Kaip auginti ir Papajinis melionmedis medžius savo sode

Kaip auginti ir Papajinis melionmedis medžius savo sode

Pawpaws yra skanus, maistingas ir unikalus atogrąžų vaisius, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Į varškę panašios tekstūros tai vienas iš nedaugelio vaisių, kilusių iš žemyno ir gyvuoja jau šimtmečius. Letenėlių auginimas gali būti naudingas, o šis vadovas padės atlikti visus veiksmus, reikalingus pasodinti, auginti ir prižiūrėti savo Papajinis melionmedis medį savo sode, kad galėtumėte mėgautis valgomais šio nuostabaus vaisiaus malonumais.

Labai mėgstamas vietinis vaisius, letenos ( Papajinis melionmedis triloba) medis yra mažas lapuočių medis, užaugantis iki 7,5 m (25 pėdų) aukščio ir užaugantis dideles aromatinių geltonai žalių vaisių grupes, kurios prinokę pagelsta su rudomis dėmėmis. ir svyruoja nuo 5–10 cm (2–4 colių) ilgio. Papajinis melionmedis vaisiuose yra daug maistinių medžiagų, todėl jame yra daug vitamino C, kalio ir mangano bei kitų vitaminų ir mineralų. Be to, Papajinis melionmedis medžiams reikia labai mažai priežiūros ir priežiūros, todėl juos lengva pasirinkti pradedantiesiems sodininkams. Kol bus sudarytos tinkamos sąlygos, šie greitai augantys, akį traukiantys medžiai neabejotinai teiks džiaugsmo ir maitinimosi metų metus.

Kur & Kada sodinti

Papajinis melionmedis medžiai turėtų būti sodinami į turtingą, lengvą dirvą pilnoje saulėje arba daliniame pavėsyje ir ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Svarbu įsitikinti, kad dirvožemis nėra per šlapias, nes per didelis vandens kiekis gali sukelti šaknų puvinį. Be to, šie medžiai vidutiniškai atsparūs šalčiui ir turėtų būti apsaugoti, jei temperatūra nukrenta žemiau -7 °C (20 °F).

Kaip pasodinti ir auginti Papajinis melionmedis medį

Žingsnis po žingsnio sodinimo instrukcijos

  1. Tinkamos vietos pasirinkimas: savo Papajinis melionmedis pasirinkite vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu saulėtoje vietoje arba daliniame pavėsyje. Apsvarstykite vietas prie sienų ar tvorų, kurios gali šiek tiek apsaugoti nuo šalto vėjo.

  2. Srities paruošimas: pasirinkę tobulą vietą, atlaisvinkite dirvą ir pašalinkite visas uolas ar šiukšles. Jei dedate komposto ar trąšų, prieš sodindami jas paskirstykite po visą plotą.

  3. Papajinis melionmedis medžio sodinimas: iškaskite duobutę, šiek tiek didesnę nei šaknies rutulys, ir įdėkite ją į centrą. Įsitikinkite, kad šaknies rutulio viršus yra lygus su žeme, ir užpildykite skylę dirvožemiu, kol ji visiškai uždengta. Tada švelniai supilkite dirvą aplink medžio pagrindą.

  4. Vandens rutinos nustatymas: naujai pasodintiems Papajinis melionmedis medžiams reikia papildomo vandens, kad jie įsitvirtintų, tačiau subrendusius medžius laistyti reikia tik retkarčiais sausros metu. Reguliariai laistykite medį, pirmuosius metus siekdami 1 colio vandens bent du kartus per savaitę. Po pirmųjų metų laistykite tik kartą per savaitę, o lietingu metu sumažinkite laistymą.

Tręšimas ir amp; Kompostavimas

  1. Trąšų pridėjimas: tręšimas naudingas visiems augalams, o Papajinis melionmedis medžiai nėra išimtis. Kas 4–6 savaites maitinkite medį subalansuotomis organinėmis trąšomis per visą auginimo sezoną.

  2. Kompostavimas: kompostas padeda sukurti sveiką dirvą jūsų Papajinis melionmedis ir suteiks šaknims daug maistinių medžiagų, kad jos įsisavintų ir sustiprėtų. Aplink medžio pagrindą paskleiskite 3–4 colių mulčio arba susmulkintų lapų sluoksnį, kad dirva būtų drėgna.

Priežiūra Papajinis melionmedis medžiais

Genėjimas yra būtinas norint išauginti sveiką ir visavertį Papajinis melionmedis medį. Nugenėkite nudžiūvusias, ligotas ar susigrūdusias šakas žiemą, kai medis miega, ir nukirpkite naujus ūglius, kad forma būtų kompaktiška ir paskatintų augimą. Be to, dažnai tikrinkite, ar nėra kenkėjų ir ligų, tokių kaip amarai ir miltligė. Laikykite piktžoles atokiai nuo kamieno ir šaknų, mulčiuodami ir kuo greičiau pašalindami atsiradusias piktžoles.

Papajinis melionmedis vaisių derliaus nuėmimas

Papajinis melionmedis vaisius galima skinti, kai jie yra minkšti ir visiškai prinokę. Juos galima nuskinti tiesiai nuo medžio arba nukratyti pagaliuku. Bet kuriuo atveju būkite atsargūs, kad derliaus nuėmimo metu nepažeistumėte ir nesugadintumėte jų. Pernokę vaisiai pradės fermentuotis, todėl svarbu juos nuskinti dar nepasiekus tos stadijos.

Nuėmę vaisių derlių, nedelsdami suvalgykite juos arba laikykite šaldytuve arba šaldiklyje. Neprinokusius Papajinis melionmedis vaisius galima laikyti kambario temperatūroje, sudėti į popierinius maišelius ir prieš valgant leisti prinokti.

Išvada

Užauginti ir prižiūrėti Papajinis melionmedis medžius yra paprasta ir naudinga užduotis, kurią gali atlikti kiekvienas, turintis sodą. Nors tam reikia šiek tiek planuoti ir atsiduoti, pastangos vertos atlygio, kai galėsite nuimti derlių ir mėgautis skaniais, sultingais vaisiais!