Piliarožė auginimas: gražaus sodo patarimai

Piliarožė auginimas: gražaus sodo patarimai

Piliarožė buvo sodų mėgstamiausias šimtmečius dėl savo unikalių spalvingų žiedų ant aukštų užpakalinių stiebų. Siekdami užtikrinti, kad Piliarožė būtų tinkamai prižiūrimi, kad jie galėtų jūsų sodui suteikti grožio ir spalvų, išmokite šiuos patarimus.

Piliarožė (Alcea rosea) yra dedešvų šeimos žydinčių augalų rūšis. Jie yra elegantiškas gėlių lovų fonas arba akcentas, papuoštas tvoromis ir pėsčiųjų takais, taip pat kaip ryškus fonas prie sienų ir tvartų. Neabejotina, kad Piliarožė grožis, kai pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje pradeda žydėti įvairiomis spalvomis nuo tradicinių baltų ir rožinių iki dramatiškų tamsių ir dvispalvių.

Planavimas dėl Piliarožė

Sėkmingai auginant Piliarožė reikia rasti tinkamą vietą sodinti. Geriausia pasirinkti vietą, kurioje gausu saulės spindulių 6–8 valandas per dieną. Pasirinkite dirvožemį, kuris užtikrins tinkamą drenažą, bet taip pat išlaikys drėgmę. Smėlio dirvožemiai, kurių pH yra beveik neutralus, paprastai veikia gerai. Atsižvelkite į oro sąlygas jūsų regione, nes kai kurioms veislėms gali prireikti papildomos apsaugos žiemos mėnesiais esant šaltesniam klimatui.

Sėklų sodinimas

Pasirinkite 12–15 cm gylio ir pločio puodą arba indą, kurio apačioje yra daug drenažo angų. Užpildykite lygiu sodo žemės mišiniu, sumaišytu su kompostu ar mėšlu. Prieš sėjant sėklas, žemę lengvai palaistykite, kol sudrėkins maždaug 3–4 litrus. Sėkite tiesiai į vazoną ar konteinerį ir lengvai uždenkite žeme. Sėkla turėtų sudygti per 7-21 dieną.

Priežiūra augalu

Kai sėklos pradės dygti, perkelkite jas į šviesią vietą patalpoje arba lauke, jei temperatūra išlieka aukštesnė nei 10 °C. Įsitikinkite, kad augalai gauna pakankamai saulės spindulių. Laistykite reguliariai, kad viršutiniai dirvožemio sluoksniai liktų drėgni, maždaug 1 litras per savaitę, priklausomai nuo dirvožemio tipo. Jei leisite orui cirkuliuoti tarp augalų, kol jie auga, jie paspartins bendrą augimą – padėkite juos 20–30 cm atstumu. Įdėkite aukštesnes veisles, pvz., Giant Flowered ir Chater’s Double, kad geriau palaikytumėte, nes jos užauga iki 2 m.

Dažniausių problemų šalinimas

Norėdami atgrasyti nuo kenkėjų ar sergančių žalumynų, reguliariai tikrinkite, ar augaluose nėra amarų, vikšrų, sraigių ir šliužų, baltasparnių ar miltligės. Gėlių genėjimas ir nudžiūvimas padės paskatinti kai kurių veislių papildomą žydėjimą. Kai temperatūra nukrenta žemiau 10°C, mulčiavimas padės išlaikyti žemę drėgną ir nepažeis žiedų.

Išvada

Piliarožė grožis yra neabejotinas, o jų įtraukimas į sodą tik padidins jo žavesį. Nesvarbu, ar ieškote papildomų ekranų, sienų meno, tvoros užpildų, pėsčiųjų tako akcentų ar paprasto žydėjimo, Piliarožė Graikinis riešutmedis tinka tokioms situacijoms ir kt. Atlikdami aukščiau nurodytus veiksmus, pasirinkdami tinkamą dirvą ir vietą, pasirinkdami tinkamą puodą ar konteinerį, aprūpindami pakankamai saulės šviesos ir vandens bei spręsdami įprastas problemas, galite sukurti puikų Holihock sodą.