Pelžiedė (Ruscus aculeatus) yra visžalis krūmas, suteikiantis tekstūros ir spalvos bet kuriame sode. Jis formuoja tankias gyvatvores ir užtikrina privatumą, todėl tai yra vienas populiariausių augalų vešliame sode. Tinkamai planuojant ir laikantis kelių paprastų sodinimo ir priežiūros instrukcijų, naudojant Pelžiedė lengva sukurti nuostabias sodo ekspozicijas. Taigi pasinerkime tiesiai į tai, kad sužinotume daugiau apie dizainą su Pelžiedė.
Turinys
Pelžiedė – augalas, kilęs iš žemyninės Europos. Jis turi odinius tamsiai žalius lapus, kurių paviršius yra išlenktas, todėl jie atrodo kaip šluota. Šis augalas, taip pat žinomas kaip „Boxwood“ arba „Knee Bugienis“, klesti drėgname klimate ir molinguose, gerai nusausintuose dirvožemiuose. Krūmas gali siekti iki 91 cm (36 colių) aukščio ir 122 cm (48 colių) pločio. Vienas iš pastebimų jo pranašumų yra tai, kad jį nereikalaujama daug priežiūros ir jo nereikia dažnai genėti ar karpyti.
Pelžiedė planavimas
Svarbu žinoti, kur dėti Pelžiedė savo sode, nes nuo to priklausys jūsų augalo sveikata. Padėkite krūmą visiškai saulėje arba daliniame pavėsyje ir įsitikinkite, kad kiekvieną dieną plotas gauna bent šešias valandas saulės šviesos. Be to, nedėkite jį šalia medžių ar didelių augalų, kurie gali užstoti saulės šviesą. Turėkite omenyje dirvožemio tipą ir klimato sąlygas, kai nuspręsite, kurios vietos yra tinkamos sodinti Pelžiedė. Būdamas atsparus šalčiui, jis gali atlaikyti temperatūrą nuo -25 iki -15 laipsnių Celsijaus (nuo -13 iki 5 laipsnių pagal Farenheitą), tačiau žemesnė nei -35 laipsnių Celsijaus (-31 laipsnis Farenheito) temperatūra nėra Graikinis riešutmedis. Geriausias laikas sodinti yra pavasarį arba vasaros pradžioje, nuo gegužės iki liepos.
Pelžiedė sodinimas ir priežiūra
Remiantis norimos gyvatvorės dydžiu, apskaičiuokite reikalingą augalų skaičių. Paprastai nuo penkių iki aštuonių jaunų augalų viename tiesiniame metre (3,2 pėdos) sudaro patrauklią tankią gyvatvorę. Paruoškite dirvą purendami ir įpildami organinių medžiagų, tokių kaip kompostas arba gerai perpuvęs mėšlas. Iškaskite maždaug 30 cm (12 colių) gylio ir pakankamai pločio skylutes šaknų kamuoliui. Padėkite augalus 40–50 cm (16–20 colių) atstumu vienas nuo kito ir aplink juos paskleiskite mulčią, kad išlaikytumėte drėgmę. Laistykite giliai ir reguliariai kas dvi savaites, kol įsitvirtins šaknys. Auginimo sezono metu augalus tręškite kartą per mėnesį subalansuotomis trąšomis.
Kad Pelžiedė sveika
Kenkėjų užkrėtimas gali susilpninti augalus ir pakeisti lapijos spalvą arba paruduoti. Pristatykite natūralių plėšrūnų, tokių kaip boružėlės ir maldininkai, kad išvengtumėte kenkėjų. Genėjimas ir kirpimas turi būti atliekami apgalvotai. Jei reikia, pašalinkite negyvas ar pažeistas šakas, taip pat nukirpkite naują augimą, kad išlaikytumėte norimą formą. Persodinant senesnius augalus geriausia kas kelerius metus pakeisti naujais, kad atgaivintumėte sodo išvaizdą.
Išvada
Kaip matote, Pelžiedė pasižymi dideliu poveikiu ir nereikalauja daug priežiūros, todėl tai puikus pasirinkimas kuriant vešlius sodus. Pasirinkę tinkamą vietą ir tinkamai paruošę dirvą prieš sodinimą, galite užtikrinti savo augalų sveikatą. Reguliarus genėjimas ir kenkėjų stebėjimas padės augalams atrodyti gyvybingais ir šviežiais. Vadovaudamiesi šiais profesionalų patarimais, su Pelžiedė sukursite gražias, patrauklias lauko erdves.