Paprastasis raudonėlis yra populiari žolelė, kuri daugeliui patiekalų suteikia skonio. Auginti jį savo sode reiškia turėti šviežių Paprastasis raudonėlis ištisus metus, o vasaros pabaigoje mėgautis gražiais žiedais. Šis pradedančiųjų vadovas padės jums sodinti, prižiūrėti ir nuimti Paprastasis raudonėlis iš savo sodo.
Turinys
Kas yra Paprastasis raudonėlis?
Paprastasis raudonėlis, taip pat žinomas kaip Origanum vulgare, yra daugiametis žolinis augalas iš mėtų šeimos, kilęs iš Europos ir Vakarų Azijos. Jo stiebai yra sumedėję prie pagrindo, 2–3 pėdų (0,6–0,9 metro) aukščio, o vasaros viduryje žydi mažais, šviesiai rausvai violetiniais žiedais. Jo ovalūs lapai susmulkinti kvepia ir išskiria stiprų, aštrų aromatą. Medicinoje Paprastasis raudonėlis buvo naudojami įvairioms kvėpavimo takų ligoms gydyti ir virškinimui gerinti.
Paprastasis raudonėlis auginimo sode privalumai
Savo sode auginant Paprastasis raudonėlis ištisus metus galima gauti šviežių žolelių, o gėlių lovos užpildomos nuostabiais žiedais. Dėl savo vertikalios struktūros Paprastasis raudonėlis gali būti naudojamas kaip akcentinis ar pasieninis augalas. Tai taip pat puikus pasirinkimas valgomajam kraštovaizdžiui, taip pat skintų gėlių kompozicijoms.
Pasiruošimas
Vietos pasirinkimas
Rinkdamiesi, kur dėti Paprastasis raudonėlis augalus, atminkite, kad jie mėgsta saulėtą ir gerai nusausintą dirvą. Jie netoleruoja drėgnų vietų, todėl būtinai jų venkite. Kai nustatysite savo Paprastasis raudonėlis augalų vietą, paruoškite dirvą įpildami komposto ir, jei reikia, išvalydami sunkų molį.
Dirvožemio reikalavimai
Graikinis riešutmedis Paprastasis raudonėlis augalų pH diapazonas yra nuo 6,0 iki 8,0. Į dirvą įterpus daug organinių medžiagų, užtikrinamas tinkamas maistinių medžiagų balansas ir drenažas. Prieš sodindami į viršutinę 6–8 colių (15,2–20,3 cm) dirvą įterpkite 1–2 colių (2,5–5 cm) komposto arba trąšų.
Sėklų sodinimas arba persodinimas
Jei auginate iš sėklų, pradėkite lauke likus maždaug 4–6 savaitėms iki numatomos paskutinės šalčio datos. Padėkite konteinerius saulėtoje vietoje ir laikykite dirvą drėgną, bet ne permirkusią. Kai daigai pasieks 2–3 colių (5–7,6 cm) aukštį, praėjus visam šalčio pavojui, persodinkite juos į lauką. Arba įsigykite transplantacijų iš vietinio darželio ir pasodinkite juos lauke iškart po paskutinių šalnų.
Priežiūra ir priežiūra
Laistymas
Visą auginimo sezoną žemė turi būti tolygiai drėgna, kas savaitę laistykite maždaug 2,5 cm. Neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir grybelines ligas. Rudenį orams atvėsus, sumažinkite laistymą, kad augalas sukietėtų prieš žiemą.
Apkarpymas
Norėdami užtikrinti sveikus augalus ir gausų augimą, sezono pradžioje Paprastasis raudonėlis galiukus. Tai skatina krūminį augimą ir intensyvesnius žiedus. Būtinai pašalinkite visas negyvas ar ligotas šakas.
Tręšimas
Du kartus per auginimo sezoną patręškite Paprastasis raudonėlis augalus subalansuotomis 10-10-10 trąšomis. Taikyti pagal instrukcijas ant pakuotės.
Derliaus nuėmimas
Kada nuimti derlių
Paprastasis raudonėlis derlių galite pradėti rinkti, kai augalas pasiekia bent 8 colių (20,3 cm) aukštį. Nukirpkite išorinius Paprastasis raudonėlis ūglius žirklėmis, kad nuimtumėte vieną derlių, arba nuimkite iš eilės, kad vienu metu naudotumėte mažesnes porcijas.
Kaip nuimti derlių
Švelniai suimkite stiebą tiesiai virš lapo mazgo arba nukirpkite kelis viršutinius stiebo colius, atsižvelgiant į tai, kas jums labiausiai tinka. Jei skinate atskirus lapus, visada palikite bent pusę augalo nepažeistą, kad išvengtumėte streso ir skatintumėte tolesnį augimą.
Išvada
Santrauka
Užaugindami Paprastasis raudonėlis savo sode galite užauginti daug aromatinių žolelių ir gražių gėlių. Tinkamai paruošus, prižiūrint ir prižiūrint, Paprastasis raudonėlis augalai daugelį metų gali suteikti jums šviežių žalumynų.
Kiti ištekliai
Šis straipsnis tik subraižo tai, ką reiškia Paprastasis raudonėlis auginimas. Norėdami sužinoti dar daugiau apie Paprastasis raudonėlis auginimą, apsilankykite vietiniame išplėtimo biure arba ieškokite papildomų išteklių internete.