Kaip užsiauginti Pipirlapė savo sode – vadovas pradedantiesiems

Kaip užsiauginti Pipirlapė savo sode – vadovas pradedantiesiems

Pipirlapė yra unikali žydinčių daugiamečių augalų rūšis, priklausanti Asarum genčiai, kilusi iš Europos ir Azijos. Jis žinomas dėl savo subtilių varpelio formos gėlių ir širdies formos lapų, kurie auga bazinėse rozetėse. Pipirlapė plačiai naudojama tradicinėje medicinoje ir natūraliose priemonėse, taip pat maisto patiekaluose. Šis vadovas padės pradedantiesiems išmokti tinkamai planuoti, auginti ir prižiūrėti Pipirlapė savo sode.

A. Pipirlapė apibrėžimas
Pipirlapė (taip pat žinomas kaip laukinis imbieras) yra daugiametis žolinis augalas, priklausantis Aristolochiaceae šeimai. Jo botaninis pavadinimas yra Asarum europaeum ir jis kilęs iš Northamptonshire, Anglijos; Vidurio ir Pietų Europa, Turkija ir Sibiras. Pipirlapė jau seniai naudojama kaip vaistinis augalas ir daugelio kulinarinių patiekalų kvapioji medžiaga.

B. Pipirlapė auginimo sode apžvalga
Pipirlapė auginimas savo sode suteikia galimybę naudoti šį universalų augalą dėl jo medicininės ir dietinės naudos. Norint pasiekti sėkmės, būtina tinkamai planuoti ir prižiūrėti sveiką Pipirlapė augalą.

Pipirlapė planavimas

A. Tinkamos vietos pasirinkimas
Pasirinkite šešėlinę vietą, kuri kiekvieną dieną gauna ne daugiau kaip 6 valandas saulės šviesos. Graikinis riešutmedis vietoje turėtų būti gerai nusausintas dirvožemis, kuriame gausu organinių medžiagų.

B. Reikalavimai dirvožemiui
Graikinis riešutmedis Pipirlapė dirvožemis turi būti drėgnas, bet gerai nusausintas, o pH lygis 5,5–7,5. Į dirvą įpilkite pasenusio komposto ar kitų maistinių medžiagų turinčių medžiagų, kad pagerintumėte drenažą ir aeraciją. Nepilkite į dirvą kalkių, nes Pipirlapė blogai reaguoja į aukštą šarmingumo lygį.

C. Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant sėklas
Pirkdami sėklas ieškokite tų, kurios pažymėtos „sterilios“ arba „be ligų“. Taip pat nepirkite senų, įtrūkusių sėklų, nes jos netinkamai sudygs.

Augalų auginimas

A. Sėklų sodinimas
Norėdami pasodinti Pipirlapė sėklas, sėkite jas tiesiai į paruoštą dirvą 1 cm gyliu ir 30 cm atstumu viena nuo kitos. Jei sodinate keletą partijų, sėkite kas 3 savaites, kad žydėtų ilgiau. Pasėjus lengvai laistykite.

B. Patarimai laistymui
Reguliariai Pipirlapė , bet prieš vėl laistydami leiskite viršutiniams 5 cm dirvožemio dalims visiškai išdžiūti. Neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.

C. Tręšimas
Pipirlapė kartą per metus ankstyvą pavasarį. Naudokite universalias trąšas, kurių NPK santykis yra 8-8-8.

D. Piktžolių kontrolė
Piktžolės gali lengvai išstumti jūsų Pipirlapė augalus. Būtinai kuo greičiau pašalinkite visas piktžoles aplink savo augalus.

E. Mulčiavimas
Mulčiuokite aplink augalus, kad išlaikytumėte drėgmę dirvožemyje. Naudokite 2–3 cm organinio mulčio, pavyzdžiui, susmulkintos žievės ar šiaudų, kad išlaikytumėte drėgmę dirvožemyje ir išvengtumėte piktžolių augimo.

Žydėjimas ir derliaus nuėmimas

A. Žydi
Jūsų Pipirlapė turėtų pradėti žydėti pavasario viduryje ir tęstis iki vasaros. Jo gėlės skleidžia saldų kvapnų kvapą.

B. Apdulkinimas
Kadangi Pipirlapė yra savidulkė, nereikia jaudintis dėl žiedadulkių pernešimo iš vienos gėlės į kitą.

C. Derliaus nuėmimas
Valgomus Asarabacca šakniastiebius galite skinti vėlyvą rudenį, kai lapija pagelsta.

Tinkama priežiūra ir priežiūra po pasodinimo

A. Genėjimas
Ankstyvą pavasarį genėkite nudžiūvusius ar pažeistus lapus. Taip jūsų Pipirlapė atrodys tvarkinga ir tvarkinga.

B. Kova su kenkėjais ir ligomis
Pipirlapė paprastai yra atspari ligoms, tačiau kartais gali sirgti miltlige ar amarais. Stebėkite šių kenkėjų ir ligų požymius.

C. Paplitimas
Jei norite dauginti papildomų augalų iš savo Pipirlapė, galite tai padaryti padalindami šaknis rudens sezono metu.

Išvada

A. Santrauka
Pipirlapė auginimas savo sode yra gana paprastas ir gali suteikti jums kvapnių ir vaistinių šakniastiebių šaltinį. Kruopščiai planuojant, tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, Pipirlapė gali tapti gražiu bet kurio sodo priedu.

B. Tolimesni skaitiniai
Norėdami sužinoti daugiau apie Pipirlapė savo sode, skaitykite šiuos šaltinius:
* <a href=" http://www.herbsociety.org/growing-asarabacca-herb/ „> Pipirlapė auginimas
* <a href=" http://www.plantcaretoday.com/wild-ginger.html „>Laukinio imbiero auginimas