Palmė: Šio gražaus atogrąžų augalo auginimo ir priežiūros vadovas pradedantiesiems

Palmė: Šio gražaus atogrąžų augalo auginimo ir priežiūros vadovas pradedantiesiems

Ar norite savo sodui suteikti tropinio atspalvio? Palmė, plačiai auginama kaip dekoratyvinis ir kambarinis augalas, yra puikus pasirinkimas. Palmė , kilusi iš Lordo Howe salos prie rytinės Australijos pakrantės, grakščiai auga ir išsiskiria taikiu buvimu. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kodėl turėtumėte auginti šią ikonišką rūšį ir kaip tai padaryti sėkmingai.

Palmė apžvalga

Dažniausios Howea palmių rūšys yra Hovėja (Howea forsteriana) ir Sentry palmė (Howea belmoreana). Ištaigingi ir simetriški, šie medžiai gali pasiekti iki 12 metrų aukštį ir turėti elegantiškus išlenktus lapus. Nors techniškai tai nėra tikra palmė, jie vis tiek priklauso Arecaceae šeimai, kuriai priklauso daugybė populiarių kambarinių augalų, tokių kaip kentija, feniksas, sago palmės ir kokoso palmės.

Palmė auginimo privalumai

Be įspūdingo ūgio, Howea palmės taip pat turi daug geidžiamų savybių, todėl jos Graikinis riešutmedis tinka sodams ir namams. Kaip visžaliai augalai, Howea palmės visada išliks vešlios ir žalios ištisus metus. Taip pat jiems reikia minimalios priežiūros ir priežiūros, todėl tinkami kambariniai augalai net pradedantiesiems augintojams. Galiausiai, teigiama, kad Palmė turi oro filtravimo savybių, kurios padeda pagerinti oro kokybę.

Palmė sodinimas

Kur sodinti Palmė

Prieš sodindami Palmė būtinai atsižvelkite į vietos klimatą ir dirvožemio sąlygas. Howea palmės teikia pirmenybę gerai nusausintam priemolio dirvožemiui, kurio pH lygis svyruoja nuo 5,5 iki 7,0. Geriausia pasirinkti vietą, kuri visą dieną gauna ryškią arba filtruotą šviesą. Visiškai veikiant saulei lapai gali nudegti, todėl svarbu saugoti jaunus delnus nuo tiesioginių saulės spindulių. Vietovėse, kuriose klimatas vėsesnis, žiemą galbūt norėsite atsinešti Palmė į patalpą.

Paruošimas prieš sodinimą

Norint optimaliam augimui, prieš sodinant dirvą rekomenduojama patręšti. Prieš dėdami Palmė, į dirvą įmaišykite subalansuotas trąšas santykiu 13-13-13. Priklausomai nuo sodinamo medžio dydžio, vienam kvadratiniam metrui gali prireikti nuo trijų iki keturių kilogramų trąšų. Be to, pašalinus piktžoles, bus užtikrintas sveikas Palmė augimas.

Sodinimo procesas

Parengę iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis už indą, į kurį Palmė , ir užpildykite ją sodriu vazonų mišiniu. Lėtai nuleiskite Palmė į skylę ir užpildykite skylę dirvožemiu, kad kamienas liktų šiek tiek pakeltas. Reguliariai laistykite, kol susiformuos nauja šaknų sistema.

Howea Palms priežiūra

Vandens reikalavimai

Laistymo dažnis priklauso nuo išorinių sąlygų, pvz., temperatūros, drėgmės ir oro srauto. Vasaros mėnesiais, kai pakyla temperatūra, jaunus augalus reikia laistyti du ar tris kartus per savaitę. Tačiau subrendusias Howea palmes laistyti reikės tik kartą per 10–14 dienų. Norėdami patikrinti dirvožemio drėgmės lygį, įkiškite pirštą 1 colio atstumu į dirvą. Jei viršutinis dirvožemis yra sausas, laikas laistyti.

Tręšimas

Howea palmės gerai reaguoja į trąšas. Pavasarį naudokite specialiai delnams skirtas lėtai atpalaiduojančias granuliuotas trąšas, kurių makroelementų santykis yra 4:1:4 arba 8:2:12. Arba galite pasirinkti skystas trąšas santykiu 2:1:2. Trąšų užtepkite aplink medžio pagrindą, šalia lašinimo linijos. Nepamirškite pertręšti, nes tai gali sudeginti maistines medžiagas.

Genėjimas ir priežiūra

Howea palmių genėti nereikia, nes žalumynai išlieka nepažeisti metų metus ir jų nereikia reguliariai karpyti. Gali prireikti retkarčiais genėti, kad būtų pašalinti negyvi ar pažeisti lapai. Dėl higienos taip pat galite nuvalyti lapus drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte nešvarumus ir nešvarumus.

Išvada

Howea palmių auginimas namuose ar savo sode yra naudinga patirtis. Jie ne tik gražūs, bet ir reikalauja minimalios priežiūros bei aprūpina supančią aplinką deguonimi. Taikant tinkamus sodinimo būdus, pakankamai vietos ir reguliariai laistant, šios palmės galės klestėti ir suteiks grakščios atmosferos jūsų lauko zonai.

Santrauka

Palmė yra egzotiškas medis, kilęs iš Australijos, kuris ne tik suteikia vizualinio patrauklumo sodams ir namams, bet ir pagerina oro kokybę. Tinkamai paruošus dirvą ir atlikus aukščiau aprašytus veiksmus, jūsų Palmė turės geriausią galimybę sėkmingai augti. Būtinai stebėkite dirvožemio drėgmę ir tinkamai tręškite, kad gautumėte didžiausią naudą sveikatai.

Kiti ištekliai

Jei reikia daugiau informacijos apie Palmė priežiūrą ir priežiūrą, patarimo kreipkitės į vietinę sodininkystės parduotuvę arba botanikos medelyną. Taip pat galite rasti naudingų patarimų internete arba prisijungti prie sodininkystės forumų ar bendruomenių, kad gautumėte tiesioginių žinių iš patyrusių augintojų.