Orchidėja Phalaenopsis auginimo savo sode vadovas pradedantiesiems

Orchidėja Phalaenopsis auginimo savo sode vadovas pradedantiesiems

Kendžių orchidėjos, dar žinomos kaip Phalaenopsis, yra viena populiariausių ir plačiausiai auginamų orchidėjų rūšių pasaulyje. Jie gali pasigirti vešlia lapija ir subtiliomis gėlėmis, todėl jie yra puikus pasirinkimas bet kuriame sode. Čia yra pradedančiųjų vadovas, kaip sodinti ir prižiūrėti Orchidėja Phalaenopsis savo sode.

Orchidėja Phalaenopsis yra epifitinė rūšis, o tai reiškia, kad ji auga ant medžių, o ne ant žemės. Šio tipo orchidėjų žiedlapiai yra dideli, vaškiniai, įvairių spalvų, pavyzdžiui, Gvazdikas, violetinė, balta ir geltona. Jis reikalauja minimalios priežiūros ir gali lengvai augti tiek patalpoje, tiek lauke. Tinkamai sodindami ir reguliariai prižiūrėdami, šiais nuostabiais žydėjimais savo sode galėsite džiaugtis ištisus metus.

Kanų orchidėjų apibrėžimas

Kendžių orchidėjos (Phalaenopsis sp) yra daugiametės žolės, kilusios iš atogrąžų Pietryčių Azijos. Šie augalai yra žinomi dėl savo įspūdingų efektingų gėlių, odinių visžalių lapų ir gebėjimo išgyventi įvairiose aplinkose. Orchidėja Phalaenopsis yra populiari dėl savo pritaikomumo, lengvos priežiūros reikalavimų ir ilgo žydėjimo sezono.

Kadinių orchidėjų auginimo privalumai

Kandžių orchidėjos tapo populiariomis kambarinėmis gėlėmis dėl jų mažai priežiūros, ilgai trunkančio žydėjimo ir atsparumo. Jie suteikia jūsų namams spalvų net ir silpnai apšviestose patalpose ir reikalauja tik retkarčiais laistyti ir tręšti. Kandžių orchidėjų auginimas taip pat leidžia eksperimentuoti su naujais metodais, tokiais kaip sodinimas ir persodinimas, nes šios orchidėjos gerai reaguoja į daugybę skirtingų auginimo būdų.

Orchidėja Phalaenopsis sodo planavimas

Planuojant Orchidėja Phalaenopsis sodą, svarbu apsvarstyti, kur ir kokio tipo augalą pirkti.

Vietos pasirinkimas

Vieta ir aplinka, kurioje Orchidėja Phalaenopsis , vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant, kad ji klestėtų ir žydėtų.

Padėtis

Pasirinkite savo sodo vietą, kurioje būtų gera oro cirkuliacija ir pakankamai šviesos. Idealiu atveju jis turėtų gauti ryto saulės ir popietės šešėlį. Renkantis vietą, venkite vietų, kuriose vidurdienį patenka tiesioginiai saulės spinduliai. Padėkite vazoną bent 70 cm atstumu nuo kitų augalų, sienų ir langų.

Klimatas ir amp; Oras

Dauguma Orchidėja Phalaenopsis veislių mėgsta šiltą klimatą ir maždaug 15–26 °C temperatūrą. Dėl ekstremalių temperatūrų pumpurai gali nukristi arba visai nesusiformuoti. Nestatykite augalo šalia radiatorių, atvirų langų ir skersvėjų, nes tai gali sutrikdyti jo trapią drėgmės pusiausvyrą.

Dirvožemio tipas

Kanis orchidėjos mėgsta lengvą ir greitai nusausinantį dirvožemio mišinį. Nenaudokite standartinio vazonų mišinio, nes tai sukels šaknų puvimą. Vietoj to rinkitės orchidėjų kompostą arba 3 dalių žievės, 1 dalies durpių samanų ir 1 dalies perlito mišinį. Norėdami užtikrinti gerą drenažą, į mišinį įpilkite šiek tiek rupaus smėlio, medžio anglies ir žvyro.

Saulės šviesa ir amp; Šešėlis

Kanis orchidėjoms reikia daug ryškios šviesos, bet be tiesioginės saulės. Per daug saulės gali nudeginti lapus ir neleisti žydėti. Jei sodinate lauke, rinkitės dalinio pavėsio vietą, kuri gauna 3–4 valandas netiesioginių saulės spindulių per dieną. Taip pat galite papildyti dirbtiniu vidaus sodų apšvietimu.

Tinkamo augalo pasirinkimas

Svarbu pasirinkti tinkamą Orchidėja Phalaenopsis , kad ji galėtų klestėti jūsų sode.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Pirkdami Orchidėja Phalaenopsis, ieškokite sveikos žalios lapijos be spalvos pakitimo požymių. Be to, patikrinkite šaknų sistemą. Sveikos šaknys tvirtos ir baltos. Venkite augalų, kurių šaknys yra minkštos, nes jie gali būti užkrėsti ligomis. Taip pat patikrinkite dirvožemį. Jis turėtų būti drėgnas, bet ne permirkęs.

Patarimai, kaip auginti sveikus augalus

Nepirkite jau žydinčių augalų, nes jie dažniausiai atkeliauja iš augintojų, kurie juos pertręšia. Be to, pabandykite įsigyti savo Orchidėja Phalaenopsis iš patikimo šaltinio. Nepirkite augalų, jei yra kenkėjų ar ligų požymių, nes tai gali pakenkti jūsų sodo sveikatai. Galiausiai, prieš parsinešdami orchidėją namo, paprašykite darželio darbuotojų patarimo dėl persodinimo ir tręšimo.

Orchidėja Phalaenopsis priežiūra

Kai savo sodui išsirinkote tobulą Orchidėja Phalaenopsis , svarbu ja tinkamai pasirūpinti.

Laistymas

Vandens kiekis, kurio reikia Orchidėja Phalaenopsis , priklauso nuo augimo sąlygų ir klimato. Paprastai laistykite du kartus per savaitę pavasarį ir vasarą ir kartą per savaitę žiemą. Supilkite maždaug 250–500 ml drungno vandens tiesiai į dirvą, kol jis nutekės iš puodo dugno. Tarp kiekvieno laistymo leiskite išdžiūti 2–3 cm viršutinei žemei.

Tikrinimas, ar nėra drėgnumo

Kas kelias dienas patikrinkite vazoną, kad įsitikintumėte, jog dirvožemis yra drėgnas, bet ne per šlapias. Jei vazonas atrodo sunkus, dirvoje vis dar yra per daug drėgmės.

Tręšimas

Kanis orchidėjas reikia tręšti kartą per mėnesį žydėjimo sezono metu. Naudokite aukštos kokybės orchidėjų trąšas, specialiai sukurtas kandžių orchidėjoms. 10-20 g trąšų ištirpinkite 1-2 litrais vandens ir tolygiai paskirstykite per visą vazono ilgį.

Trąšų rūšys

Yra trys pagrindiniai orchidėjų trąšų tipai: skystos, miltelinės ir lėtai atpalaiduojančios trąšos. Skystos trąšos greitai įsisavinamos ir užtikrina greitą naujų ūglių augimą. Miltelinės trąšos dedamos tiesiai į dirvą ir gali trukti iki kelių mėnesių. Lėto atpalaidavimo trąšos lėtai tirpsta ir užtikrina nuolatinį augalo maitinimą.

Kada tręšti

Tręškite tik orchidėjai baigus žydėti ir maždaug kartą per mėnesį per visą žydėjimo laikotarpį. Netręšti, kai augalas nežydi, nes tai gali pažeisti lapus.

Genėjimas ir amp; Priežiūra

Reguliarus genėjimas ir priežiūra padeda išlaikyti Orchidėja Phalaenopsis formą ir dydį. Nupjaukite negyvus lapus, stiebus ir išblukusias gėlių spyglius. Nedelsdami pašalinkite visas sergančias ar pažeistas augalo dalis.

Negyvusių lapų apkarpymas

Jei pastebėjote rudų dėmių, sausų dėmių ar nuvytusių lapų, nupjaukite juos aštriomis genėjimo priemonėmis.

Negyvusių stiebų pašalinimas

Negyvus stiebus galima pašalinti nupjaunant arti augalo pagrindo. Įsitikinkite, kad pjaukite švariai, nepalikdami stuburo, nes taip išvengsite infekcijos.

Prevencija ir amp; Problemų aptikimas

Reguliariai tikrinkite Orchidėja Phalaenopsis , kad nustatytumėte ligos ar kenkėjų požymius.

Dažnos ligos ir amp; Kenkėjai

Grybelinės ligos ir vabzdžių užkrėtimai yra dažniausiai pasitaikančios kandžių orchidėjų problemos. Geriausia prevencija nuo jų yra išlaikyti švarią lapų, žiedlapių ir aplinkos švarą. Reguliariai apžiūrėkite, ar po lapais nėra rupškių, žvynų ar amarų. Nedelsdami apdorokite paveiktas vietas tinkamu pesticidu.

Įspėjamųjų ženklų nustatymas

Ankstyvas ligų ar kenkėjų aptikimas yra labai svarbus norint, kad Orchidėja Phalaenopsis būtų laiminga ir sveika. Saugokitės, kad lapai pageltonuotų, nepūva šaknys, sulėtėjęs augimas ir iškreipti žiedai, nes tai gali būti bėdų požymiai.

Išvada

Orchidėja Phalaenopsis auginimas suteikia grožio ir elegancijos bet kokiam lauko ar vidaus sodui. Tinkamai pasirinkę vietą, dirvą ir prižiūrėdami, galėsite mėgautis nuostabiu šio egzotiško augalo žydėjimu ištisus metus.

Veiksmų santrauka

  1. Pasirinkite vietą su netiesiogine šviesa ir tinkama oro cirkuliacija.
  2. Įsigykite sveiką Orchidėja Phalaenopsis iš patikimo pardavėjo.
  3. Sėkite į lengvą ir greitai nusausinantį dirvožemio mišinį.
  4. Laistykite du kartus per savaitę ir tręškite kas mėnesį žydėjimo sezono metu.
  5. Nukirpkite negyvą lapiją ir pašalinkite negyvus stiebus.
  6. Kenkėjų ir ligų stebėjimas.

Paskutiniai priminimai

• Pasirūpinkite, kad jūsų Orchidėja Phalaenopsis būtų sudarytos tinkamos augimo sąlygos – temperatūra, šviesa, vanduo ir trąšos.
• Būkite atidūs dideliems temperatūros svyravimams ir skersvėjai, nes jie gali sukelti šoką jūsų augalams.
• Reguliariai tikrinkite savo Orchidėja Phalaenopsis ir nedelsdami imkitės veiksmų, jei pastebėsite kokių nors problemų.