Pachisandra (Pachysandra terminalis) yra patraukli visžalis daugiametis augalas su giliai žalia lapija ir mažomis baltomis gėlėmis, žydinčiomis pavasarį. Jį lengva auginti ir puikiai padengia medžiais, krūmais arba aplink pamatus. Toliau pateikiami penki patarimai, kurių reikia laikytis auginant Pachisandra savo sode.
Turinys
Pachisandra yra žydintis visžalis krūmas, kilęs iš Japonijos ir Rytų Kinijos. Geriausiai auga daliniame pavėsyje, sumaišytas su kitais augalais, tokiais kaip buksmedžiai, azalijos ar šeimininkai. Jo tankus blizgių, tamsiai žalių lapų kilimėlis puikiai dengia žemę, o kvapnūs baltų gėlių žiedų purslai pasirodo vasaros pradžioje. Jis nereikalauja daug priežiūros ir gali būti naudojamas kaip krašteliai arba ribos tarp vejos ir kraštovaizdžio.
Pachisandra planavimas
Planuojant, kur dėti Pachisandra, geriausia rasti vietą, kurioje būtų dalinis pavėsis, nes per daug saulės gali nudeginti lapiją. Taip pat įsitikinkite, kad žemė yra drėgna ir gerai nusausinta, bet neužmirkusi, nes šaknims reikia šiek tiek oro, kad galėtų augti. Venkite molio dirvožemio, nes tai greičiausiai neleis tinkamai nusausinti ir neleis tinkamai augti šaknims.
Jei gyvenate šaltesnio klimato sąlygomis, galite palaukti, kol pasibaigs paskutinė šalčio data, kad pradėtumėte sodinti. Tačiau šiltesnio klimato kraštuose kovas būtų tinkamas metų laikas pradėti sodinti. Pasodinkite Pachisandra maždaug 30 cm atstumu vienas nuo kito, kad būtų tanki žemės danga.
Rūpinimasis Pachisandra
Pasodintą Pachisandra reikia reguliariai laistyti sausu laikotarpiu per visą ankstyvą auginimo sezoną, ypač pirmosiomis savaitėmis. Vasaros mėnesiais sumažinkite laistymo dažnumą iki karto per savaitę, nes per didelis laistymas gali sukelti grybelines ligas.
Tręšti taip pat reikėtų ankstyvą pavasarį ir vasaros viduryje. Galite naudoti lėtai atpalaiduojančias trąšas, pvz., 5-10-10 mišinį. Tręšdami trąšas laikykite jas toliau nuo augalo pagrindo, kad nesudegintumėte stiebų.
Pachisandra genėti nereikia dažnai, tačiau, jei reikia, padarykite tai pavasario pradžioje, prieš prasidedant naujam augimui. Pašalinkite visas negyvas ar pažeistas šakas ir aštriomis žirklėmis nupjaukite apaugusius plotus.
Išvada
Savo sode Pachisandra galėsite mėgautis sodria žalia lapija ištisus metus, o vasaros mėnesiais – kvapniais baltų gėlių purslais. Norint sėkmingai jį auginti, reikia atsižvelgti į jo Graikinis riešutmedis vietą ir dirvožemio tipą, reguliariai laistyti ir tręšti, o pavasarį retkarčiais genėti. Atsižvelgdami į penkis aukščiau paminėtus patarimus, jums neturėtų kilti problemų augindami Pachisandra savo sode.