Kaip sodinti, prižiūrėti ir mėgautis Pelkinė puriena savo sode
Pelkinė puriena (Caltha palustris), taip pat vadinamos karvių ropelėmis arba gegužinėmis gėlėmis, yra saulę mėgstantis, geltonai žydintis augalas, galintis pagyvinti bet kurį sodą. kilęs iš Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos šiaurinio pusrutulio regionų, tai yra tikras vis sugrįžtančio pavasario ženklas. Jo subtilios varpelio formos gėlės ir blizgūs lapai puikiai papildo bet kokį sodo dizainą. Dėl savo gebėjimo pritraukti apdulkintojus ir naudoti kaip valgomuosius ingredientus, Pelkinė puriena yra puikus pasirinkimas visiems, norintiems pagražinti savo sodą.
Turinys
Pelkinė puriena auga prie upelių, upių, pelkių ir tvenkinių daugelyje vidutinio klimato zonų visame pasaulyje. Jis turi ryškiai geltonas gėles, kurios žydi balandžio ir gegužės mėnesiais ir paprastai pasiekia 10–20 cm (4–8 colių) aukštį. Jo lapija išlieka žalia ištisus metus, todėl ji yra Graikinis riešutmedis daugiametė gėlė kiekviename sode. Šį augalą lengva prižiūrėti ir jam reikia minimalios priežiūros. Mainais gausite daugybę privalumų, tokių kaip mes tiekiame nektarą bitėms, drugeliams ir kitiems naudingiems vabzdžiams; suteikia sodui matmenų ir tekstūros ir netgi yra valgomasis kulinarinių patiekalų ingredientas.
Pelkinė puriena sodinimas
Geriausias laikas sodinti Pelkinė puriena yra ankstyvas pavasaris ir vėlyvas ruduo. Prieš sodinant augalus, svarbu atsižvelgti į Pelkinė puriena dirvožemio tipą, saulės šviesos sąlygas ir tarpo reikalavimus.
Dirvožemio tipas: Pelkinė puriena mėgsta šiek tiek rūgštus dirvožemius, kurių pH yra 6,5 ar mažesnis. Jei jūsų dirvožemis yra labai šarmingas, gali tekti pridėti šiek tiek organinių medžiagų ir mulčiuoti arba komposto, kad subalansuotumėte pH. Dirva turi būti gerai nusausinta, drėgna ir turtinga maistinių medžiagų.
Saulės šviesos sąlygos: kadangi Pelkinė puriena mėgsta saulę, jai reikia mažiausiai šešių valandų pilnos saulės per dieną. Jei auginami daliniame pavėsyje, augalai gali neužauginti pakankamai žiedų.
Atstumo svarstymai: sprendžiant dėl atstumo tarp kiekvieno augalo, reikia atsižvelgti į subrendusio augalo plotį. Paprastai subrendusio augalo plotis yra 25–30 cm (10–12 colių). Turėdami tai omenyje, turėtumėte siekti, kad Marsh Marigolds būtų 30 cm (1 pėda) atstumas.
Plitinimo būdai: Pelkinė puriena lengvai dauginama dalijantis. Esamas Pelkinė puriena kolonijas atsargiai pašalinkite aštriu kastuvu ir padalinkite į gumulėlius su dviem ar trimis stiebais. Tada kiekvieną iš šių gumulėlių galima persodinti, kur tik norite. Taip pat galite juos auginti iš sėklų. Sėklas pasodinkite 1 cm (0,5 colio) gyliu praėjus paskutinėms šalnoms. Laikykite dirvą drėgną, bet neužmirkusią, kol sudygs.
Pelkinė puriena priežiūra
Siekdami paskatinti sveiką Marsh Marigolds augimą, reikia nepamiršti kelių priežiūros būdų.
Reikalavimai trąšoms: pelkinėms medetkoms nereikia dažnai tręšti, bet jei norite, kartą per porą mėnesių galite naudoti mažos dozės subalansuotas trąšas. Būtinai venkite pertręšti, nes per didelis azoto kiekis gali labai pakenkti augalo šaknims.
Vandens reikalavimai: pelkinės medetkos mėgsta drėgną, šlapią dirvą, todėl jas reikia reguliariai laistyti visą vasarą, kad jų dirvožemis išliktų drėgnas. Intensyvios liūties paprastai pakanka, kad jiems būtų pakankamai vandens. Sausros laikotarpiais gali prireikti papildomo laistymo.
Piktžolių tvarkymas: storas mulčio sluoksnis gali padėti sumažinti piktžolių spaudimą ir išsaugoti drėgmę dirvožemyje. Piktžolių traukimas rankiniu būdu taip pat yra veiksmingas piktžolių valdymo būdas.
Kenkėjų prevencija: pelkinės medetkos dažniausiai auga drėgnose vietose, todėl jos yra linkusios į šliužus ir sraiges. Norėdami juos atgrasyti, vakarais prie augalų pastatykite šliužų gaudykles.
Mėgimasis Pelkinė puriena
Nors dauguma sodininkų siekia savo sodą pridėti Pelkinė puriena vien dėl estetinių priežasčių, yra įvairių būdų, kaip ja įvertinti ir mėgautis, o ne tik grožėtis jos grožiu.
Dekoratyvinio naudojimo idėjos: pelkines medetkas galima naudoti įvairiuose dekoratyviniuose jūsų sodo dizainuose. Pabandykite pastatyti keletą vazoninių augalų prie pėsčiųjų takų arba šalia kiemo, kad būtų žavinga demonstracija. Jie taip pat gali būti sodinami kaip apželdinimas palei tvenkinių pakraščius arba netgi kaip kraštiniai augalai didesniuose konteineriuose.
Valgomasis Pelkinė puriena naudojimas : nors visos Pelkinė puriena dalys yra valgomos, reikia vartoti tik jaunus lapus ir žiedpumpurius. Būtinai nuimkite derlių ekologiškai ir prieš vartodami gerai išvirkite. Virtų pelkinių medetkų galima dėti į salotas ir kitus ruoštus patiekalus. Jauni lapai ir ūgliai gali būti naudojami kaip pakaitalas receptuose, kuriuose reikia špinatų. Gėles taip pat galima cukruoti ir naudoti kaip tortų dekoracijas.
Išvada
Į savo sodą įtraukus Pelkinė puriena yra puikus būdas suteikti lauko erdvei spalvų ir gyvybės. Nors pasirūpinti nėra sunku, renkantis vietą Marsh Marigolds, reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Prieš sodinant reikia atidžiai įvertinti tokius veiksnius kaip dirvožemio tipas, saulės šviesos reikalavimai ir atstumas. Įsikūrus šiems augalams reikia minimalios priežiūros ir jie yra santykinai be ligų. Pelkinė puriena taip pat yra neįtikėtinai universalus ir gali būti naudojamas dekoratyviniais ir valgomaisiais tikslais, todėl puikiai papildys bet kurį sodą.