Kaip sodinti ir prižiūrėti unikalią Palemonas gėlę

Kaip sodinti ir prižiūrėti unikalią Palemonas gėlę

Palemonas arba Polemonium caeruleum yra unikali gėlė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Šis daugiametis sodo augalas paprastai žydės šviesiai mėlynais ir violetiniais atspalviais savo varpelio formos žiedais nuo pavasario iki vasaros. Šios gražios gėlės ne tik patrauklios žiūrovams, bet ir jų žalumynai suteikia įdomios tekstūros bet kokiam sodui. Atlikite toliau nurodytus veiksmus, kad tinkamai pasodintumėte ir prižiūrėtumėte savo Palemonas augalus.

Palemonas yra daugiametis žydintis augalas su nėriniuotais lapais, skleidžiantis varpelio formos žiedus įvairiais šviesiai mėlynos ir violetinės spalvos atspalviais. Šie žiedai paprastai pasirodo pavasario ir vasaros pradžioje. Jis panašus į Jokūbo kailį, nes abu turi širdies formos lapelius, kurie pakaitomis keičiasi išilgai stiebo.

Palemonas sodinimas ir priežiūra

Indelio vazonams pasirinkimas

Rinkdamiesi konteinerius Palemonas sodinimui, būtinai atsižvelkite į dydį, naudojamas medžiagas ir reikalingų konteinerių skaičių. Talpykla turi būti bent 7,5 centimetro (cm) gylio ir 20 cm pločio arba skersmens. Kuo platesnis konteineris, tuo daugiau vietos turės augti augalo šaknims. Plastikiniai, terakotiniai, glazūruoti ar neglazūruoti keraminiai puodai puikiai tinka. Priklausomai nuo to, kiek augalų norite, gali pakakti vieno ar dviejų konteinerių.

Dirvos paruošimas

Sodinant Palemonas svarbu naudoti kokybišką dirvą, pvz., kompostu praturtintą vazonų mišinį. Prieš dedant vazonų mišinį į indą, į mišinį įpilkite perlito arba sodo smėlio, kad padidintumėte drenažo pajėgumą. Taip pat naudinga į dirvą įmaišyti durpių samanų, kad ji išlaikytų drėgmę.

Palemonas sodinimas ir priežiūra

Pripildę indą atitinkamo vazono mišinio, atsargiai įdėkite daigus į dirvą ne giliau nei pradinis šaknies gniūžtė. Įsitikinkite, kad skirtingos veislės yra 5 cm atstumu. Kad augalas gautų pakankamai maistinių medžiagų, kiekvieną mėnesį lengvai patręškite subalansuotomis lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis.

Kalbant apie laistymą, laistykite reguliariai, nes Palemonas teikia pirmenybę nuolat drėgnai dirvai. Jei žemė pradeda džiūti, pamirkykite, kol vanduo nutekės per drenažo angas. Palemonas genėti nereikia; tačiau, jei yra nudžiūvusių ar vytančių stiebų, tas dalis galima nupjauti, kad būtų skatinamas naujas augimas. Dažnos šio augalo ligos yra pūtimas, miltligė ir puvinys. Jei pastebėsite, būtinai patepkite tinkamu fungicidu.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad sodindami ir prižiūrėdami Palemonas, pasirinkite pakankamai platų indą, kuriame būtų pakankamai šaknų, ir rinkitės kompostu praturtintą vazonų mišinį, į kurį pridėta perlito arba sodininkystės smėlio. Laistydami įsitikinkite, kad žemė visada yra drėgna ir tręškite kartą per mėnesį. Jei yra kokių nors grybelinių ligų, tokių kaip pūtimas, būtinai gydykite fungicidu. Tinkamai prižiūrint ir dėmesingai, Palemonas išdidžiai puoš jūsų sodą nuostabiais žiedais metai iš metų.