyvus ar pažeistus lapus. Būtinai naudokite švarias žirkles ir nepažeiskite likusios sveikos lapijos.

Kenkėjų ir ligų prevencija

Kad apsisaugotumėte nuo kenkėjų, periodiškai apžiūrėkite augalą, ar nėra užkrėtimo požymių. Įprasti kenkėjai yra erkės, amarai, miltiniai vabzdžiai ir žvyneliai. Apdorokite šiuos kenkėjus insekticidiniu muilu arba neem aliejumi. Panašiai patikrinkite, ar nėra ligos požymių, tokių kaip rudos dėmės, pageltę lapai ar vytantys stiebai. Jei reikia, gydykite ligas fungicidais.

Žydi

Žydėjimą skatinantys veiksniai

Kai tinkamai prižiūrima, jūsų Orchidėja miltonia orchidėja paprastai žydės kelias savaites. Tinkamas hidratacijos, šviesos ir drėgmės lygis yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys žydėjimą. Be to, reguliarus tręšimas ir retkarčiais genėjimas paskatins žydėjimą.

Žydėjimo skatinimo būdai

Jei jūsų orchidėja nežydi, gali tekti pakoreguoti jos aplinką. Jei augalas yra mažai drėgnoje vietoje, apsvarstykite galimybę netoliese pastatyti drėkintuvą. Arba reguliariai purškite augalą arba padėkite vazoną ant akmenukų į negilų indą, pilną vandens. Taip pat įsitikinkite, kad augalas gauna pakankamai saulės šviesos, perkeldamas jį arčiau lango. Galiausiai įsitikinkite, kad ji gauna daug maistinių medžiagų, naudodami organinį kompostą arba papildomai maitindami subalansuotą orchidėjų maistą.

Išvada

Priežiūros instrukcijų santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad norint rūpintis Orchidėja miltonia orchidėja reikia kruopščiai pasiruošti ir stebėti. Pradėkite pasirinkdami sveiką augalą ir pasirinkdami tinkamą konteinerį bei vietą. Norėdami prižiūrėti, augalą reguliariai laistykite, tręškite du kartus per mėnesį ir genėkite nudžiūvusius ar mirštančius lapus. Galiausiai, jei reikia, pakoreguokite aplinką, kad paskatintumėte žydėjimą.

Patarimai, kaip mėgautis Orchidėja miltonia orchidėja

Orchidėja miltonia orchidėjų auginimas yra naudinga patirtis, tačiau tam reikia kantrybės ir atsidavimo. Vadovaukitės šio vadovo instrukcijomis ir nepamirškite mėgautis kelione – įvertinkite kiekvieną naują lapelį, apžiūrėkite gležnus žiedlapius ir skirkite sau laiko pasigrožėti spalvingais jūsų sodo žiedais!