A Petunija yra Solanaceae šeimos narė ir kilusi iš Pietų Amerikos. Tai vienmetis žydintis augalas trimito formos žiedlapiais, kurių spalva skiriasi nuo baltos iki Gvazdikas, violetinės, geltonos, mėlynos ir oranžinės spalvos. Šiuos augalus gana lengva auginti, jiems reikia minimalios priežiūros ir dėmesio. Kai kurie iš jų privalumų yra spalvingas žydėjimas visą sezoną, tekstūros ir vizualinio susidomėjimo sodais kūrimas bei naudingų vabzdžių, tokių kaip bitės ir kolibriai, pritraukimas.
Turinys
Tinkamos veislės pasirinkimas
Rinkdamiesi Petunija tipą, atsižvelkite į galimas dydžio ir spalvų parinktis. Nykštukinės veislės pasiekia 25 centimetrų aukštį, o didesnės – iki 1 metro. Petunijos taip pat būna Našlaitė, Levanda, Gvazdikas, raudonos, oranžinės ir baltos spalvos. Be to, prieš sodindami atsižvelkite į kiekvienos veislės saulės poreikį, nes kai kurios geriau veikia saulėje, o kitos toleruos dalinį pavėsį. Galiausiai įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas dirvožemis turi gerą drenažą ir yra papildytas organiniu kompostu.
Sodo paruošimas
Kai išsirinksite savo Petunija veislę, laikas paruošti sodą! Pradėkite pasirinkdami vietą saulėtoje arba daliniame pavėsyje. Pataisykite dirvą įpildami komposto, pasenusio mėšlo arba pasenusios žievės, kad augalai gautų daug maistinių medžiagų. Galiausiai, sodindami, padėkite sodinukus 20 centimetrų atstumu vienas nuo kito, padėkite bent du colius žemiau dirvos paviršiaus ir pasodinę gerai laistykite.
Priežiūra
Svarbu reguliariai stebėti ir palaikyti Petunija augalų sveikatą. Sausų periodų metu laistykite giliai, bet retai, kad užtikrintumėte pakankamą hidrataciją – turėtų pakakti apie 5 litrus vandens kas 10 dienų. Tręškite kas mėnesį subalansuotomis trąšomis, kad paskatintumėte nuolatinį augimą. Gėlių genėjimas, kai jie pradeda vyti, skatina jų augimą.
Dažni kenkėjai ir ligos
Apsaugokite savo petunijas reguliariai tikrindami, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių. Šliužai ir vikšrai yra dažni kenkėjai, su jais galima kovoti su cheminiais purškikliais. Pelėsį ir rūdis gali sukelti per daug drėgmės ar drėgmės, todėl stenkitės, kad žalumynai būtų sausi visą dieną. Jei nukentėjote, nupjaukite visus sergančius lapus ir gydykite fungicidais.
Išvada
Svarbiausia auginti sveiką petuniją – tinkamai prižiūrėti ir rūpintis sodinant ir prižiūrint. Pasirinkite tinkamą veislę pagal saulės ir dirvožemio poreikius, pataisykite dirvą kompostu ir pasodinkite 2 colių gylyje į žemę. Laistykite giliai, bet retai, tręškite kas savaitę ir reguliariai tikrinkite, kad nustatytumėte kenkėjus ir ligas ir išvengtumėte jų. Vadovaudamiesi šiais patarimais užtikrinsite gražų žydėjimą visą sezoną!