Kaip Paprastasis oleandras savo sode

Kaip Paprastasis oleandras savo sode

Daugelis sodininkų renkasi Paprastasis oleandras augalą (Nerium Paprastasis oleandras) dėl jo ryškių ir spalvingų žiedų, atsparumo sausrai ir nereikalaujančios priežiūros. Šie atsparūs augalai geriausiai auga 8–10 zonose ir teikia pirmenybę vietoms, kuriose yra daug saulės šviesos ir gerai nusausinta dirva. Jei norite patys užsiauginti nuostabių oleandrų, šiame vadove sužinosite, kaip suplanuoti ir prižiūrėti gražų Paprastasis oleandras sodą.

Paprastasis oleandras yra žydintis visžalis krūmas, kilęs iš Azijos ir Europos, galintis pasiekti iki 3 metrų (10 pėdų) aukštį. Augalas turi blizgius lapus ir gamina saldžiai kvepiančių gėlių grupes, kurių spalva yra nuo baltos, geltonos, Gvazdikas arba raudonos. Jie taip pat žinomi kaip „rožynas“ ir puikiai papildo bet kurį sodą.

Kai kurie Paprastasis oleandras augalo auginimo privalumai:
* Jo gebėjimas klestėti karštame klimate
* Apdulkintojų, tokių kaip kolibriai ir bitės, pritraukimas
* Mažai priežiūros reikalaujanti priežiūra

Paprastasis oleandras augalo planavimas

Renkantis, kur sodinti Paprastasis oleandras, svarbu rasti vietą, kuri atitiktų visus reikiamus augalo poreikius. Graikinis riešutmedis vieta turėtų būti šilta ir šiek tiek sausa, 4–6 valandas saulės šviesa kasdien ir gerai nusausinantis dirvožemis. Labai svarbu vengti drėgnų ir prastai nusausintų vietų, nes tai sumažins išgyvenimo tikimybę.

Sodinant Paprastasis oleandras, be vietos, reikia atsižvelgti ir į keletą kitų aspektų:
* Kadangi oleandrai gali tapti gana platūs ir aukšti, svarbu tarp kiekvieno augalo palikti bent 1 metrą (3,3 pėdos).
* Rinkitės ligoms atsparius oleandrus, tokius kaip „Turner’s Carnival“ ir „Petite Gvazdikas“.
* Geras būdas laistyti naujai pasodintus oleandrus – lėtai užpilti 5 litrus (1 galoną) vandens ant augalo pagrindo.

Paprastasis oleandras augalo priežiūra

Kai įsitvirtino, oleandrų nereikia daug prižiūrėti, tačiau jiems reikia reguliariai prižiūrėti, kad jie išliktų sveiki. Štai keletas patarimų:

Laistymas

Oleandrus reikia giliai laistyti kiekvieną savaitę, kai nelyja. Stenkitės laistyti dirvą aplink kiekvieną augalą iki 10 centimetrų (4 colių) gylio, kad vandens perteklius nutekėtų. Jei esate konteineriuose auginami oleandrai, stebėkite, ar nėra vytimo požymių, ir atitinkamai pakoreguokite laistymo grafiką.

Apkarpymas

Norėdami paskatinti daugiau žiedų ir krūminį augimą, po žydėjimo Paprastasis oleandras apkarpykite maždaug trečdaliu. Tai padeda sumažinti kojos ir pagerinti bendrą formą, todėl paprastai tai turėtų būti daroma kas 1–2 metus. Genėdami aštriomis žirklėmis arba žirklėmis pjaukite tiesiai virš lapų rinkinio, venkite pjaustyti senesnę medieną.

Ligų ir kenkėjų prevencija

Nors oleandrai yra gana atsparūs kenkėjams ir ligoms, tinkama priežiūra yra būtina, kad jie būtų sveiki. Nepertręškite ir nelaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir jautrumą grybelinėms ligoms. Stebėkite, ar nėra apnašų vabzdžių, miltų vabzdžių ar amarų – jei tokių pasitaiko, apdorokite insekticidiniu muilu arba sodininkystės aliejumi.

Oleandrų tręšimas

Leandrus maitinkite du kartus per metus – vieną kartą anksti pavasarį ir vėl vasarą, kai prasideda žydėjimas. Naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10, ir praskieskite iki pusės stiprumo, prieš tolygiai paskirstydami aplink augalų pagrindą. Susilaikykite nuo tręšimo per vėlai iki rudens, nes tai gali atitolinti žiemos ramybės procesą.

Išvada

Paprastasis oleandras savo sode galite suteikti lauko erdvei ryškumo ir kvapo. Norėdami sėkmingai prižiūrėti Paprastasis oleandras , ypač atsargiai pasirinkite tinkamą vietą, aprūpinkite pakankamai vandens, reguliariai genėkite ir tręškite du kartus per metus. Svarbiausia, mėgaukitės žiūrėdami, kaip jūsų sode žydi Paprastasis oleandras !