Auginkite gražias gėles balionais savo sode

Auginkite gražias gėles balionais savo sode

Platycodon grandiflorum (Platycodon grandiflorus) yra populiarus sodų augalas dėl savo akį traukiančių mėlynų žiedų. Jis turi daug pranašumų, palyginti su kitomis gėlėmis, vienas iš jų yra tas, kad norint auginti ir išgyventi sode, reikia mažai priežiūros. Laikydamiesi keleto pagrindinių sodinimo ir priežiūros patarimų, savo sode ištisus metus galėsite žydėti gražiomis gėlėmis.

Balionų-gėlių planavimas

Kalbant apie gėlių balionų planavimą, vieta yra esminis augalų sėkmės veiksnys. Jiems reikia pilnos saulės (apie 6 valandas per dieną) ir gerai nusausinto dirvožemio. Geriausia, kad žemė būtų drėgna, bet ne šlapia; jei dirva netinkamai nusausina, gali būti vandens, kuris gali sukelti šaknų puvinį. Be to, juos reikia sodinti bent 20 cm (7,9 colio) atstumu vienas nuo kito, nes tai suteikia pakankamai vietos augimui.

Kalbant apie laiką, geriausias laikas pradėti sodinti yra nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios. Vėsesniam klimatui sodinti geriausia pavasarį arba rudenį; tuo tarpu šiltesnio klimato kraštuose geriausias yra ruduo.

Gėlių balionų priežiūra

Laistymas yra svarbus norint, kad dirvožemis būtų tolygiai drėgnas. Laistykite, kai viršutiniai 5 cm (2 coliai) dirvožemio išdžius – maždaug kartą per savaitę, kai nelyja. Graikinis riešutmedis yra lėto lašelinio laistymo sistema, tačiau taip pat tinka ir rankinis laistymas su laistytuvu. Norint paskatinti žydėjimą, kartais gali būti naudingos skystos trąšos.

Nužydėjusių žiedų išnykimas skatina naujų gėlių augimą, todėl būtinai reguliariai genėkite visus išblukusius žiedus. Tai taip pat neleis balionams-gėlėms tapti kojomis. Galiausiai svarbu patikrinti, ar nėra kenkėjų ir ligų, tokių kaip baltasparniai ir miltligė. Jei kas nors yra pastebėtas, atitinkamai naudokite insekticidą arba fungicidą.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad gėlių balionų auginimas sode gali būti naudingas tinkamomis sąlygomis ir elementaria priežiūra. Jas lengva prižiūrėti, reikia minimaliai laistyti ir retkarčiais tręšti. Genėjimas / galvų pašalinimas ir kenkėjų / ligų prevencija yra būtini norint maksimaliai padidinti jų grožį. Naudodamiesi šiais patarimais, visą sezoną savo sode turėsite nuostabių gėlių balionų!

Jei norite daugiau skaityti apie nuostabių lauko erdvių puoselėjimą, siūlome [Siūlomo šaltinio pavadinimas].