Paleistuvė, moksliškai žinomas kaip Pedilanthus tithymaloides, yra pusiau sultingas augalas, kilęs iš Vakarų Indijos. Tai dekoratyvinis augalas, plačiai naudojamas dėl savo gydomųjų savybių, taigi ir kiti pavadinimai, pvz., <a href=" https://www.thespruce.com/devil-s-backbone-pedilanthus-tithymaloides-1902786 „> raudonasis rojaus paukšts ir šlepetės gėlė. Jis turi visiškai išaugusius lapus, panašius į viršūnes, todėl atrodo kaip aštrus kampas, vedantis į dangų.
Turinys
Jei ieškote būdų, kaip lengvai jį turėti savo sode, šiame straipsnyje bus parodyta, kaip be didelių pastangų padauginti Paleistuvė . Žingsnis po žingsnio aptarsime, kaip planuoti, ruošti, propaguoti ir rūpintis Paleistuvė. Pradėkime!
Paleistuvė apibrėžimas
The Paleistuvė yra sultingas krūmas, kuris gali siekti penkių pėdų aukštį ir išplitęs dvi pėdas. Jo pailgi lapai paprastai yra smailūs, raudonos ir geltonos spalvos ir gali būti iki 3 colių ilgio. Ant augalo augančios gėlės yra ryškiai Gvazdikas ir vamzdelio formos. Ši akį traukianti gėlė gali žydėti ištisus metus, priklausomai nuo aplinkos ir priežiūros.
Platinimo privalumai
Paleistuvė dauginimas suteikia keletą privalumų; Tai apima augalų skaičiaus didinimą, įvairovės kūrimą sode ir netgi sodinukų ar auginių pardavimą, jei negalite jų pritaikyti savo sode. Dauginimas padeda mėgautis Paleistuvė grožiu namuose, reikalaujant palyginti mažai priežiūros.
Kaip planuoti „ Paleistuvė“
Prieš pradedant dauginti galvą, svarbu šiek tiek laiko apsvarstyti, kur savo sode Paleistuvė .
Pasirinkite Graikinis riešutmedis vietą
Norėdami užtikrinti tinkamą augalo augimą ir vystymąsi, savo sode raskite vietą, kurioje gausu saulės šviesos. Tai reiškia, kad reikia pasirinkti vietą, kurioje per dieną būtų bent 4–6 valandos tiesioginių saulės spindulių. Įsitikinkite, kad vietovė nėra pernelyg vėjuota ir turi gerą drenažą, nes bloga oro cirkuliacija ir užmirkęs dirvožemis gali užkirsti kelią šaknų vystymuisi.
Rinkdamiesi vietą atminkite, kad Paleistuvė teikia pirmenybę smėlio dirvožemiui, kurio pH lygis yra nuo 5,0 iki 6,8. Jei nežinote savo dirvožemio pH lygio, galite įsigyti dirvožemio tyrimo rinkinį, kad jį išmatuotų.
Įsigykite sėklų arba sodinukų
Jei nuspręsite dauginti sėklomis, įsigykite geriausios kokybės „ Paleistuvė sodinukus iš bet kurios sodininkystės parduotuvės. Arba nusipirkite sodinukus, jei norite greitesnių rezultatų nei sėjant.
Viskas apie platinimą
Dabar, kai išsirinkote puikią vietą Paleistuvė ir įsigijote reikiamų medžiagų, aptarkime dauginimo būdus – auginius ir sodinukus.
Pjoviniai
Išauginių naudojimas yra vienas iš populiariausių Paleistuvė dauginimo būdų. Procesas apima auginio paėmimą iš esamo augalo ir persodinimą. Čia pateikiamas nuoseklus vadovas, kaip tai padaryti:
i. Pasirinkite sveiką stiebą: Apžiūrėkite savo sodą ir išsirinkite sveiką, maždaug 10–12 cm ilgio stiebą. Įsitikinkite, kad nėra ligos ar vabzdžių pažeidimo požymių.
ii. Paimkite pjovimą ir paruoškite: nupjaukite ir pašalinkite visus lapus apatiniame stiebo gale. Tada aštriu peiliu įpjaukite 45 laipsnių kampą prie stiebo pagrindo. Galiausiai nupjautą stiebo dalį pamerkite į įsišaknijimo hormono miltelius (galima įsigyti bet kurioje sodo parduotuvėje). Tai skatina naujų šaknų formavimąsi.
iii. Sodinkite dirvožemyje: įdėkite auginį į 8 cm vazoną, užpildytą vazonų mišiniu, specialiai sukurtu sukulentams. Tvirtai nuspauskite žemę aplink auginį, kad užtikrintumėte sąlytį tarp šaknų ir dirvožemio. Laistykite gausiai, bet neperlaistykite.
Sėjinukai
Šis dauginimo būdas reikalauja daugiau laiko, kad Paleistuvė sudygtų ir subręstų. Nepaisant to, sodinti iš sėklų vis tiek verta pagalvoti, ypač todėl, kad jų galima lengvai įsigyti parduotuvėse.
i. Paruoškite dirvą: Raskite savo sode vietas, kuriose yra daug saulės šviesos ir geras drenažas. Išbandykite dirvožemio pH lygį naudodami rinkinį ir atitinkamai sureguliuokite, kad pasiektumėte šiek tiek rūgštinę pH vertę nuo 5,0 iki 6,8. Iškaskite žemę iki 30 cm gylio ir gerai sumaišykite su smėliu, mėšlu ir kompostu.
ii. Pasodinkite sėklas: pasėkite 2–3 „Devil’s Backbone“ sėklas maždaug 1 colio gylyje. Kai baigsite, užpilkite plonu vazonų mišinio sluoksniu. Gausiai laistykite dirvą.
iii. Persodinimas į galutinę vietą: kai daigai pasieks 10 cm aukščio, kiekvieną atsargiai persodinkite į atskirus vazonėlius. Kiekvienam iš jų skirkite pakankamai vietos, palikdami 20 cm atstumą tarp kiekvieno sodinuko.
Priežiūra po dauginimo
Pasodinę augalus turite kasdien tenkinti jų poreikius. Štai keletas patarimų apie priežiūrą po dauginimo:
Laistymas
Tinkamas laistymas yra būtinas bet kuriam sultingam augalui, įskaitant Paleistuvė. Neperlaistykite augalų, nes jie netoleruoja sėdėjimo drėgnoje dirvoje, o tai sukels šaknų puvinį. Vietoj to, laistykite tik tada, kai viršutinė dirva jaučiasi išdžiūvusi, o tada visiškai permirkykite dirvą.
Saulės šviesa
Norint klestėti, Paleistuvė reikia visiškos saulės iki dalinio pavėsio. Suteikite jiems bent keturias–šešias valandas saulės šviesos kiekvieną dieną. Jei gyvenate regione su ilgomis ir karštomis vasaromis, tuomet padės dalinis pavėsis karščiausiomis paros valandomis.
Trąšos
Reguliariai Paleistuvė kartą per mėnesį į dirvą įpildami organinių trąšų (pvz., žuvies emulsijos).
Apkarpymas
Rekomenduojame nugenėti nepageidaujamus Paleistuvė stiebus ar šakas, kad būtų geresnė forma ir dydis. Kad išvengtumėte grybelinių infekcijų, naudokite švarias žirkles.
Išvada
Paleistuvė yra gražūs, lengvai prižiūrimi ir universalūs augalai, puikiai papildantys bet kurį sodą. Vykdydami paprastus šiame straipsnyje aprašytus veiksmus, galėsite sėkmingai skleisti Paleistuvė ir mėgautis ryškiomis spalvomis bei įspūdinga lapija ištisus metus.
Santrauka
Apibendrinant, norint propaguoti „ Paleistuvė“:
1. Pasirinkite Graikinis riešutmedis vietą su smėlio dirvožemiu ir šiek tiek rūgštiniu pH lygiu nuo 5,0 iki 6,8
2. Įsigykite sėklų arba sodinukų
3. Dauginkite auginiais arba sodinukais
4. Tinkamai pasirūpinkite, pvz., reguliariai laistykite, gausiai saulės spindulių, tręškite ir retkarčiais genėkite
Paskutiniai patarimai
Galiausiai nepamirškite būti kantriems ir duokite savo Paleistuvė pakankamai laiko įsitvirtinti prieš tikėdamiesi matomų rezultatų. Bendra dauginimo proceso sėkmė daugiausia priklauso nuo suteiktos priežiūros apimties.