Jūsų sode
Turinys
Pajūrinė gvaizdė, botaniškai žinomas kaip Armeria maritima, yra mažai augantis, klumpėjantis daugiametis augalas, kuris pavasarį ir vasarą išaugina subtilias mažų, Gvazdikas gėlių grupes. Tai patrauklus dekoratyvinis augalas, suteikiantis sodui spalvų ir tekstūros. Dėl savo ištvermingos prigimties, lengvai prižiūrimų įpročių ir ilgo žydėjimo laikotarpio nenuostabu, kad Pajūrinė gvaizdė užsitarnavo vietą daugelyje sodų. Štai penki patarimai, kaip auginti Pajūrinė gvaizdė savo sode.
1 patarimas: tinkamos vietos pasirinkimas
Prieš sodindami jūrinius augalus, atidžiai apsvarstykite, kokio tipo aplinką norite sukurti, ir atitinkamai pasirinkite vietą. Renkantis vietą, atkreipkite dėmesį į vietas, kuriose yra bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių per dieną ir kurios yra apsaugotos nuo stiprių vėjo gūsių. Taip pat atkreipkite dėmesį į aplinkinius augalus ir jų laistymo reikalavimus, kad dirva per daug nesudrėktų.
Rinkdamiesi vietą taip pat atsižvelkite į dirvožemio tipą. Jis turėtų būti lengvas ir smėlėtas, geras drenažas ir pH lygis nuo 5,5 iki 7,5. Prastai nusausinantis arba sunkus molio dirvožemis gali sukelti vandens sąstingį, o tai gali sukelti šaknų puvinį.
2 patarimas: dirvos paruošimas
Dėl jūros taupumo poreikio turėti gerai nusausintą dirvą, gali tekti pakeisti esamą dirvą pridedant organinių medžiagų, pvz., komposto ar lapų pelėsio. Tai padidins vandens sulaikymą ir sumažins garavimą, tačiau vis tiek užtikrins greitą dirvožemio nutekėjimą. Taip pat kartą per porą mėnesių galite pridėti šiek tiek lėto atpalaidavimo trąšų, pvz., 10-20-10, kad gautumėte maistinių medžiagų, kurių reikia Pajūrinė gvaizdė .
3 patarimas: sodinkite sėklas arba persodinkite
Jei norite sėti sėklas, geriausia tai padaryti vėlyvą pavasarį, kai temperatūra pradeda šilti. Būtinai iš anksto paruoškite sėklų guolį, pašalinkite piktžoles ir akmenis, grėbkite paviršių, kol jis bus lygus ir lygus. Įdėkite sėklas maždaug 1 cm gyliu ir 0,2 cm atstumu vienas nuo kito, tada lengvai uždenkite žeme. Švelniai laistykite naujai pasodintas sėklas ir palaikykite šiltą ir drėgną vietą.
Arba galite įsigyti transplantacijų iš vietinio darželio. Norėdami juos pasodinti, iškaskite du kartus didesnę duobę už šaknų gumulėlį, atlaisvinkite aplinkinę žemę ir įdėkite augalą į duobutę. Užpildykite skylę dirvožemiu ir švelniai paspauskite žemyn, įsitikindami, kad augalo vainikas (kur stiebas susilieja su dirvožemiu) yra tiesiai po paviršiumi.
4 patarimas: laistymas ir tręšimas
Kartą per savaitę gerai pamirkykite savo Pajūrinė gvaizdė , kad šaknys gautų pakankamai drėgmės. Šiltesniais mėnesiais laistymo dažnumą reguliuokite atsižvelgdami į jūsų klimatą. Tačiau būkite atsargūs perlaistydami, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir kitas problemas.
Per auginimo sezoną Pajūrinė gvaizdė turėtumėte tręšti maždaug keturis kartus. Praskiestos skystos trąšos geriausiai veikia, nes veikia greitai ir nepažeidžia šaknų. Arba galite naudoti lėtai atpalaiduojančias granuliuotas trąšas, kurios išsilaiko ilgiau ir jas reikia tręšti rečiau.
5 patarimas: genėjimas ir priežiūra
Nudžiūvusioms gėlėms skatinamas naujas augimas ir žydėjimas, todėl būtinai reguliariai genėkite nudžiūvusias gėlių galvas. Žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį nugenėkite visus nudžiūvusius ar pažeistus lapus atgal į pagrindą ir pašalinkite visus silpnus stiebus ar svyrančias šakas.
Be to, patikrinkite, ar nėra kenkėjų, ligų ar maistinių medžiagų trūkumo. Jei matote vytančius lapus, pažeistą lapiją ar vabzdžių pažeidimus, nedelsdami gydykite tinkamu insekticidu arba fungicidu.
Išvada
Sėkmingai auginant jūrinius taupius augalus reikia atidžiai apsvarstyti keletą veiksnių, įskaitant vietą, dirvožemio paruošimą ir reguliarią priežiūrą. Vadovaudamiesi šiais penkiais patarimais – pasirinkdami tinkamą vietą, paruošdami dirvą, sodindami sėklas ar persodinimus, laistydami ir tręšdami, genėdami ir prižiūrėdami – galėsite mėgautis Pajūrinė gvaizdė žydėjimo grožiu savo sode ištisus metus.