Žiūrėkite šią Orchidėja oncidija pasirodymą jūsų sode!

Žiūrėkite šią Orchidėja oncidija pasirodymą jūsų sode!

Orchidėja oncidija pridėjimas prie savo sodo gali būti puikus būdas sukurti stulbinamą spalvų ir gyvybės vaizdą. Tinkamai suplanavę ir prižiūrėję šias nuostabias gėles galite gražiai papuošti savo namus.

Orchidėja oncidija (Oncidium sp.) yra atogrąžų orchidėjų rūšis, kuri gali būti įvairių spalvų, įskaitant baltą, Gvazdikas, geltoną, violetinę ir net rudą. Jie žinomi dėl savo įspūdingų, didelių žydėjimo ir gebėjimo klestėti drėgname klimate.

Orchidėja oncidija jūsų sode privalumai:
1. Geresnė oro kokybė – fotosintezės būdu aprūpindami aplinką deguonimi, jie gali padėti pagerinti oro kokybę ir sumažinti žiedadulkių alergenų kiekį.
2. Maža priežiūra – skirtingai nuo daugelio kitų žydinčių augalų, šio tipo orchidėjų priežiūra reikalauja minimalios priežiūros.
3. Grožis – ryškios spalvos ir saldus orchidėjos kvapas gali bet kuriai lauko erdvei suteikti grožio elemento.

Orchidėja oncidija planavimas

Prieš sodinant Orchidėja oncidija, svarbu skirti laiko atitinkamai suplanuoti.

Tinkamo augalo pasirinkimas

Renkantis augalą svarbu atsižvelgti į dydį ir sezoną. Jei gyvenate šaltesniame klimate, ieškokite atsparesnio augalo, kad jis išgyventų žiemos orus. Augalai paprastai būna nuo 15 iki 30 centimetrų skersmens, todėl rinkitės tokį, kuris tinka jūsų sodo plotui.

Taip pat turėsite įvertinti išlaidas ir laiką, reikalingą jūsų „ Orchidėja oncidija“ įrengimui ir priežiūrai. Priklausomai nuo pasirinktos orchidėjos dydžio ir tipo, kaina gali svyruoti nuo 30 USD iki daugiau nei 200 USD. Būtinai skirkite papildomų lėšų papildomoms medžiagoms, tokioms kaip kompostas ar trąšos, padengti. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į laiką, kurio prireiks gamyklai įrengti ir prižiūrėti.

Dirvožemio ir aplinkos paruošimas

Norint užtikrinti, kad jūsų augalas klestėtų, svarbu užtikrinti pakankamai saulės šviesos, vandens ir drenažo. Geriausia orchidėjas bent keturias valandas per dieną pastatyti netiesioginėje šviesoje. Įsitikinkite, kad žemė išlieka drėgna, bet neužmirkusi, laistydami ją kas kelias dienas. Be to, užtikrinkite tinkamą drenažą naudodami indą su skylutėmis apačioje. Kad augimas būtų optimalus, apsvarstykite galimybę į dirvą įpilti komposto arba trąšų.

Rūpinkitės savo Orchidėja oncidija

Susikūrus, reikia atlikti kelis veiksmus, kad jūsų Orchidėja oncidija toliau gražiai augtų ir žydėtų.

Apkarpymas ir naikinimas

Reikia reguliariai genėti, kad būtų pašalinti negyvi ar pažeisti lapai, stiebai ir pumpurai. Tai turėtų būti daroma vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį, kai pradeda pasirodyti naujas augimas. Be to, per visą auginimo sezoną galima nupjauti galus, kad paskatintų daugiau žydėjimo.

Kova su ligomis ir kenkėjais

Svarbu reguliariai tikrinti, ar jūsų orchidėja nėra ligos ar kenkėjų požymių. Jei pastebėsite kokių nors problemų, kuo greičiau naudokite organinius repelentus arba pesticidus.

Augalų maitinimas

Siekdami užtikrinti, kad jūsų Orchidėja oncidija gausiai žydėtų, kartą per mėnesį žydėjimo sezono metu augalą maitinkite subalansuotomis skystomis trąšomis. Tai suteiks būtinų maistinių medžiagų, reikalingų sveikai išlikti ir gražiai žydėti.

Džiaukitės savo Orchidėja oncidija

Kai jūsų augalas įsitvirtins, mėgaukitės jo grožiu ir sužinokite apie įvairias orchidėjų rūšis. Atraskite įvairius savo sodo orchidėjų tipus, pvz., „ Orchidėja oncidija“ ir „Catasetum“. Tada atsisėskite ir mėgaukitės natūraliu orchidėjų grožiu.

Išvada

Orchidėja oncidija jūsų sode gali būti puikus būdas suteikti grožio ir gyvybės jūsų lauko erdvei. Tereikia kruopštaus planavimo ir reguliarios priežiūros, kad jūsų orchidėja klestėtų. Tinkamai prižiūrėdami galėsite mėgautis nuostabiu spalvų ir gyvybės demonstravimu savo kieme.