5 geriausi Penstemonas , kuriuos galite pasodinti savo sode šį pavasarį

5 geriausi Penstemonas , kuriuos galite pasodinti savo sode šį pavasarį

5 geriausi Penstemonas , kuriuos galite pasodinti savo sode šį pavasarį

Jei šį pavasarį norite savo sodui suteikti ryškių spalvų ir tekstūros, apsvarstykite galimybę pasodinti vieną ar daugiau iš penkių geriausių Penstemonas. Šie atsparūs augalai, kilę iš Šiaurės Amerikos, yra įvairių formų, dydžių ir spalvų, todėl Graikinis riešutmedis tinka bet kokiam sodui ar kraštovaizdžiui. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie Penstemonas, veiksnius, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis veisles, ir patarimus, kaip sėkmingai sodinti ir prižiūrėti šias gražias gėles.

Įvadas:

Barzdos liežuvis yra amžinai žaliuojantis daugiametis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Jam būdingi aukšti į gėlę panašūs žydėjimo smaigaliai nuo vėlyvo pavasario iki vasaros. Labiausiai paplitusi Beardtonge rūšis užauga iki 3 pėdų (90 cm) aukščio su plonais lapais ir vamzdiškais mėlynos, baltos, violetinės, raudonos ir geltonos spalvos žiedais. Barzdos liežuviai ne tik Penstemonas akį soduose ir kraštovaizdyje, bet ir pritraukia bites bei paukščius, yra atsparūs sausrai ir yra atsparūs elniams.

Barzdos liežuvio pasirinkimas

Renkant, kokius Penstemonas sodinti savo sode, svarbu atsižvelgti į keletą veiksnių, pvz., klimatą, dirvožemio pH, žydėjimo laiką ir saulės ar šešėlio reikalavimus. Štai keletas populiarių Penstemonas veislių, į kurias reikėtų atsižvelgti šį pavasarį:

 • Pennisetum glaucum ‘Purple Baron’ – gali pasigirti plokščiais rožinės-violetinės spalvos žiedais ir nerūdijančio plieno žalumynais. Ši sausrai atspari veislė geriausiai tinka USDA 5–9 zonoms ir saulėtoms vietoms su gerai nusausintu dirvožemiu.

 • Penstemon cobaea ‘White Bedder’ – ši veislė gamina kreminės spalvos baltų gėlių kekes su kaštoninėmis gerklėmis, kurios žydi nuo gegužės iki rugsėjo. Itin kvapnus, šis hibridas geriausiai auga saulėtoje vietoje ir gerai nusausintuose dirvožemiuose, kurių pH yra neutralus arba šiek tiek šarminis.

 • Penstemon barbatus ‘Flaming Mouth’ – vertinamas dėl įspūdingo žydėjimo, ‘Flaming Mouth’ pasižymi ryškiomis tamsiai raudonomis gėlėmis, išsidėsčiusiomis ant stiprių smailių virš blizgių giliai žalios lapijos piliakalnių. Ši veislė klesti lengvose, smėlėtose dirvose ir teikia pirmenybę švelniam klimatui su dalinai saule.

 • Penstemon digitalis ‘Huskers Red’ – žinomas dėl savo įspūdingų aviečių raudonumo žydėjimo ir sidabriškai žalios lapijos, ‘Huskers Red’ prisitaiko prie įvairių augimo sąlygų, įskaitant margą atspalvį ir sunkias molio dirvas. Šis grožis geriausiai auga USDA 3–8 zonose.

 • Penstemon grandiflorus ‘ Levanda Lady’ – ‘ Levanda Lady’ pasižymi pastelinėmis Levanda žydėjimo spalvomis virš ryškių smaragdinių lapų. Lengvai auganti veislė, tinkanti drėgnam, šarminiam dirvožemiui ir mėgstanti vėsesnę temperatūrą. Šią gražią barzdos liežuvį geriausia sodinti pavėsingose jūsų sodo vietose.

Barzdos liežuvio sodinimas ir priežiūra

Pasirinkę keletą Penstemonas veislių, būsite pasiruošę pradėti sodinti ir prižiūrėti augalus. Štai keletas patarimų, kaip užtikrinti, kad pleistras būtų gyvybingas ir klestėtų visą sezoną:

 • Paruoškite dirvą įkasdami daug organinių medžiagų, pvz., pasenusio mėšlo ar komposto, ir subalansuotomis lėtai išsiskiriančiomis trąšomis, kad gautumėte pakankamai maistinių medžiagų.

 • Sėjinukus ir persodinimus sodinkite į duobutes, kurios yra dvigubai platesnės nei šaknys, ir tame pačiame gylyje, kaip jie buvo auginami anksčiau. Švelniai sutvirtinkite dirvą aplink šaknų gumulėlį ir giliai laistykite, kol sustiprės.

 • Venkite perlaistyti, nes Penstemonas nori, kad tarp laistymo būtų sausas. Pirmą mėnesį po pasodinimo kiekvienam augalui duokite maždaug 4 litrus vandens kas septynias dienas, o po to sumažinkite iki 2 litrų per savaitę, kai jis pasodins.

 • Kas tris savaites auginimo sezono metu Penstemonas skystomis trąšomis.

 • Stebėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų, pvz., miltligės ir amarų, kurie gali pakenkti jūsų augalams. Pašalinkite kenkėjus rankiniu būdu ir sunkiais atvejais gydykite organiniais fungicidais arba insekticidais.

 • Po žydėjimo ir nužydėjusių barzdos liežuvių lengvai Penstemonas atgal, kad paskatintumėte jų augimą.

Išvada

Penstemonas puikiai papildys bet kokį sodą ar kraštovaizdį. Kruopščiai atrinkę ir tinkamai sodindami bei prižiūrėdami, būsite apdovanoti gausiai žydinčiais mėnesiais ir džiaugsmingomis spalvomis. Tiesiog nepamirškite pasirinkti „Hardy“ veislių pagal tinkamą klimatą, dirvožemio tipą, žydėjimo laiką ir saulės ar šešėlio pasirinkimą, prieš sodinimą tinkamai paruoškite dirvą, reguliariai laistykite ir tręškite, stebėdami, ar nėra kenkėjų ir ligų, ir, jei reikia, genėkite ir negyvas.

Turėdami reikiamą patirtį ir TLC, netrukus šį pavasarį jūsų sode papuoš nuostabius Penstemonas .