Paukštpienė (Ornithogalum umbellatum), taip pat žinoma kaip vonios šparagai, yra dekoratyvinis pavasarį žydintis svogūnas, kilęs iš didžiosios Europos dalies. Gali užauginti gražias baltas gėles iki 10 cm pločio. Augindami šį augalą savo sode suteiksite grožio ir malonaus kvapo jūsų lauko aplinkai.
Turinys
Paukštpienė apibrėžimas
Paukštpienė yra daugiametis žydintis svogūnas su į žolę panašiais lapais, užaugantis iki 60 cm aukščio. Gėlės yra žvaigždės formos, baltos spalvos ir turi šešis žiedlapius. Kiekviena gėlė žydi nuo balandžio iki birželio ir trunka iki dviejų savaičių, suteikdama sodui gaivų aromatą.
Paukštpienė auginimo privalumai
Paukštpienė auginimas bet kuriai lauko erdvei suteikia charakterio ir žavesio. Jie puikiai kontrastuoja su kitais augalais tiek savo balta spalva, tiek dydžiu. Kadangi šiuos svogūnėlius reikia pasodinti tik vieną kartą, o tada palikti augti, tai paprastas būdas suteikti sodui gražaus akcento nereikalaujant per daug pastangų.
Sodinimas
Dirvožemio svarstymai
Paukštpienė teikia pirmenybę lengviems, šarminiams dirvožemiams, kurie išlaiko drėgmę, bet gerai nusausina. Siekiant geriausių rezultatų, prieš sodinimą į dirvą įberkite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar mėšlas. Tai suteiks augimui reikalingų maistinių medžiagų. Taip pat svarbu gerai vėdinti dirvą, todėl būtinai pasirinkite vietą, kurioje yra pakankamas oro srautas.
Kada sodinti
Geriausia Paukštpienė svogūnėlius sodinti rudens sezonu, nes taip šaknys turi laiko įsitvirtinti prieš žiemos mėnesius. Vėsesniuose regionuose sodinti reikėtų ne vėliau kaip spalio viduryje.
Kur sodinti
Pasirinkite savo sodo vietą, kuri kiekvieną dieną gauna bent aštuonias valandas saulės šviesos. Tai svarbu, nes tai užtikrins, kad svogūnėliai gaus pakankamai energijos augti ir žydėti. Venkite šešėlių vietų, nes kitaip gėlių kiekis ir kokybė gali būti mažesni.
Kaip sodinti
Prieš sodindami paruoškite dirvą, sulaužydami ją kastuvu ir pašalindami visas piktžoles. Sukurkite maždaug 5–7 cm gylio tranšėjas ir svogūnėlius padėkite maždaug 15–20 cm atstumu. Įdėkite svogūnėlius smailiais galais į viršų į tranšėją ir uždenkite žeme. Po pasodinimo gerai laistykite ir toliau laistykite kas kelias dienas, kol žemė žiemą užšals.
Priežiūra
Vandens ir trąšų reikalavimai
Vegetacijos sezono metu (nuo kovo iki gegužės) reguliariai Paukštpienė, kad dirvožemis būtų drėgnas, bet neprisotintas. Sumažinkite laistymą žiemos mėnesiais, kai lapija neveikia. Be to, galite naudoti specialiai svogūnėliams skirtas trąšas, kurios skatina sveiką augimą ir geresnį žydėjimą.
Šviesos reikalavimai
Paukštpienė reikia daug saulės šviesos, kad ji klestėtų. Kasdien reikia 8–10 valandų tiesioginės saulės, kad išaugtų stiprūs stiebai ir daug žiedų. Jei jis negauna pakankamai saulės spindulių, stiebai gali tapti silpni ir linkę lūžti ar lūžti, o žiedai gali būti mažiau arba prastos kokybės.
Kenkėjų kontrolė
Paukštpienė svogūnėliai gali pritraukti amarus ir šliužus. Galite juos atgrasyti naudodami insekticidus arba pasodindami kompanioninius augalus, tokius kaip Levanda , kurios natūraliai atbaido kenkėjus. Kai lapija pradeda gelsti, svarbu ją nedelsiant pašalinti, kad kenkėjai neužkrėstų visos lysvės. Negyvus lapus reikia surinkti ir išmesti toliau nuo sodo.
Derliaus nuėmimas
Kada ir kaip nuimti derlių
Kai gėlės nuvysta ir nudžiūsta, turėtumėte palikti lapiją savo vietoje. Išnykusius žiedus reikia nupjauti kartu su stiebu, atsargiai, kad nepažeistumėte svogūnėlio. Likusią lapiją reikia dar keletą mėnesių laistyti ir tręšti, kol pradės gelsti. Tuo metu galite pašalinti žalumynus, o svogūnėliai gali būti palikti žemėje iki kito sezono.
Išvada
Augančios Paukštpienė santrauka
Paukštpienė yra graži dekoratyvinė lemputė, galinti suteikti gyvybės bet kuriam sodui. Norėdami sėkmingai auginti šį svogūnėlį, sode pasirinkite saulėtą vietą ir prieš sodindami paruoškite dirvą. Visą auginimo sezoną duokite daug vandens ir trąšų, o svogūnėlius nuimkite, kai žiedai nužydės. Atlikę šiuos veiksmus užtikrinsite sėkmingą sodo patirtį su Paukštpienė!