Kaip auginti ir prižiūrėti Pelkinis gailis savo sode

Kaip auginti ir prižiūrėti Pelkinis gailis savo sode

Pelkinis gailis yra augalas, kilęs iš šlapžemių šiauriniame pusrutulyje. Šis žydintis krūmas taip pat žinomas moksliniu pavadinimu Ledum groenlandicum ir dažniausiai naudojamas kaip žolelių arbatos ingredientas. „ Pelkinis gailis priežiūra reikalauja planavimo, paruošimo ir nuolatinės priežiūros, kuri užtikrins, kad ji išliks sveika. Šiame tinklaraščio įraše sužinosite, kaip sėkmingai prižiūrėti Pelkinis gailis savo sode.

Pelkinis gailis (Ledum groenlandicum) yra mažas visžalis krūmas, geriausiai augantis vėsioje, drėgnoje aplinkoje. Jis turi stimuliuojantį aromatą su citrinos kvapu, o susmulkinti jo lapai primena saldaus kvapo gervuoges. Dėl to „ Pelkinis gailis “ yra puikus pasirinkimas arbatai, salotoms ir kitiems patiekalams suteikti skonį. Tinkamai prižiūrint, Pelkinis gailis gali gyventi iki 20 ar daugiau metų.

Parengimo žingsniai

Prieš sodinant Pelkinis gailis, svarbu pasirinkti tinkamą vietą ir sąlygas, reikalingas augimui.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Šis augalas geriausiai sekasi, kai sodinamas tose vietose, kurios gauna dalinį pavėsį ir yra šalia vandens telkinių. Venkite sodinti Pelkinis gailis vietose, kuriose yra šalnas ar šaltas oras. Pavyzdžiui, jei gyvenate vietovėje, kurioje temperatūra nukrenta žemiau 0 laipsnių Celsijaus, pasirinkite kitą vietą.

Augalų augimui reikalingos sąlygos

Dirvožemis

Pelkinis gailis yra pritaikoma prie įvairių tipų dirvožemių, nes tai natūrali pelkių rūšis. Tačiau geriausiai jis klesti šiek tiek rūgščioje dirvoje, kurios pH lygis yra nuo 5,5 iki 6,5. Norėdami užtikrinti Graikinis riešutmedis augimą, prieš sodindami dirvą patręškite kompostu arba durpių samanomis. Šios organinės medžiagos padės išlaikyti gerą drenažą ir pagerinti dirvožemio struktūrą.

Šviesa

„Pelkinis gailis “ teikia pirmenybę daliniam pavėsiui, todėl ieškokite vietos, kurioje būtų filtruojama saulės šviesa, ir venkite visiško saulės poveikio. Jei jūsų kieme nėra tinkamų vietų, galite pasirinkti augalą auginti patalpose su dirbtiniais šviesos šaltiniais, tokiais kaip LED auginimo lemputės.

Vanduo

Šiam augalui reikalinga pastovi drėgmė, kad jis optimaliai augtų, ir jis neturėtų visiškai išdžiūti. Norite, kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi, kitaip gali atsirasti šaknų puvinys. Kas dvi ar tris dienas patikrinkite dirvožemį ir laistykite, kol sušlaps, bet nenuvarvėtų.

Pelkinis gailis sodinimas

Dabar, kai pasirinkote tinkamą vietą ir parengėte reikiamas sąlygas, laikas Pelkinis gailis į žemę! Pirmiausia surinkite atsargas:
– Pelkinis gailis augalas
– Ausinės arba pirštinės
– Sodo grėblys
– Organinės trąšos
– Vazoninė žemė
– Kastuvas

Surinkę medžiagas iškaskite duobę, kuri yra dvigubai didesnė už augalo šaknų sistemą. Įdėkite augalą į duobės centrą ir užpilkite jo šonus vazonine žeme, atsargiai nuspauskite, kad augalas būtų saugus. Galiausiai ant atviro dirvožemio paviršiaus paskleiskite ploną organinių trąšų sluoksnį.

Naujai pasodintos arbatos priežiūra

Siekiant paskatinti augimą ir užtikrinti, kad Pelkinis gailis šaknys tinkamai įsitvirtintų, geriausia atidžiai stebėti duodamo vandens kiekį per pirmąsias kelias savaites. Po pasodinimo gerai laistykite dirvą, bet neprisotinkite. Per kitas savaites ir toliau duokite pakankamai vandens nepersistengdami; siekti maždaug 1 colio vandens per savaitę.

Nuolatinė Pelkinis gailis priežiūra

Kad Pelkinis gailis būtų gerai prižiūrima, turėsite reguliariai laistyti, tręšti ir genėti.

Laistymas

Šiltesniais mėnesiais, kai temperatūra pakyla virš 25 laipsnių Celsijaus, būtinai dažnai tikrinkite dirvožemį. Šis krūmas gali lengvai išdžiūti karštyje, todėl atitinkamai stebėkite duodamo vandens kiekį. Paprastai Pelkinis gailis geriausia laistyti kas vieną ar dvi dienas.

Tręšimas

Tręšti rekomenduojama kasmet, siekiant paskatinti augimą ir papildyti dirvožemį maistinėmis medžiagomis. Naudokite universalias trąšas, kurių NPK santykis yra 8-10-8, ir užtepkite viršutinį tręšimo sluoksnį ant dirvos paviršiaus.

Apkarpymas

Kadangi Pelkinis gailis šakos po kelerių metų tampa kojos, svarbu jas reguliariai genėti. Aštriomis genėjimo žirklėmis nupjaukite negyvą medieną ir išretinkite susigrūdusias šakas. Tai padės paskatinti naują augimą ir atkurti krūmo formą.

Prevencinės priemonės

Svarbu imtis prevencinių priemonių, kad Pelkinis gailis būtų apsaugota nuo galimų kenkėjų ir ligų.

Paprasti kenkėjai

Žvynuoti vabzdžiai ir baltasparniai yra du įprasti kenkėjai, galintys užkrėsti Pelkinis gailis lapus. Norėdami apsisaugoti nuo šių kenkėjų, purškite lapiją insekticidiniu muilu arba neem aliejaus tirpalu. Be to, būtinai pašalinkite nukritusius lapus ir piktžoles, nes jose gali būti vabzdžių.

Ligų prevencija

Grybelinė liga yra grybelinė liga, pažeidžianti augalų pumpurus, stiebus ir lapus. Norėdami to išvengti, reguliariai tikrinkite savo Pelkinis gailis , ar nėra spalvos pakitimo, vytimo, dėmių ar pelėsio požymių. Jei pastebėjote kurį nors iš šių simptomų, į dirvą įpilkite kalcio sulfato, kad sumažintumėte rūgštingumą, ir gydykite infekciją cinko sulfatu, vario sulfatu arba kalkių siera.

Išvada

Pelkinis gailis auginimas ir priežiūra reikalauja kantrybės ir atsidavimo. Tačiau tinkamai pasiruošę ir nuolat prižiūrint, galite sėkmingai auginti šį gražų krūmą daugelį metų. Čia išvardyti veiksmai yra gairės, kaip sėkmingai sodinti ir prižiūrėti Pelkinis gailis savo sode. Suteikdami Graikinis riešutmedis aplinką ir imdamiesi prevencinių priemonių, jūsų Pelkinis gailis atrodys gyvybinga, sveika ir kupina gyvybės.