Aukščiausios sago palmių auginimo savo sode priežiūros vadovas

Aukščiausios sago palmių auginimo savo sode priežiūros vadovas

Sago palmės yra populiarus sodo augalas dėl savo amžinai žaliuojančios, panašios į palmę išvaizdos ir nedidelių priežiūros reikalavimų. Jei norite savo lauko erdvei suteikti šiek tiek tekstūros ir spalvos, tuomet Sago palmių auginimas yra puikus būdas tai padaryti. Tačiau, kaip ir bet kurių kitų augalų, Sago palmių auginimo sėkmės rodikliai priklauso nuo jūsų priežiūros ir dėmesio. Čia yra pagrindinis vadovas, kuriame pateikiama informacija nuo paruošimo, sodinimo ir kasdienės priežiūros iki galimų problemų, su kuriomis galite susidurti rūpindamiesi Sago palmėmis.

Palmė Cikas (Cycas revoluta) yra visžalis, lėtai augantis krūmas storu kamienu ir ilgais plunksniškais lapais. Paprastai jis randamas USDA 8–11 zonose, tačiau jie gali toleruoti daug žemesnę temperatūrą, jei pasodinami į konteinerius, kuriuos galima įnešti į vidų, kai temperatūra nukrenta. Užauga iki 1,5 metro aukščio ir 1 metro pločio, o jo lapai gali siekti iki 2 metrų ilgio.

Dėl belapių Sago palmių kamienų jie įdomiai papildo sodus ir kraštovaizdį, ypač tiems, kurie gyvena atogrąžų klimate. Jie taip pat reikalauja labai mažai priežiūros po to, kai jie yra sukurti, todėl juos lengva prižiūrėti žmonėms, turintiems užimtą gyvenimą.

Planuojate sodinti sago palmes

Kai planuojate auginti sago palmes savo sode, prieš pradedant reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

Palmė Cikas veislių pasirinkimas

Yra daugybė Sago palmių veislių, todėl svarbu pasirinkti vieną, kuri atitiktų jūsų poreikius ir klimatą. Kai kurios įprastos veislės yra King Sago, Dwarf Sago ir Giant Sago. Kiekvienas iš jų turi šiek tiek skirtingus augimo įpročius ir reikalauja tam tikro šviesos ir vandens kiekio.

Dirvožemio reikalavimai

Sago palmės mėgsta turtingą, gerai drenuojančią dirvą. Jo pH turėtų būti 5,5–7,0 ir jame turi būti daug organinių medžiagų. Galite pagerinti dirvožemio kokybę, įpildami komposto arba pasenusio mėšlo į vietą, kurioje planuojate sodinti palmę.

Rasti vietos sode

Įsitikinkite, kad savo sode rasite vietą, kurioje Palmė Cikas gaus pakankamai saulės šviesos – maždaug 6–8 valandas per dieną. Taip pat skirkite pakankamai vietos, kad išsiskirstytų, ir nesodinkite kitų augalų per arti jo.

Sodinimas ir pirminė priežiūra

Pasirinkus tinkamą Palmė Cikas veislę ir paruošus dirvą, laikas pradėti sodinti.

Dirvos surinkimas ir paruošimas

Pirmiausia surinkite dirvą į kauburėlį ir centre švelniai išpjaukite pakankamai didelę skylę, kad tilptų Palmė Cikas šaknų kamuoliukas. Tada užpildykite duobės apačią dirvožemio ir komposto mišiniu, o ant viršaus uždėkite šaknų kamuoliuką.

Palmė Cikas sodinimas

Atsargiai nuleiskite Palmė Cikas į skylę ir eidami užpildykite žeme. Įsitikinkite, kad dirvožemio paviršius yra lygus supančia žeme. Po pasodinimo gausiai laistykite.

Pradinis laistymas

Naujai pasodintą Palmė Cikas giliai laistykite bent kartą per savaitę kitas keturias savaites. Po to laistykite maždaug kas dvi savaites, priklausomai nuo temperatūros ir kritulių. Karštu oru (arba užsitęsus sausrai) laistykite dažniau.

Kasdieninė priežiūra

Prižiūrėti Sago palmes nereikia daug pastangų, kai jos įsitvirtina. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti juos laimingus ir sveikus.

Laistymas

Paprastai Sago palmėms reikia apie 4–6 litrus vandens per savaitę šiltesniais mėnesiais ir apie 2–4 litrus vandens per savaitę vėsesniais mėnesiais. Įsitikinkite, kad žemė niekada visiškai neišdžiūtų – dėl to Palmė Cikas lapai gali paruduoti ir nukristi.

Tręšimas

Trąšos Sago palmėms nėra būtinos, tačiau jei norite sveikesnio ir gražiau atrodančio augalo, šiltuoju metų laiku galite naudoti subalansuotas trąšas kartą per mėnesį.

Apkarpymas

Jei norite, galite nugenėti sago palmes, kad pašalintumėte negyvas lapelius arba kontroliuotumėte jų dydį ir formą. Šiai užduočiai geriausiai tinka genėjimo žirklės arba žirklės.

Galimos problemos

Nors Sago palmėms nereikia daug priežiūros ar ypatingos priežiūros, gali kilti keletas galimų problemų.

Ligos ir kenkėjai vabzdžiai

Sago palmės yra jautrios kelioms ligoms, pvz., miltams, amarams, žvynams ir grybelinėms problemoms, tokioms kaip šaknų puvinys. Kad išvengtumėte šių problemų, reguliariai tikrinkite savo augalą ir nedelsdami pašalinkite užkratus.

Neužtenka vandens

Nepateikus pakankamai vandens, lapai gali nuvyti, pageltonuoti ir pasidaryti rudomis dėmėmis. Įsitikinkite, kad laikotės aukščiau pateiktų laistymo gairių, kad jūsų Palmė Cikas gautų pakankamai vandens.

Išvada

Sago palmių auginimas gali būti naudingas, nes jie suteikia jūsų lauko erdvei tekstūros ir spalvos. Prieš sodindami įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą Palmė Cikas veislę jūsų klimatui ir tinkamai paruoškite dirvą, kad pasiektumėte optimalius rezultatus. Pasodinę pasirūpinkite pakankamai vandens, retkarčiais tręškite ir, jei reikia, laiku genėkite. Tinkamai prižiūrint ir dėmesingai, jūsų Palmė Cikas klestės ir išliks sveikas net ir gana atšiauriomis sąlygomis.