Atraskite Pietinė kaštonpupė auginimo savo sode privalumus

Atraskite Pietinė kaštonpupė auginimo savo sode privalumus

Pietinė kaštonpupė, Castanospermum australe, yra didingas atogrąžų medis su visžaliais žalumynais ir įspūdingais žalumynais, išauginantis valgomas sėklas. Šis kaštonas, kilęs iš Australijos, dėl įspūdingo dydžio ir prisitaikymo prie daugelio aplinkų yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas namų sodininkams, norintiems savo lauko erdvę papildyti gražiu ir funkcionaliu medžiu. Šiame vadove išnagrinėsime Pietinė kaštonpupė auginimo jūsų sode naudą ir aptarsime, kaip geriausiai planuoti, prižiūrėti ir nuimti savo medžius.

Kas yra Pietinė kaštonpupė?

Pietinė kaštonpupė gali siekti iki 15 metrų (50 pėdų) ar daugiau aukščio, o platus vainikas suteikia patrauklų pavėsį jūsų sodui. Jo lapai yra blizgiai žali ir susideda iš trijų grupių lapelių, išdėstytų priešais abiejose stiebo pusėse. Išskirtinis šios rūšies bruožas yra išskirtinės baltos, žirnio formos gėlės, kurios sudaro labai dekoratyvius žiedus, kurie yra neįtikėtinai kvapnūs ir pritraukia zvimbančius apdulkintojus, pavyzdžiui, bites, drugelius ir kolibrius. Šio medžio vaisius sudaro didelė sumedėjusi ankštis, kurioje yra 2–3 dideli saldaus skonio valgomieji riešutai.

Pietinė kaštonpupė auginimo privalumai

Vienas iš pagrindinių Pietinė kaštonpupė pasirinkimo kraštovaizdžio medžio privalumų yra jo atsparumas sausrai; Įsikūrus šiam medžiui reikia minimalios priežiūros, tačiau jis pasižymi maksimaliu našumu ir grožiu. Kaip greitai auganti rūšis, šis medis greitai suteiks pavėsį jūsų sode ir pagerins oro kokybę, sulaikydamas dulkes ir teršalus. Moreton Bay Chestnuts yra ne tik estetiškas, bet ir kitas praktinis panaudojimas; be valgomųjų sėklų gamybos, jų mediena gali būti naudojama kaip malkos, baldams gaminti ir įmantrioms skulptūroms raižyti.

Pietinė kaštonpupė sodo planavimas

Sodinant Pietinė kaštonpupė savo sode, svarbu pasirinkti vietą, kurioje gausu saulės šviesos ir gerai nutekėtų. Paruoškite dirvą prieš sodindami, jei reikia, įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto ar pasenusio mėšlo, ir įsitikinkite, kad jis įmaišomas į viršutinį 20–30 cm (8–12 colių) žemės plotą. Moretono įlankos kaštonams labiau patinka rūgštus dirvožemis, kurio pH lygis yra nuo 5,5 iki 7,0, todėl geriausia prieš sodinimą paimti dirvožemio mėginį iš savo kiemo ir, jei reikia, atitinkamai pakeisti dirvožemį. Galbūt norėsite įsigyti Pietinė kaštonpupė medžių iš medelyno arba galite rinkti sėklas iš savo vietinės vietovės ir pasodinti savo kieme.

Pietinė kaštonpupė priežiūra

Naujai pasodintus Pietinė kaštonpupė reikia reguliariai laistyti, kol jie gerai įsitvirtina, o po to juos reikės retkarčiais laistyti užsitęsusios sausros laikotarpiu. Tačiau svarbu neperlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir kitas ligas. Tręškite kasmet naudodami granuliuotas trąšas, kuriose yra azoto, fosforo ir kalio, vadovaudamiesi etiketėje pateiktomis instrukcijomis. Reguliariai genėkite medžius, kad jie išliktų sveiki, pašalindami negyvas ar ligotas šakas, ir naudokite mokomuosius kuolus, kad paskatintumėte tinkamą augimą. Apsaugokite savo medžius nuo kenkėjų ir ligų prireikus naudodami insekticidus ir fungicidus.

Pietinė kaštonpupė derliaus nuėmimas

Pietinė kaštonpupė prireikia maždaug 6–8 metų, kad subręstų ir pradėtų augti ankštys. Rinkdami riešutus, prieš rinkdami juos palaukite, kol ankštys nukris nuo medžio; nupjaukite ankštį, kad į vidų susirinktų valgomieji riešutai. Nuėmus derlių, laikykite sandariame inde vėsioje, sausoje vietoje.

Išvada

Kaip matote, Pietinė kaštonpupė auginimas savo sode gali turėti daug naudos. Šis didelis ir didingas medis puikiai tinka praktiškai, pavyzdžiui, suteikia pavėsį ir malkas, o gražios gėlės ir valgomieji riešutai suteikia gyvybės bet kokiam kraštovaizdžiui. Tinkamai planuodami ir prižiūrėdami galėsite mėgautis visomis šiomis privilegijomis ir dar daugiau savo kieme! Jei norite sužinoti daugiau apie savo Pietinė kaštonpupė medžio auginimą, nesunku pradėti naudodami aukščiau pateiktą nuoseklų vadovą.