Kaip pasodinti ir prižiūrėti Persinė Margutė savo sode

Kaip pasodinti ir prižiūrėti Persinė Margutė savo sode

Persinė Persinė Margutė (Lilium candidum ‘Album’) su dideliais trimito formos baltais žiedais yra išskirtinė sodo gėlė, suteikianti grožį nuo vasaros pabaigos iki rudens. Šių augalų sodinimas ir priežiūra gali suteikti jūsų sodui ar kiemui unikalių spalvų. Štai keletas patarimų, kaip pasodinti ir prižiūrėti Persinė Margutė.

Persinė Margutė yra žydinčių svogūnėlių rūšis su ryškiais žiedais, paprastai randama baltų atspalvių, nors gali būti ir kitų spalvų. Šio tipo gėlės yra labai kvapnios ir atsparios elniams. Be to, kad jie yra nepaprastai gražūs, jie taip pat gali pritraukti į jūsų sodą drugelius ir naudingus vabzdžius.

Persinės Persinė Margutė sodinimas

Sodinant Persinė Margutė, svarbu sode pasirinkti vietą, kurioje gausu saulės ir gerai nusausintą dirvą. Geriausias laikas juos sodinti dažniausiai būna pavasarį, kai nebėra šalnų pavojaus.

Tinkamos vietos sode pasirinkimas

Ieškokite vietos, kuri kasdien gauna bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių. Jei gyvenate šilto klimato kraštuose, jų poveikis turėtų būti apribotas tik ryte. Bet kuri sritis, kurioje yra mažiau nei šis tiesioginės šviesos kiekis, neduos patenkinamų rezultatų.

Dirvožemio paruošimas

Įsitikinkite, kad dirvožemis, kurį planuojate naudoti, yra purus ir turi gerą drenažą. Prieš pradėdami sodinti, įmaišykite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar pasenęs mėšlas, kad pagerintumėte drenažą ir vaisingumą. Norėdami paruošti dirvą, purenkite viršutinę dalį 10–15 cm ir įpilkite 7,5 cm organinio mulčio arba komposto.

Lemputės sodinimas

Švelniai įdėkite lemputes į angas gylyje, kuris yra 2–3 kartus didesnis už lemputės dydį. Padėkite svogūnėlius maždaug 20 cm atstumu vienas nuo kito ir užberkite žeme, stipriai prispauskite, kad visi svogūnėliai būtų patikimai pasodinti. Po pasodinimo švelniai laistykite vietą, kad dirva aplink šaknis nusistovėtų.

Persinė Margutė priežiūra

Pasodinę persines lelijas, svarbu jomis tinkamai prižiūrėti. Persines lelijas reikia reguliariai laistyti, tręšti ir genėti, kad jos klestėtų ir žydėtų nuostabiai.

Laistymas

Šiems augalams auginimo sezono metu reikia daug vandens. Giliai laistykite juos bent kartą per savaitę, įsitikinkite, kad visa šaknų sistema yra permirkusi. Be to, stenkitės, kad žalumynai nesušlaptų, nes tai gali sukelti grybelinių problemų.

Tręšimas

Persines lelijas tręškite kas 4–6 savaites per visą auginimo sezoną. Naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10, ir įterpkite 1/2 uncijos vienam kvadratiniam jardui. Įsitikinkite, kad trąšos tolygiai paskirstytos visoje sodo lovoje.

Apkarpymas

Anksti pavasarį pašalinkite visus negyvus ar sergančius stiebus ir žalumynus. Likusius žalumynus nupjaukite iki 10 cm virš žemės lygio ir tinkamai išmeskite.

Išvada

Persinių lelijų sodinimas ir tinkama priežiūra gali suteikti įspūdingo, ilgalaikio jūsų sodo grožio. Vykdydami čia aprašytus veiksmus galėsite lengvai mėgautis ryškiais nuostabiais baltais žiedais metai iš metų. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą vietą ir dirvą, tinkamai pasodinti svogūnėlį ir suteikti persinėms lelijomis reikiamo vandens, trąšų ir genėjimo, kad jos optimaliai augtų ir žydėtų.