„ Pataisinis storalapis “ auginimo savo sode vadovas pradedantiesiems

„ Pataisinis storalapis “ auginimo savo sode vadovas pradedantiesiems

Daugeliui sodininkų atrodo patrauklus Pataisinis storalapis (Crassula multicava), kasmetinis sultingas augalas, kilęs iš Pietų Afrikos. Pataisinis storalapis yra mažai priežiūros reikalaujantis augalas, pasižymintis nuostabiomis lapijos savybėmis, todėl jis yra patrauklus bet kurio sodo priedas. Šiame vadove Pataisinis storalapis auginimo pagrindus, įskaitant tai, kaip pasirinkti ir paruošti sodinimo vietą, tinkamas priežiūros instrukcijas ir dauginimo būdus būsimam augimui.

Pataisinis storalapis yra nedidelis sukulentas, kuris paprastai užauga iki 12 colių (30 cm) aukščio ir gali išplisti iki 6 pėdų (1,8 m) pločio. Jis turi mažus, apvalius lapus, kurie sudaro grupes ant stiebų, kurie išdygsta iš seklių, besiskleidžiančių šaknų. Pataisinis storalapis lapų spalva svyruoja nuo sidabriškai žalios iki tamsiai žalios ir žydi žvaigždės formos baltais žiedais pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje.

Didžiausias auginimo Pataisinis storalapis yra lengva priežiūra. Kadangi jis yra atsparus sausrai, Pataisinis storalapis gali išgyventi keletą savaičių be laistymo ir po pradinio pasodinimo jai reikia labai mažai dėmesio. Be to, „Rattail Crassulas“ yra mažai prižiūrimos ir paprastai be kenkėjų ir ligų.

Sodinimas & Augintojų vadovas

Jei norite sėkmingai auginti Pataisinis storalapis , turite susipažinti su tinkamomis sąlygomis, reikalingomis augimui skatinti.

Vietos pasirinkimas

Pataisinis storalapis teikia pirmenybę vietoms, kuriose yra pilna saulės spindulių, todėl sode pasirinkite vietą, kurioje saulės šviesa bent šešias valandas per dieną. Jei negalite užtikrinti visiško saulės poveikio, apsvarstykite galimybę naudoti dirbtinį apšvietimą arba sukurti atspindinčius paviršius, kurie imituotų saulės spindulius.

Dirvožemio reikalavimai

Rinkdamiesi dirvožemį ieškokite tokio, kuriame būtų drenažo medžiagų, pvz., durpių, komposto, smėlio ir mulčio. Šiame gerai nusausinančiame mišinyje taip pat turėtų būti pagrindinių maistinių medžiagų, kurios skatina augimą.

Sodinimo instrukcijos

Pasirinkę vietą ir paruošę dirvą, galite pradėti sodinti. Pradėkite įdirbdami dirvą pasirinktoje vietovėje ir sukurkite vietos kiekvienai Pataisinis storalapis. Įsitikinkite, kad duobės, kurias iškasate, yra dvigubai didesnės nei „ Pataisinis storalapis“ vazonai, kad šaknys galėtų išsiskleisti ir įsitvirtinti. Tada į kiekvieną duobutę įdėkite po vieną augalą ir aplink ją užpildykite paruoštu dirvožemio mišiniu. Galiausiai augalus nedelsdami ir giliai laistykite, kad užtikrintumėte tinkamą šaknų susidarymą.

Priežiūra ir priežiūra

Pasodinus, svarbiausias žingsnis siekiant užtikrinti sėkmingą augimą yra tinkama priežiūra ir priežiūra.

Laistymo instrukcijos

Nors Pataisinis storalapis yra atspari sausrai, jas vis tiek reikia reguliariai laistyti, ypač sausros metu. Giliai laistykite, kai viršutinė 2–3 colių (5–7 cm) žemė pradeda jaustis sausa. Karštu oru gali tekti laistyti dažniau, kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi.

Saulės šviesa

Pataisinis storalapis mėgsta saulę ir reikalauja 6–8 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Jei gyvenate vietovėje, kurioje saulės šviesos yra nedaug, pasirūpinkite, kad būtų pakankamai dirbtinės šviesos arba pridėkite atspindinčių paviršių, kad padidintumėte netiesioginės šviesos kiekį, patenkantį į augalus.

Maistingosios medžiagos ir trąšos

Kadangi Pataisinis storalapis yra sunkūs tiekėjai, kartą per mėnesį auginimo sezono metu savo racioną papildykite lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis. Taip pat kas kelis mėnesius turėtumėte papildyti dirvą, kad papildytumėte visas prarastas maistines medžiagas.

Kenkėjų ir ligų prevencija

Pataisinis storalapis yra gana atspari kenkėjams ir ligoms dėl savo vaškinės dangos, tačiau svarbu stebėti, ar neatsiranda užkrėtimo ar grybelinių infekcijų požymių. Grybelinės ligos, tokios kaip miltligė ar botritas, gali sukelti lapų dehidrataciją ir mirti, jei jie nėra gydomi. Norėdami išvengti šių problemų, laikykitės gerų sodo įpročių, pvz., reguliariai valykite sodą, pašalinkite užkrėstus augalus ir laikykite augalus toliau nuo pernelyg drėgnų vietų.

Platinimas

Pataisinis storalapis galima dauginti auginiais, ofsetais arba sėklomis. Štai kaip:

Pjoviniai

Auginiai yra paprastas būdas dauginti Pataisinis storalapis. Tereikia surasti šakas, turinčias bent du mazgus ir jas nukirpti tiesiai po mazgu. Įdėkite auginį į smėlio dirvožemio mišinį ir gerai laistykite. Po kelių savaičių turėtumėte pamatyti, kaip įsitvirtina šaknys.

Poslinkiai

Nukrypimai įvyksta, kai stiebo viduryje atsiranda naujų lapų rinkinių. Tada šiuos lapų rinkinius galima nuimti nuo motininio stiebo ir pasodinti tiesiai į žemę arba į konteinerius.

Sėklos

Sėklos yra dar vienas paprastas Pataisinis storalapis dauginimo būdas, nors jos paprastai būna lėtesnės nei auginiai ar poslinkiai. Pasodinkite sėklas į smėlėtą dirvą ir laikykite jas šiek tiek drėgnas, kol sudygs – tai gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių.

Apipjaustymas ir genėjimas

Apkarpyti ir genėti Pataisinis storalapis yra gera praktika, nes ji padeda skatinti sveiką augimą ir išlaikyti patrauklią išvaizdą. Aštriomis žirklėmis arba žirklėmis nupjaukite nesveikus ir nepaklusnius stiebus ir lapus.

Išvada

Auginanti Pataisinis storalapis gali suteikti grožio, tekstūros ir spalvų bet kokiam sodui. Nors šie augalai yra gana mažai prižiūrimi, jiems reikia tam tikrų aplinkos sąlygų ir reguliarios priežiūros, kad galėtų klestėti. Apsiginklavę čia aptartais patarimais, dabar esate pasirengę leistis į Pataisinis storalapis auginimo kelionę!