10 patarimų, kaip sodinti ir prižiūrėti Pelargonija savo sode

10 patarimų, kaip sodinti ir prižiūrėti Pelargonija savo sode

Pelargonija sodinimas ir priežiūra jūsų sode

Pelargonija yra populiarus sodininkų pasirinkimas dėl savo ryškių spalvų, universalumo ir lengvai prižiūrimos prigimties. Nesvarbu, ar nuspręsite jas sodinti tiesiai į savo sodą, ar į vazoną, Pelargonija suteiks jūsų lauko erdvei daug grožio ir spalvų. Kad jūsų Pelargonija klestėtų, surinkome 10 esminių patarimų, kaip tinkamai jas sodinti ir prižiūrėti.

Pelargonija priklauso Geraniaceae šeimai ir susideda iš vienmečių, daugiamečių augalų, krūmų ir net kai kurių svogūnėlių. Jie būna įvairių spalvų, tokių kaip Gvazdikas, raudona, lašiša, balta ir Levanda , ir siūlo ilgą žydėjimo periodą nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens. Jie ne tik puikiai papildo bet kurį sodą, bet ir jų kvapas padeda atbaidyti uodus, todėl jie yra puikus pasirinkimas vasaros susibūrimams.

Žingsniai, kaip Pelargonija

Kai temperatūra pakyla iki 10 °C (50 °F), laikas pradėti sodinti Pelargonija. Štai žingsnis po žingsnio vadovas, kaip tai padaryti.

  • Pasirinkite Pelargonija tinkamą vazoną ir dirvą : pasirinkite puodą su geru drenažu ir užpildykite jį dirvožemiu, kuriame gausu organinių medžiagų.
  • Raskite tinkamą vietą sode: įsitikinkite, kad pasirinkote vietą, kurioje yra dalinis pavėsis ir bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną.
  • Pelargonija keliami vandens ir saulės šviesos reikalavimai: laistydami Pelargonija įsitikinkite, kad žemė yra drėgna, bet ne šlapia. Per didelis laistymas gali sukelti šaknų puvinį, o perlaistymas gali sukelti vytimą. Gera taisyklė yra laistyti du kartus per savaitę vasaros mėnesiais ir kartą per savaitę žiemą.

Patarimai, kaip prižiūrėti Pelargonija

Tinkama Pelargonija priežiūra yra jų ilgaamžiškumo pagrindas. Štai keletas naudingų patarimų, kaip juos prižiūrėti.

  • Genėjimo būdai: reguliariai genėdami Pelargonija galite padėti skatinti geresnį augimą ir formą. Nupjaukite negyvus lapus ir stiebus, kad paskatintumėte naujų. Genėdami būtinai naudokite aštrias žirkles ir mūvėkite pirštines.
  • Tręšimas ir mulčiavimas: kartą per mėnesį auginimo sezono metu maitinkite Pelargonija subalansuotomis skystomis trąšomis. Be to, mulčiavimas aplink augalų pagrindą gali padėti išlaikyti dirvožemio drėgmę ir užkirsti kelią piktžolėms.
  • Kenkėjai, ligos ir sprendimai: dažni kenkėjai ir (arba) ligos yra amarai, japoniniai vabalai, miltligė, rūdys ir pilkasis pelėsis. Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, atidžiai apžiūrėkite savo augalus ir nedelsdami apdorokite juos insekticidiniu muilu arba sieros fungicidais.

Išvada

Pelargonija reikia minimalios priežiūros ir jie ištisus metus suteiks jūsų sodui spalvos ir įdomumo. Tinkamai sodindami ir prižiūrėdami, galėsite mėgautis šių gėlių grožiu ir aromatu daugelį sezonų. Norėdami gauti papildomos informacijos apie Pelargonija, galbūt norėsite apsilankyti internetiniuose sodininkystės forumuose arba kreiptis į vietinį medelyną.