5 patarimai, kaip Pilėja

5 patarimai, kaip Pilėja

Pilėja, dar vadinama „Pilėja“, yra atogrąžų lapijos augalas, kilęs iš Pietų Kinijos Junanio provincijos. Šis lengvai auginamas kambarinis augalas vis labiau populiarėja dėl savo unikalios lapų formos ir ryškių spalvų. Šis spalvingas priedas ne tik yra patrauklus jūsų namų dekoro akcentas, bet ir „ Pilėja“ gali padėti išvalyti orą, pagerinti nuotaiką ir padidinti produktyvumą. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, šios drąsios gražuolės klesti tinkamoje aplinkoje. Štai penki patarimai, kaip išlaikyti savo Pilėja augalą sveiką ir laimingą!

1 patarimas: pasirinkite tinkamą puodo dydį ir dirvą

Perkant mažą arba vidutinio dydžio Pilėja, pasirinkite maždaug 15 cm (6 colių) skersmens puodą. Nebūkite per dideli, nes dideli vazonai reiškia daugiau dirvožemio, todėl tarp laistymo kartų sunkiau išdžiūti. Kalbant apie dirvą, pasirinkite aukštos kokybės organinį mišinį su puikiu drenažu; prastesnės kokybės dirvožemyje gali būti grybelinių ligų, kurios gali pakenkti jūsų augalui. Trąšų galite pridėti kas antrą mėnesį, kad įsitikintumėte, jog jūsų Pilėja išliks stiprus ir sveikas.

2 patarimas: laistykite augalą

Pilėja pakankamai dažnai, kad tarp laistymo kartų dirva visiškai neišdžiūtų. Geriausias būdas patikrinti, ar jūsų augalą reikia laistyti, yra įkišti pirštą maždaug 3 cm (1 colio) giliai į dirvą; jei dirva išdžiūvo, tuomet reikia laistyti. Venkite perlaistyti ir kiek įmanoma naudokite kambario temperatūros filtruotą vandenį.

3 patarimas: tinkamai pastatykite augalą

Jūsų „ Pilėja “ klestės netiesioginėje šviesoje, pageidautina arti lango, nukreipto į pietus. Jei augalas negauna pakankamai saulės šviesos, jis pradės išsitiesti ir praras savo kompaktiškumą. Tačiau būkite atsargūs ir nepadėkite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai gali sukelti nudegimus arba vytimą. Be to, laikykite šiltą skersvėjų nuo Pilėja , nes ekstremalios temperatūros gali sukelti šoką ir mirtį.

4 patarimas: genėjimas ir dauginimas

Reguliariai nupjaukite visus nudžiūvusius ar sugedusius lapus, kad pagerintumėte sveikatą. Norėdami dauginti augalą, nusukite stiebą nuo motininio augalo ir atsargiai persodinkite. Įdėkite auginį į šviežią dirvą ir lengvai uždenkite drėgnu vermikulitu arba perlitu; per kelias savaites pradės formuotis šaknys.

5 patarimas: stebėkite augalų sveikatą

Maždaug kartą per savaitę apžiūrėkite savo Pilėja , ar nėra infekcijos ar kenkėjų požymių. Jei pastebėsite pakankamai anksti, tokias problemas kaip miltligė ir vabzdžiai gali išspręsti natūraliais sprendimais, tokiais kaip neemo aliejus. Taip pat svarbu stebėti, ar neišsausėja lapai ir nepagelsta lapai, kuriuos galima ištaisyti koreguojant vandens kiekį ir laistymo dažnumą.

Išvada

Pilėja yra įdomus ir mažai priežiūros reikalaujantis priedas bet kuriuose namuose. Vadovaudamiesi šiais penkiais patarimais, kaip prižiūrėti Pilėja augalus, užtikrinsite jų ilgaamžiškumą ir grožį. Daugiau informacijos apie Pileas rasite sodininkystės svetainėse, forumuose ir knygose, kad gautumėte daugiau konteksto konkrečiomis temomis.