3 priežastys pridėti Paprastoji šertvė į savo sodą

3 priežastys pridėti Paprastoji šertvė į savo sodą

Paprastoji šertvė yra visžalių paparčių rūšis, žinoma dėl savo mažai priežiūros, atsparumo sausrai ir unikalios vėduoklės formos lapijos. Tai puikiai papildys bet kokį sodą ar kraštovaizdį. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, šis augalas gali klestėti tiek saulėtose, tiek pavėsingose vietose.

Paprastoji šertvė (Polypodium vulgare) yra daugiametis visžalis papartis, kilęs iš Europos, Šiaurės Afrikos ir Azijos. Užauga apie 25-55 cm aukščio, lapai šviesiai žalios spalvos. Jo išlenktieji lapeliai sudaro ryškiai žalius vėduokles, todėl jis yra dekoratyvus sode.

Esant tinkamoms sąlygoms, Paprastoji šertvė gali toleruoti platų temperatūrų diapazoną, jam reikia minimalių priežiūros reikalavimų ir suteikia šešėlį kitiems augalams. Jei norite savo sodą papildyti kažkuo ypatingo, tai puikus pasirinkimas!

Priežastys, dėl kurių į savo sodą įtraukti Paprastoji šertvė

Mažai priežiūros reikalaujama

Paprastoji šertvė reikia labai mažai priežiūros. Jis gali atlaikyti labai šaltą orą ir jo nereikia reguliariai genėti. Dėl to jis puikiai papildys bet kurį sodą, nes neužims per daug jūsų laiko.

Atsparus sausrai

Šis augalas yra labai atsparus sausrai ir gali išgyventi be vandens ilgą laiką. Šaknys turi ilgus ūselius, kurie prireikus padeda ištraukti drėgmę iš gilesnių dirvožemio sluoksnių.

Pasiūlymo šešėlis

Tanki Paprastoji šertvė lapija gali suteikti šešėlį kitiems netoliese esantiems augalams ir apsaugoti juos nuo atšiaurių saulės spindulių. Dėl to jis yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodams su gležnais arba jautriais saulei augalais.

Paprastoji šertvė sodinimo ir auginimo veiksmai

Prieš pradėdami sodinti Paprastoji šertvė, būtinai išsirinkite vietą, kurioje jis gaus dalinį arba visišką pavėsį. Šio augalo negalima laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes gali nudegti lapai.

Pasirinkę tinkamą vietą, kastuvu paruoškite dirvą. Iškaskite duobę, kuri yra du kartus gilesnė už šaknies gumulėlį ir bent 20 cm pločio. Įdėkite augalą į duobutę ir užpilkite jo šonus žeme.

Kai reikia laistyti, reikia, kad žemė būtų drėgna, bet neužmirkusi. Apie 10 cm per savaitę yra Graikinis riešutmedis. Kadangi šis augalas gana atsparus sausrai, jo nereikės laistyti kiekvieną dieną.

Tręšti nebūtina, bet jei norite papildomai pamaitinti savo Paprastoji šertvė , galite naudoti subalansuotas skystas trąšas, praskiestas puse rekomenduojamo stiprumo.

Išvada

Paprastoji šertvė yra lengvai prižiūrimas daugiametis visžalis papartis, turintis daug privalumų. Dėl nedidelių priežiūros poreikių, atsparumo sausrai ir gebėjimo pasiūlyti pavėsį kitiems augalams jis yra puikus pasirinkimas bet kuriame sode. Be to, atlikę tik kelis sodinimo ir priežiūros veiksmus, turėsite gražią lapiją visus metus.