Atraskite Portulaka privalumus jūsų sodui

Atraskite Portulaka privalumus jūsų sodui

Portulaka, taip pat moksliškai žinomos kaip Portulaca oleracea, yra valgoma sultinga žolė, dažnai randama lauke daugelyje pasaulio regionų. Nors kartais jos laikomos piktžolėmis ir kai kuriuose soduose gali būti vertinamos kaip negražios, Portulaka turi daug privalumų ir iš tikrųjų gali būti naudingas sodo priedas.

Geriausios sodinimo vietos pasirinkimas

Spręsdami, kur auginti Portulaka, norėsite pasirinkti vietą, kurioje augalas gaus pakankamai saulės šviesos. Portulaka kiekvieną dieną reikia maždaug 6 valandų tiesioginių saulės spindulių, geriausia nuo ryto saulės. Tai galima lengvai pasiekti pastačius juos prie langų arba lauko vietose, kur augalus ankstyvą dienos dalį apšviečia tiesioginiai saulės spinduliai.

Be to, svarbu pasirinkti purų ir gerai nusausintą dirvą. Jei jūsų pasirinktoje vietovėje yra šlapio ir šlapio molio dirvožemio, apsvarstykite galimybę pridėti organinių medžiagų, pvz., komposto ar perpuvusio mėšlo, kad supurentumėte dirvožemio mišinį.

Galiausiai, pirkdami sėklas įsitikinkite, kad jos yra iš patikimo šaltinio, nes norite užtikrinti, kad turite gyvybingų sėklų, iš kurių užaugins sveiki augalai.

Portulaka sodinimas

Kai pasirinksite Graikinis riešutmedis vietą portulakų auginimui, laikas pradėti sodinti. Norėdami pradėti daiginti portulakos sėklas, sudrėkinto sėklų pradinio mišinio viršuje sumaišykite 1–2 cm dirvožemio sodinimo dėkle patalpoje. Sumaišius, portulakos sėklas tolygiai paskirstykite ant žemės mišinio viršaus ir įpilkite dar 0,5 cm žemės, lengvai paspausdami, kad sėklos būtų saugiai uždengtos. Reguliariai laistykite Portulakos sėklas lengva dulksna arba purškimo buteliuke, kol sėklos sudygs, o tai turėtų užtrukti apie 10 dienų.
Kai jūsų augalai pasiekia 2–3 cm aukštį, juos galima persodinti į sodo lysves. Norėdami tai padaryti, iškaskite duobutę, kuri yra šiek tiek didesnė už portulakos augalų šaknų gumulėlį, ir lengvai uždenkite šaknis žeme. Galiausiai palaistykite naujai pasodintas Portulaka , kad šaknys gerai kontaktuotų su žeme.

Portulakos augalų priežiūra

Kad jūsų portulakos augalai būtų sveiki, labai svarbu tinkamai laistyti. Norėsite vengti perlaistyti, nes Portulaka mėgsta sausas sąlygas ir jiems reikia labai minimalaus vandens kiekio. Bendra taisyklė – augalus laistyti tik tada, kai dirvos paviršius atrodo sausas. Norėdami sumažinti laistymo poreikį ir išsaugoti drėgmę, galite naudoti mulčią aplink savo portulakos augalus. Geriausiai tinka organinis mulčias, pavyzdžiui, šiaudai, kompostas, nupjauta žolė ir nukritę lapai. Kai mulčias suyra, jis suteiks dirvožemiui papildomų maistinių medžiagų.

Ravėti piktžoles reikia reguliariai, kad būtų išvengta konkurencijos su kitais augalais. Be to, jei pageidaujama, portulakas gali būti naudingas, jei aktyvaus augimo laikotarpiu kas 3 mėnesius bus tręšiamos nedidelės trąšos.

Dažniausi kenkėjai, su kuriais galite susidurti su portulaka, yra amarai, blusų vabalai, auskarai ir šliužai. Laimei, šiuos kenkėjus galima lengvai valdyti naudojant natūralius metodus, pvz., pašalinant pažeistus lapus arba naudojant vabzdžių gaudykles ar purškalus, pvz., neemo aliejų ar muilo purškalus.

Portulaka nuėmimas ir laikymas

Portulaka paprastai būna paruoštos nuimti po 4–6 savaičių pasodinimo. Nuimdami derlių, ištraukite visą augalą nuo šaknų, įskaitant visus lapus, stiebus ir žiedus. Taip pat svarbu atsargiai elgtis su augalais, kad jų nepažeistumėte.

Nuėmę augalų derlių, nedelsdami laikykite juos 5°C temperatūroje hermetiškame inde, pvz., indelyje. Šios saugomos Portulaka gali išsilaikyti iki vienos savaitės, kol tampa per daug suvytusios, kad jas būtų galima panaudoti.

Išvada

Apskritai, Portulaka yra puikus pasirinkimas tiems, kurie savo sode ieško mažai prižiūrimų augalų. Tinkamai prižiūrint, šie atsparūs augalai gali greitai tapti vertingu jūsų sodo turtu. Jie ne tik padės pritraukti apdulkintojus į jūsų sodą, bet ir lapai, stiebai ir gėlės yra labai maistingi ir skaniai papildo maistą. Be to, Portulaka reikalauja mažai priežiūros ir yra lengvai auginamos, jei yra tinkamoje aplinkoje. Nuo saulėtos vietos parinkimo iki tinkamos augalų priežiūros – atlikdami šiuos veiksmus galite užtikrinti, kad jūsų Portulaka klestės jūsų sode!