Atraskite savo sodo grožį su Pentas

Atraskite savo sodo grožį su Pentas

Pentas (Pentas lanceolata) yra patraukliai žydintis daugiametis augalas, kuris geriausiai auga saulėje. Jis gamina penkių žiedlapių, žvaigždės formos gėlių grupes Gvazdikas, raudonos, baltos ir Levanda atspalvių. Šis augalas gali pasiekti iki 1 metro aukštį ir yra stačias, todėl tai puikus pasirinkimas norint bet kokiai sodo aplinkai suteikti spalvos ir tekstūros.

Pentas planavimas ir pasiruošimas sodinti

Kai nuspręsite įsodinti šią nuostabią gėlę į savo sodą, prieš pradėdami sodinti turite atlikti kelis veiksmus.

Sodinimo vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi sodinimo vietą atminkite, kad Pentas šiltesnio klimato kraštuose teikia pirmenybę pilnai saulei ir daliniam pavėsiui. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus, todėl, jei jūsų dirvožemis dar neatitinka šių sąlygų, gali tekti jį pakeisti. Venkite vietų, kuriose gali stovėti vanduo arba potvyniai, nes per didelė drėgmė pakenks šaknims.

Augalo pirkimo gairės

Pirkdami augalą ieškokite egzempliorių su sveika lapija ir be ligos ar kenkėjų pažeidimo požymių. Galite juos rasti kaip konteineriuose auginamus augalus arba plikųjų šaknų veisles.

Dirvos paruošimas

Prieš sodinimą atlaisvinkite dirvą bent iki 25 centimetrų gylio ir įmaišykite organinių medžiagų, pvz., komposto ar pasenusio mėšlo. Jei dirvožemis sutankintas, apsvarstykite galimybę įpilti smėlio arba smėlio, kad pagerintumėte drenažą.

Atstumas tarp augalų

Saugokite augalus 40–50 centimetrų atstumu vienas nuo kito, kad jie galėtų išsiskleisti ir užpildyti.

Pentas sodinimas

Pasirinkę tobulą vietą ir sutvarkę dirvą, būsite pasiruošę pradėti sodinti.

Tinkami sodinimo žingsniai

Pradėkite kiekvienam augalui iškasdami duobę, kuri yra maždaug tris kartus didesnė už šaknų gumulėlį. Prieš įdėdami augalą į duobutę, atlaisvinkite visas susivėlusias ar sutirštėjusias šaknis. Užpildykite žemę aplink šaknų gumulėlį ir lengvai sutvirtinkite.

Statymas

Jei reikia, sudėkite aukštesnes veisles, kad padėtumėte palaikyti stiebus.

Mulčiavimas

Mulčiuokite aplink augalo pagrindą naudodami tokią medžiagą kaip medžio drožlės arba žievės mulčias. Tai padės išsaugoti drėgmę ir kontroliuoti piktžoles.

Pentas išlaikymas

Naudodamiesi keliais paprastais priežiūros patarimais, galite išlaikyti savo Pentas kuo puikiausiai.

Tręšimas

Tręškite augalus kas 2–3 mėnesius subalansuotomis trąšomis. Venkite pertręšti, nes tai gali sukelti pernelyg didelį augimą ir sumažinti žydėjimą.

Apkarpymas

Nukarpykite išblukusias gėlių galvutes, kad paskatintumėte žydėjimą ir išlaikytumėte tvarkingą išvaizdą.

Laistymas

Reguliariai laistykite, kad dirva išliktų tolygiai drėgna, bet neužmirkusi, ypač sausros metu. Nusistovėjusių augalų nereikia taip dažnai laistyti.

Kiti patarimai, kaip rūpintis Pentas

Yra keletas kitų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad Pentas būtų sveikas:

Kenkėjų išvengimas

Būtinai apžiūrėkite, ar augaluose nėra kenkėjų, pvz., amarų, miltų ir voratinklinių erkių. Greitai gydykite užkrėtimus, kad išvengtumėte tolesnės žalos.

Piktžolių naikinimas

Piktžolės konkuruoja su augalais dėl maistinių medžiagų ir vandens, todėl pamatę jas ištraukite.

Kova su ligomis

Stebėkite įprastas ligas, tokias kaip miltligė ir rūdys. Paprastai juos galima gydyti fungicidais.

Išvada

Pentas yra puikus pasirinkimas papuošti bet kurį sodą. Šiam tvirtam ir mažai priežiūros reikalaujančiam augalui reikia labai mažai rūpesčių, kad jis atrodytų gražiai. Imdamiesi tinkamų atsargumo priemonių planuodami, ruošdami, sodindami ir prižiūrėdami savo Pentas, galite užtikrinti, kad jis daugelį metų išliks akį traukiantis jūsų lauko erdvės priedas.