Sodininkystė su Pinigų medis: kaip auginti ir prižiūrėti šį unikalų augalą

Sodininkystė su Pinigų medis: kaip auginti ir prižiūrėti šį unikalų augalą

Sodininkystė su Pinigų medis: kaip auginti ir prižiūrėti šį unikalų augalą

Pinigų medis yra visžalis krūmas, augantis šiltame subtropiniame klimate. Jis žinomas dėl ryškiai žalios lapijos, kvepiančių baltų gėlių ir valgomų vaisių. Pinigų medis auginimas gali būti naudingas, nes suteikia tiek estetinės, tiek funkcinės naudos. Augalo lapai gali būti naudojami maistui pagardinti, o jo stori stiebai yra puiki gyvatvorė ar privatumo užsklanda.

Kas yra Pinigų medis?

Pinigų medis brangakmenis (Gardenija volkensii ), taip pat paprastai vadinamas laukine Gardenija, yra kilęs iš Rytų Afrikos, ypač Tanzanijos ir Kenijos. Šis subtropinis Ramiojo vandenyno salų krūmas turi tamsiai žalius, odiškus lapus ir gamina kreminės baltos spalvos gėles ir valgomus geltonai oranžinius vaisius. Dėl stipraus gėlės kvapo ji populiari kaip skinta gėlė ir kaip dekoratyvinis elementas soduose.

Pinigų medis auginimo privalumai

Augantis Pinigų medis suteikia daug privalumų. Šis augalas, be gražaus sodo ar kraštovaizdžio papildymo, gali turėti ir gydomųjų savybių. Be to, lapai gali būti naudojami maistui pagardinti, o jų stori stiebai gali būti naudojami kuriant gyvą privatumo tvorą ar gyvatvorę.

Sodo paruošimas Pinigų medis

Vietos pasirinkimas

Sodinant Pinigų medis , svarbu pasirinkti vietą, kurioje būtų pilna saulė arba dalinis pavėsis. Dirvožemis turi būti šiek tiek rūgštus ir gerai nusausintas. Geriausia pasirinkti vietą, apsaugotą nuo stipraus vėjo ir tiesioginių saulės spindulių.

Sodo lysvės dydžio nustatymas ir paruošimas

Pasirinkę tinkamą vietą, nuspręskite dėl savo sodo lysvės dydžio. Priklausomai nuo erdvės dydžio ir jūsų poreikių, sodo lova gali būti nuo 0,5 iki 2 metrų pločio ir nuo 1 metro iki 3 metrų ilgio. Kai nustatysite dydį, išpjaukite plotą ir pašalinkite visas piktžoles ar kitas šiukšles.

Dirvos paruošimas

Kitas žingsnis – dirvos paruošimas. „ Pinigų medis “ teikia pirmenybę šiek tiek rūgščiam dirvožemiui, kurio pH yra nuo 5,5 iki 6,9. Organinio komposto įmaišymas į dirvą padės išlaikyti Graikinis riešutmedis pH balansą ir aprūpins augalus maistinėmis medžiagomis. Dirvožemis taip pat turi būti gerai nusausintas. Jei reikia, įpilkite žvyro arba perlito, kad pagerintumėte drenažą.

Sėti Pinigų medis

Kaip sodinti

Pinigų medis gali būti dauginamas naudojant sėklas arba sodinant minkštus medienos auginius. Sodindami naują sodinuką ar auginį, įdėkite jį į tą patį gylį, kuriame augo prieš tai, tada uždenkite šaknis žeme. Prieš padėdami augalą į žemę, svarbu gerai laistyti, kad būtų užtikrinta tinkama hidratacija.

Laistymas ir mulčiavimas

Pasodinę Pinigų medis giliai, bet ne per dažnai. Daugeliui augalų pirmaisiais augimo metais kas savaitę reikia maždaug 20 litrų vandens. Norėdami išsaugoti drėgmę ir neleisti piktžolėms užvaldyti lysvę, aplink kiekvieną augalą paskleiskite mulčią maždaug 5 centimetrų gyliu.

Rūpinimasis Pinigų medis

Saulės šviesos reikalavimai

Norint optimaliam augimui, Pinigų medis reikia daug saulės šviesos. Padėkite juos vietoje, kuri kasdien gauna bent 4 valandas tiesioginių saulės spindulių. Venkite vietų, kuriose yra sunkus šešėlis, nes tokios sąlygos sumažins žydėjimą ir pakeis lapų spalvą.

Trąšų reikalavimai

Siekdami užtikrinti sveiką augimą, pavasarį ir vasarą du kartus per mėnesį Pinigų medis lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis. Rudens ir žiemos mėnesiais sumažinkite trąšų naudojimo skaičių iki vieno karto per mėnesį. Be to, auginimo sezono metu kas keturias savaites papildykite daug azoto turinčiomis trąšomis.

Grpimas ir karpymas

Gera praktika retkarčiais genėti Pinigų medis . Reguliariai karpydami ir genėdami augalai nebus kojomis ar nepaklusnūs. Be to, pašalinus negyvas šakas ir nuvytusius žalumynus, bus skatinamas sveikas augimas.

Kenkėjų kontrolė ir ligų prevencija

Dažni kenkėjai ir ligos

Dažniausi Pinigų medis kenkėjai yra rupiniai, voratinklinės erkės ir amarai. Be to, problemų gali sukelti vabzdžiai, tripsai ir nematodai. Tinkama priežiūra ir priežiūra gali padėti išvengti kenkėjų užkrėtimo. Kai kurios įprastos ligos yra šaknų puvinys, miltligė ir maras. Kad išvengtumėte grybelinių infekcijų, laikykite sodo lysvę be šiukšlių ir piktžolių.

Natūralūs kovos su kenkėjais ir ligomis būdai

Yra keletas būdų, kaip kovoti su kenkėjais ir ligomis nesiimant cheminio apdorojimo. Naudingų vabzdžių, tokių kaip ladybugs ir lacewings, pristatymas gali padėti natūraliai sunaikinti kenkėjus. Norėdami apriboti grybelines problemas, naudokite fungicidinius purškiklius, pagamintus iš kepimo sodos ir vandens, ir sumažinkite drėgmės perteklių.

Pinigų medis derliaus nuėmimas

Kada nuimti derlių

Vaisiai sunoksta nuo spalio iki balandžio, priklausomai nuo klimato ir regiono. Kai tik vaisiai pradeda keisti spalvą, jie yra paruošti derliui. Būtinai nuskinkite vaisius, kol jie nenukris nuo krūmo ir nesubraižys.

Tinkamas laikymas ir naudojimas

Nuimtus vaisius reikia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, kol jie visiškai sunoks. Vaisius galima valgyti šviežius, virti uogienėse ir drebučiuose arba paversti sultimis ir sirupu. Be to, lapus galima džiovinti ir naudoti patiekalams gardinti.

Išvada

Pinigų medis auginimo ir priežiūros santrauka

Pinigų medis yra lengvai auginamas ir prižiūrimas krūmas, turintis daug privalumų. Tinkamai laistant, reguliariai tręšiant ir retkarčiais genint bei genint, augalas gali klestėti ir įnešti grožio į bet kurį sodą.

Daugiau išteklių, susijusių su sodininkyste su Pinigų medis

Jei reikia daugiau informacijos apie Pinigų medis, yra įvairių knygų ir internetinių išteklių. Pavyzdžiui, <a href=" https://www.amazon.com/Growing-Fruit-Trees-Shrubs-International/dp/1450863149 „>Publications International, Ltd. „Vaismedžių ir krūmų auginimas“ pateikia instrukcijas, kaip tinkamai prižiūrėti ir auginti šį unikalų augalą. Be to, yra internetinių forumų, skirtų sodininkystės temoms, kuriuose teikiami ekspertų patarimai.