Viskas, ką reikia žinoti apie Peruvinis Heliotropas: sodininko vadovas

Viskas, ką reikia žinoti apie Peruvinis Heliotropas: sodininko vadovas

Peruvinis Heliotropas yra gražiai žydintis augalas, puikiai tinkantis visų lygių sodininkams. Mokslinis pavadinimas yra Heliotropium arborescens ir iš pradžių buvo kilęs iš Egipto. Dabar ji plačiai auginama kaip dekoratyvinė gėlė daugelyje pasaulio šalių. Šiame vadove rasite viską, ką reikia žinoti apie Peruvinis Heliotropas sodinimą ir priežiūrą.

Peruvinis Heliotropas (Heliotropium arborescens) yra kvepiantis žydintis krūmas, visą vasarą žydintis giliai violetiniais žiedais. Šios gėlės turi penkis žiedlapius ir turi tamsiai žalią lapiją. Jie turi saldų kvapą, pavyzdžiui, vanilę, todėl puikiai tinka kraštams, apvadams ar takams.

Peruvinis Heliotropas sodinimas

Kai kalbama apie sodinimą ir auginimą Peruvinis Heliotropas, reikia atsižvelgti į keletą dalykų, tokių kaip klimatas ir tinkamos augimo sąlygos.

Tinkamas klimatas ir augimo sąlygos

Peruvinis Heliotropas geriausiai veikia saulėje ir vidutinio klimato zonose, kur temperatūra nėra per karšta ar šalta. Mėgsta gerai nusausintus, priemolio dirvožemius, kurių pH yra nuo 5,5 iki 7,0.

Peruvinis Heliotropas žingsniai

  1. Paruoškite dirvą įpildami organinių medžiagų, pvz., komposto arba durpių samanų. Tai padės išlaikyti drėgmę ir maistines medžiagas, kurių reikia heliotropui klestėti.
  2. Sėkite heliotropo sėklas tiesiai į paruoštą dirvą. Sėklas paskleiskite 12–15 cm atstumu ir švelniai įspauskite jas į dirvą.
  3. Sėklas uždenkite plonu, maždaug 0,6 cm storio žemės sluoksniu.
  4. Dirvą lengvai laistykite ir laikykite drėgną, kol išdygs pirmieji daigai, paprastai per 10–14 dienų. Kai daigai yra 8 cm aukščio, juos galima persodinti į nuolatinę vietą.

Priežiūros patarimai

Pasodinus ir įsitvirtinus jūsų Peruvinis Heliotropas , jam reikia minimalios priežiūros. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti sveiką heliotropą:

  1. Reguliariai laistykite naudodami švelnų laistymo įrenginį, pvz., mirkymo žarną arba purškimo antgalį. Laikykite dirvą nuolat drėgną, bet neužmirkusią.
  2. Tręškite heliotropą subalansuotomis trąšomis kas dvi savaites auginimo sezono metu.
  3. Nugenėkite visas negyvas ar sergančias šakas, kad paskatintumėte sveiką augimą.

Problemos ir kenkėjų kontrolė

Peruvinis Heliotropas gali būti jautrus kelioms ligoms ir kenkėjams. Štai dažniausiai pasitaikantys ir ką galite padaryti, kad jų išvengtumėte:

Dažnos ligos

Dažniausia liga, pažeidžianti Peruvinis Heliotropas , yra miltligė. Simptomai yra geltonos dėmės ant lapų, balti milteliai ir lapų kritimas. Norėdami to išvengti, augalus laistykite šalia pagrindo, o ne iš viršaus. Be to, kai įmanoma, nedrėkinkite lapų.

Galimi kenkėjai

Kalbant apie kenkėjus, didžiausi kaltininkai yra šliužai, amarai ir voratinklinės erkės. Šliužus traukia sultingi heliotropų lapai ir jie gali pakenkti. Amarai minta augalo sultimis ir išsiurbia iš jo maistines medžiagas, o voratinklinės erkės sukuria tinklus ir smulkius įkandimus ant lapų.

Prevencijos patarimai

Šių kenkėjų galite išvengti išvalydami aplink augalus ir pašalindami visas šiukšles ar pūvančias medžiagas. Taip pat galima naudoti repelentus, tokius kaip diatomitas, kad kenkėjai būtų apsaugoti. Be to, skatinkite naudingus vabzdžius, tokius kaip ladybugs ir raišteliai, kurie natūraliai minta amarais ir kitais kenkėjais.

Išvada

Kaip matote, Peruvinis Heliotropas yra gražus ir lengvai prižiūrimas augalas. Jo ilgas žydėjimo laikas ir malonus kvapas suteiks grožio ir susidomėjimo bet kokiam sodui. Vadovaudamiesi šiame vadove pateiktais sodinimo ir priežiūros patarimais, galėsite mėgautis Peruvinis Heliotropas ateinančius metus.