Kaip sukurti Papirusinė viksvuolė sodą: vadovas pradedantiesiems
Papirusinė viksvuolė (Erianthus ravennae) yra dekoratyvinė žolė, vertinama dėl unikalių į plunksnas panašių gėlių galvučių. Dėl savo tvirtumo ir lengvos priežiūros jis tapo vis populiaresnis sodo kraštovaizdžio priedas visame pasaulyje. Tinkamai suplanavęs ir prižiūrėdamas, kiekvienas gali sukurti nuostabų Papirusinė viksvuolė sodą, kuris ištisus metus suteiks grožio jo lauko erdvei.
Turinys
Prieš pasinerdami į Papirusinė viksvuolė sodo kūrimo procesą, pirmiausia peržvelkime pagrindus. Papirusinė viksvuolė pavadintas taikliai dėl popierinės gėlių galvučių tekstūros. Jis kilęs iš Šiaurės Afrikos ir Vakarų Azijos ir mėgsta dalinę saulę ir drėgną dirvą. Be to, kad šie daugiamečiai augalai suteikia struktūrą su dideliais plonais žalumynais, vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį skleidžia ryškias violetines gėles.
Papirusinė viksvuolė sodo privalumai
Papirusinė viksvuolė sodo kūrimas turi daug privalumų ir praktiniu požiūriu. Pavyzdžiui, popierinės nendrės yra labai atsparios sausrai ir jas reikia minimaliai genėti, todėl jos puikiai papildo mažai priežiūros reikalaujančius sodus. Jie taip pat greitai auga ir efektyviai suteikia tekstūros ir spalvų variacijų bet kuriai sričiai.
Sodo planavimas
Kitas žingsnis kuriant Papirusinė viksvuolė sodą yra išsiaiškinti, kokią dirvą naudosite ir kur planuojate dėti augalus. Nors popierinės nendrės gali toleruoti įvairius dirvožemio tipus, joms labiau patinka drėgnos, gerai drenuojančios sąlygos. Graikinis riešutmedis pH lygis Papirusinė viksvuolė augimui yra nuo 5,8 iki 6,5. Renkantis sodinimo vietą reikia atsižvelgti į maistinių medžiagų prieinamumą, nes netinkamas jų kiekis gali pakenkti augalų sveikatai ir augimui.
Kaip ir kitiems augalams, popierinėms nendrėms klestėti reikia pakankamai saulės šviesos. Optimaliam žydėjimui kasdien reikia apie 4 valandas tiesioginės šviesos. Norėdami išnaudoti visas savo Papirusinė viksvuolė sodo galimybes, pasodinkite anksti žydinčių, sezono viduryje ir vėlai įsigeriančių veislių mišinį. Tai padės išlaikyti ekraną gyvą pavasarį ir vasarą.
Galiausiai įsitikinkite, kad tarp augalų paliekate pakankamai vietos. Popierinės nendrės užauga iki 2 metrų (6 pėdų) pločio ir gali išstumti kitus netoliese esančius augalus, jei jie nėra tinkamai išdėstyti.
Sodinimo procesas
Pasirinkę puikią vietą savo Papirusinė viksvuolė sodui, būsite pasiruošę pradėti sodinimą. Svarbu pažymėti, kad nors Papirusinė viksvuolė dažniausiai dauginasi sėklomis, gali prireikti iki dvejų metų, kol pamatysite tam tikrus rezultatus. Norėdami gauti geriausius rezultatus, pirmiausia pamirkykite sėklas per naktį, kad padidintumėte daigumą. Tada pasodinkite sėklas maždaug 1 centimetro (0,4 colio) gylyje į dirvą. Dirvožemis turi būti nuolat drėgnas dygimo laikotarpiu, kuris gali užtrukti 3–4 savaites.
Pastebėję, kad daigai pradeda dygti, atsargiai persodinkite juos taip, kad tarp kiekvieno augalo būtų bent pusė metro (1,6 pėdos). Įsitikinkite, kad šaknies gumulėlio viršus yra kelis centimetrus (1 colio) žemiau dirvožemio paviršiaus. Nedirbkite dirvos; vietoj to švelniai apveskite aplink šaknis. Laistykite žemę, kad nusistovėtų šaknys.
Augalų priežiūra
Dabar, kai jūsų Papirusinė viksvuolė sodas pasodintas, laikas sutelkti dėmesį į nuolatinę priežiūrą. Pirmuosius kelis mėnesius po pasodinimo reguliariai laistykite popierines nendres; tačiau venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti puvimą. Jei įmanoma, laistykite augalus šalia pagrindo, o ne purškite juos žarna, kad apsaugotumėte juos nuo ligų, kurias sukelia per didelė drėgmė. Po kelių mėnesių laistymo poreikiai žymiai sumažėja.
Siekdami optimalaus augimo, tręškite jaunas popierines nendres kas tris savaites per pirmąjį auginimo sezoną. Kai jie subręsta, pavasarį pereikite prie kasmetinio tręšimo. Kasmet genėkite Papirusinė viksvuolė , kai tik pasibaigs jų žydėjimo ciklas ir lapija pradės gelsti. Taip pat pašalinkite visus negyvus lapus, piktžoles ar šiukšles, kurios gali trukdyti jų augimui.
Priežiūros patarimai
Jūsų Papirusinė viksvuolė sodo priežiūra neturi būti sudėtinga. Štai keli patarimai, kaip užtikrinti jos sėkmę:
- Pirmuosius kelis mėnesius po pasodinimo augalus laistykite dažnai. Įsitikinkite, kad dirvožemis nėra per daug prisotintas.
- Suplanuokite Papirusinė viksvuolė sodą saulėje; tačiau karšto klimato sąlygomis dalinis pavėsis gali būti naudingas.
- Jaunus augalus tręškite kas tris savaites per pirmąjį auginimo sezoną, o vėliau kasmet pavasarį.
- Kai baigia žydėti, nugenėkite stiebus ir žalumynus.
- Reguliariai ravėkite plotą, kad išvengtumėte konkuruojančių augalų.
Išvada
Papirusinė viksvuolė sodo statyba yra gana paprasta ir nereikalauja jokių specialių žinių ar įgūdžių. Viskas, ko jums reikia, yra tinkama vieta, dirvožemis ir saulės spindulių kiekis, taip pat reguliarus laistymas ir priežiūra. Tinkamai prižiūrint, jūsų Papirusinė viksvuolė sodas suteiks jūsų kieme gyvybingumo ir tekstūros, taip pat suteiks daug praktinės naudos.