Paradisėja grožis: patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti šią gležną gėlę

Paradisėja grožis: patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti šią gležną gėlę

Paradisėja yra žydintis krūmas, kuris vėlyvą pavasarį skleidžia geltonus, baltus, Gvazdikas ir raudonus žiedus. Dėl savo pakopinės išvaizdos ir išskirtinio kvapo Paradisėja gali suteikti grožio bet kokiam sodui. Dėl savo atsparumo jį lengva prižiūrėti, o tinkamai prižiūrint, jis reguliariai žydės.

Kaip sodinti ir auginti Paradisėja

Kada sodinti Paradisėja

Paradisėja reikia sodinti ankstyvą pavasarį. Prieš sodinimą svarbu paruošti dirvą organinėmis medžiagomis ir trąšomis, kurios padės vystytis šaknų sistemai.

Sodinimo vieta

Siekiant geriausių rezultatų, Šv. Brunono lelijos turėtų būti sodinamos saulėtoje vietoje arba daliniame pavėsyje. Jei sodinami tose vietose, kur temperatūra nukrenta žemiau -25°C (-13°F), augalas turi būti apsaugotas nuo šalčio.

Dirvožemio reikalavimai

Paradisėja mėgsta gerai nusausintą dirvą ir gerą derlingumą. PH lygis turi būti nuo 6,5 iki 7,5. Jei reikia, pridėjus dirvožemį rūgštinančią medžiagą arba kalkes, galima pakoreguoti pH lygį.

Sėjos procedūra

Sodydami Paradisėja, pirmiausia iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už šaknų kamuoliuką. Išimkite vazoną švelniai suspausdami jo šonus. Įdėkite šaknų kamuoliuką į žemę ir pabarstykite žeme. Laistykite naujai pasodintas gėles, kol viršutinis 10 cm (4 colių) dirvožemis bus prisotintas.

Kaip prižiūrėti Paradisėja

Pasodinus ir įsitvirtinus Paradisėja priežiūrai reikia minimalių pastangų. Tinkama priežiūra ir tam tikras genėjimas ištisus metus užtikrins nuolatinį žydėjimą.

Laistymas

Paradisėja vandens poreikis yra nedidelis, todėl svarbu jų neperlaistyti. Sausais vasaros laikotarpiais augalus reikia laistyti kas savaitę ar dvi, priklausomai nuo oro sąlygų. Žiemą laistymą reikėtų gerokai sumažinti arba išvis nutraukti.

Tręšimas

Paradisėja gerai reaguoja į tręšimą, todėl rekomenduojama reguliariai šerti visą auginimo sezoną. Turėtų būti naudojamos lėtai atpalaiduojančios trąšos, specialiai sukurtos žydintiems krūmams. Nenaudokite per daug trąšų ir niekada nenaudokite daugiau, nei nurodyta produkto etiketėje.

Apkarpymas

Negyvusios medienos genėjimas skatina energingą augimą. Apskritai geriau vengti sunkaus genėjimo, nes Paradisėja blogai reaguoja į drastiškus pokyčius.

Mulčiavimas

Mulčiavimas aplink Paradisėja padeda išlaikyti dirvą drėgną ir mažina piktžolių augimą. Geriausiai tinka organiniai mulčiai, tokie kaip gerai perpuvęs mėšlas ar kompostas. Užtepkite 5 cm (2 colių) storio mulčio sluoksnį, tačiau įsitikinkite, kad jis neliestų augalo stiebo.

Išvada

Paradisėja yra gražus ir mažai priežiūros žydintis krūmas. Jo gėlės gali suteikti spalvų bet kuriam sodui vėlyvą pavasarį. Tinkamai paruošus dirvą prieš sodinant ir reguliariai tręšiant bei laistant, vengiant atšiauraus genėjimo, bus užtikrintas nuolatinis jos žydėjimas.