Oskuliarija auginimas ir priežiūra: vadovas sodininkams

Oskuliarija auginimas ir priežiūra: vadovas sodininkams

Oskuliarija auginimas ir priežiūra: vadovas sodininkams

Gerai prižiūrimas sodas prideda grožio bet kokiam namui ar kraštovaizdžiui, todėl aplinka yra jauki ir rami. Daugeliui sodininkų Oskuliarija puikiai papildo žalią erdvę, nes jis žydi ir žydi įvairiomis spalvomis. Šiame vadove bus pateikti žingsniai, kaip sodinti ir prižiūrėti šį gražų egzempliorių, kad sodininkai galėtų stebėti, kaip jų augalai klesti ir savo lauko oazei suteikti unikalaus gamtos prisilietimo.

Oskuliarija (Jurginas imperialis ) yra nuostabiai žydintis krūmas, kilęs iš Meksikos ir Centrinės Amerikos. Ryškios ir ryškios gėlės būna įvairių spalvų, įskaitant geltoną, Gvazdikas, oranžinę ir violetinę. Susmulkinti žiedlapiai suteikia žiedams išskirtinę išvaizdą, suteikiančią sodui tekstūros ir spalvos. Be to, stora, blizgi tamsi lapija yra puikus fonas kitiems sezoniniams augalams, pvz., rožėms ar našlaitėms.

Be estetiškai malonių savybių, Oskuliarija turi ir praktinių privalumų. Jo tvirta šaknų sistema padeda stabilizuoti dirvožemį, užkertant kelią erozijai ir nuotėkiui iš netoliese esančios žemės. Be to, tanki lapija veikia kaip natūrali buveinė naudingiems vabzdžiams, tokiems kaip drugeliai ir kolibriai.

Planavimas ir pasiruošimas

Prieš sodinant Oskuliarija, reikia kruopščiai ištirti pageidaujamą vietą ir sąlygas. Sąlygos turi būti optimalios, kad augalas būtų sveikas. Tai apima pakankamą saulės poveikį, prieigą prie vandens ir gerai nusausintą, bet maistingą dirvą. Nustačius vietą, reikia atlikti matavimus plotui paruošti; paprastai 10 x 10 pėdų kvadratas tinka vienam pilno dydžio krūmui.

Toliau reikia įsigyti visas reikalingas medžiagas. Pagrindiniai sodo įrankiai, tokie kaip kaplys, grėblys ir kastuvas, yra būtini norint iškasti duobę ir paruošti dirvą, o trąšos ir mulčias padeda skatinti augimą. Patartina pasikonsultuoti su vietiniu darželiu dėl geriausio mulčio tipo ir trąšų kiekio.

Sodinimas

Kai parengiamieji darbai bus baigti, kitas žingsnis yra sveiko pradinio mėginio paieška. Vietiniuose medelynuose ar sodo centruose turėtų būti Oskuliarija, tačiau prieš perkant svarbu atidžiai perskaityti etiketes ir apžiūrėti kiekvieną galimą variantą. Pasirinkite augalą, kurio lapai yra tvirti ir nesutepti; rusvos dėmės ant lapijos arba susiraukšlėję, susiraukšlėję žiedlapiai rodo sergančius augalus, kurie negali išgyventi persodinus.

Norėdami tinkamai pasodinti Oskuliarija augalą, pradėkite iškasdami 1 kvadratinio metro gylio ir šiek tiek platesnę nei pradinio augalo konteineris duobę, stengdamiesi nepažeisti šaknų. Įdėkite bandinį į skylės centrą ir užpildykite aplink ją esančiais nešvarumais, tvirtai nuspauskite, kad pritvirtintumėte dirvą. Po pasodinimo gerai laistykite plotą ir į dirvą įberkite 2 cm mulčio sluoksnį, kuris sulaikys drėgmę ir pašalins piktžoles.

Augalų priežiūra

Dabar, kai augalas tvirtai įsišaknijęs žemėje, norint užtikrinti optimalią sveikatą, būtina reguliari priežiūra. Laistymas yra labai svarbus; Paprastai pakanka apie 15 litrų per savaitę, priklausomai nuo temperatūros ir drėgmės. Jei prasideda lietingasis sezonas, papildomo laistymo gali nereikėti. Tačiau per sausumą svarbu padidinti savaitinį kiekį, kad dirvožemis išliktų tolygiai drėgnas.

Tręšimas yra dar vienas svarbus Oskuliarija priežiūros elementas. Norėdami gauti optimalius rezultatus, kartą per mėnesį auginimo sezono metu naudokite lėto atpalaidavimo granuliuotas trąšas, tačiau konkrečias naudojimo instrukcijas patikrinkite etiketėse. Kas kelis mėnesius uždėjus naują 2 cm mulčio sluoksnį, pagerėja dirvožemio kokybė ir maistinių medžiagų prieinamumas.

Genėti ir apkarpyti taip pat gali prireikti, jei nudžiūvusios šakos arba perpildytos žalumynai pradeda daryti įtaką augalo išvaizdai. Nupjaukite bet kokį nepageidaujamą apaugą, kad paskatintumėte krūminį, sveiką augimą ir sukurtumėte patrauklesnę išvaizdą. Ligos ir kenkėjai taip pat turėtų būti reguliariai stebimi ir, jei reikia, pašalinami insekticidais ar fungicidais. Galiausiai apsaugokite augalą nuo ekstremalių temperatūrų ir vėjo, jei įmanoma, pavėsį arba aptvarą.

Išvada

Sodo tvarkymas kartais gali būti sudėtingas, ypač prižiūrint gležnus augalus, tokius kaip Oskuliarija. Atlikę šiuos veiksmus padėsite užtikrinti sėkmę sodinant, auginant ir puoselėjant šiuos gražius egzempliorius. Pradėkite tyrinėdami svetainės reikalavimus ir įsigydami visus reikalingus reikmenis. Tada suraskite sveiką pradinį augalą ir tinkamai pasodinkite naudodami tinkamus metodus, tokius kaip mulčiavimas ir tręšimas. Galiausiai, laikykitės nuoseklaus tinkamo laistymo, genėjimo ir apipjaustymo bei kenkėjų kontrolės režimo, kad gautumėte ilgalaikį ir vizualiai patrauklų Oskuliarija. Tinkamai prižiūrint, šie augalai džiugins sodus daugelį metų.